Jump to content
Dogomania

Odrobaczanie - proszek FENBENAT - co to za cudo?


Ulaa

Recommended Posts

Przedwczoraj dostaliśmy u weta torbę proszku na odrobaczanie [B]FENBENAT 4[/B]%. Wg informacji na opakowaniu jest to "[B]Premiks leczniczy do stosowania z paszą dla bydła, owiec, koni, świń, psów, kotów i lisów[/B]".

Wet stwierdził, że na tyle zwierząt to byśmy zbankrutowali i "zlitował się", tak to wyglądało :eviltong:. 200 g za 12 zł. Dosypuje się do jedzenia.

Czy słyszeliscie coś o tym?

Link to comment
Share on other sites

Ulaa samego preparatu nie znam i nigdy nie stosowałam. Substancja czynna czyli fenbendazol jest znana i występuje w wielu "typowch" tabletkach na odrobaczenie. Jest bezpieczna także dla suk ciężarnych i szczeniąt, ma szerokie spektrum działania (choć niestety nie działa na najgroźniejsze psie tasiemce). Czasami moga się zdarzyć po nim problemy żołądkowe. Skoro preparat jest dopuszczony do stosowania u psów to raczej nie musisz sie obawiac jego zastosowania.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ulaa']Przedwczoraj dostaliśmy u weta torbę proszku na odrobaczanie [B]FENBENAT 4[/B]%. Wg informacji na opakowaniu jest to "[B]Premiks leczniczy do stosowania z paszą dla bydła, owiec, koni, świń, psów, kotów i lisów[/B]".

Wet stwierdził, że na tyle zwierząt to byśmy zbankrutowali i "zlitował się", tak to wyglądało :eviltong:. 200 g za 12 zł. Dosypuje się do jedzenia.

Czy słyszeliscie coś o tym?[/quote]


premiksy lecznicze robi się tak ze bardzo skoncentrowana substancję się rozcieńcza , dla swiń może to i jest wygodniejsze bo jak jest ich 1000 to łatwiej nasypać do koryta po ileś tam proszku niz każdą łapać i dawac jej do gardła 5 tabletek;. Ale dla psów to o wiele lepiej jest dawać właśnie te tabletki. Po pierwsze łatwiej sie dozuje po drugie nie muszą jeśc wypelaniacza (czyms ten preparat na robale jest rozcieńczony) .Pewnie jakiś przedstawiciel wlepił wetowi produkt, a on usiłuje się go teraz szybko pozbyć
Ja moim psom bym tego nie dała.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ulaa']Dlaczego? Czy to grozi czymś poważnym?
Na razie jeszcze nie dałam, czekam na Wasze opinie.[/quote]


Czyms powaznym to to raczej nie grozi, ale jak coś jest dla wszystkich grup zwierząt to nie wiadomo czy to było w ogóle na psach kiedykolwiek sprwadzane. A czy wiadomo jaki tam jest wypełniacz?
Nie mam zaufania do takich zorcieńczonych substancji, ale to tylko moje zdanie .

Link to comment
Share on other sites

Ja gwarantuję, że psiaki się tym nie otrują :cool3: Sprawdziłam :evil_lol:
Sama mam małego piesa więc dostaje tabletkę, ale rodzicom wyprosiłam w lecznicy jakiś rok temu ten preparat, bo jak liczyłam z wetem ilość tabletek dla ich psów + powtórka za 2 tyg. to ruina finansowa. I zdecydowałam się i suki wyglądają zdrowo. sierść błyszcząca, kupki ładne ect. a dawkowanie wyliczyłam tam jest podane dla psów ile na kg, trzeba sobie policzyć i dać z żarciem. no i psy odrobaczane a tak to nie wiem czy trzymali by się terminów.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

sprawa z tym proszkiem ma sie tak, mam siedem psów i w momencie gdy nakazano mi kurację trzydniową z tabletkami aniprazolu, to myślałam, że zemdleję, siedem psów, po 40kg każdy, trzy dni, wyszło mi ok. 800zł. wtenczas zoopsycholog, która odwiedziła moje stado swego czasu zaproponowała mi ten środek. Wypróbowałam. Rewelacja. Zbadałam kał, wolny od pasożytów, badałam krew, wszystko w porządku, ale najlepszym dowodem jest sierść, znów nabrała połysku, co zauważa każdy kto mnie odwiedza. Zastosowałam z ufnością, a wy mnie teraz nieźle straszycie. Psy żyją, mają sie dobrze, wyglądają cudownie, no może trochę powinnam je odchudzić, ale to wszystko co mogę powiedzieć

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wczoraj też wet dał mi ten proszek i nie uważam żeby psom sie coś stało skoro jest też dla psów.
Poza tym to sie strasznie opłaca,200 g proszku starczy mi na ok 12-13 odrobaczeń a mam 35 kg mięsa do odrobaczenia :lol:
Wcześniej za jedną porcje odrobaczenia płaciłam 18-20 zł a teraz 14 za 12-13 porcji :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='mariolka1']A po co Wy stosujecie jakieś wynalazki? Nie wiadomo co to za świństwo, a może bardziej zaszkodzi niż pomoże? Radzę stosować sprawdzone leki, dobrych i znanych firm np. Bayer[/quote]

To nie są jakieś "wynalazki" tylko środek stosowany powszechnie w rolnictwie. A za "znane firmy" płaci się odpowiednio więcej właśnie tylko dlatego, że to znana firma.
Przy dużej ilości zwierząt nie ma sensu przepłacać, skoro efekt taki sam - to chyba jasne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ulaa']To nie są jakieś "wynalazki" tylko środek stosowany powszechnie w rolnictwie. A za "znane firmy" płaci się odpowiednio więcej właśnie tylko dlatego, że to znana firma.
Przy dużej ilości zwierząt nie ma sensu przepłacać, skoro efekt taki sam - to chyba jasne.[/quote]
hmmm..... ale czy czystośc tych środków jest taka sama? hmm.....
co kto lubi
ja wole już zaufać firmom które się specjalizują w tych kwestiach
i właśnie np. Bayer
ta firma wogole skupiła się na walce z tymi pasożytami
jak dla mnie fajna sprawa

pozdrawiam :p

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

ja korzystałam przy odrobaczaniu moich psów i kotów z Fenbenatu (czasem stosując inne środki) - byłam zadowolona.
Ale ostatnio zamówiłam u veta i okazało się, ze zmienili opakowanie - jest tylko dla świń.
Czy wiecie, czy skład też sie zmienił, ewentualnie, czy sa jakies przeciwskazania dla podawania innym zwierzaków?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='sylwija']ja korzystałam przy odrobaczaniu moich psów i kotów z Fenbenatu (czasem stosując inne środki) - byłam zadowolona.
Ale ostatnio zamówiłam u veta i okazało się, ze zmienili opakowanie - jest tylko dla świń.
Czy wiecie, czy skład też sie zmienił, ewentualnie, czy sa jakies przeciwskazania dla podawania innym zwierzaków?[/QUOTE]

Nic się nie zmieniło, skład ten sam, po prostu firma oszczędza, każdy gatunek to dodatkowe koszty do harmonizacji leku, więc skoro jest znany i wykorzystywany to tak redukują koszty:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...