Jump to content
Dogomania

WRZEŚNIA - pomoc psom i kotom


sunshine

Recommended Posts

Sunshine, wiesz te podziały są i zawsze będą, byle przy okazji nie robiły szkody temu czemu się poświęcamy, czyli pomocy zwierzętom.... ;) Jestes jeszcze młodziutka, pożyjemy-zobaczymy ;)

Zgadzam się z tym, że w jedności siła ;)

Ta starsza akitowata sunia jest całkowicie ślepa a nie niedowidząca.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 207
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Martyna, widziałam kocurka w schronie i chciałam złapać ale mały się nie dał xD Może uda się nam razem jak będziemy jakoś go zgarnąć, mogę go na weekend czy coś zabrać do siebie jakby co. Jeśli o małe psy chodzi to właśnie chciałam pisać żeby coś z nimi zrobić, może mogłabym jakiegoś przygarnąć na tymczas, moja mama jest jak najbardziej za jeśli to byłoby możliwe :cool3: Idziesz w tą sobotę ze mną do schrona ? Zajmiemy się może wtedy sierścią Love.. I tymi maluchami :D
Chętnie pomogłabym w prowadzeniu wątku czy strony ale wierz mi, że dla mnie to większy kosmos niż dla Ciebie :shake:

Link to comment
Share on other sites

Co do strony nie ma problemu, wiem, że to zajmuje sporo czasu. Sam projekt i zrobienie wszystkiego zajęło mi ponad 2 miesiące. Dodanie jednego psa zajmuje średnio pół godziny :)
Ale to jest to co lubię i co wiem jak zrobić, a co najważniejsze mogę to zrobić wszędzie nawet siedząc w Poznaniu.

Najbliższe kilka dni mam dość ciężkie ale postaram się jak najszybciej umieścić nowe psiaki na stronie.

A listy nie mogę ściągnąć :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ata']Sunshine, wiesz te podziały są i zawsze będą, byle przy okazji nie robiły szkody temu czemu się poświęcamy, czyli pomocy zwierzętom.... ;) Jestes jeszcze młodziutka, pożyjemy-zobaczymy ;)

Zgadzam się z tym, że w jedności siła ;)

Ta starsza akitowata sunia jest całkowicie ślepa a nie niedowidząca.[/QUOTE]

Tak to podstawowa zasada. Niestety niekiedy niektórym brakuje sporej dozy dyplomacji i taktu i mieszają prywatne urazy często stawiając na szali nawet życie psów...
Prozaiczny przykład:
" nie dam Ci karmy bo jesteś wkurzająca!"... nie pomysli osoba że karmy nie daje mnie tylko psom... :roll:

A co do młodości... hmm mi się własnie wydaje że z wiekiem uczę sie jak omijać takie podziały, dużo uwagi skupiam na wypracowaniu w sobie empatii i panowaniu nad emocjami, mam nadzieję że szpony wrednej rzeczywistosci uda mi się trzymac jak najdłużej daleko od siebie :evil_lol:

[quote name='wegee']Martyna, widziałam kocurka w schronie i chciałam złapać ale mały się nie dał xD Może uda się nam razem jak będziemy jakoś go zgarnąć, mogę go na weekend czy coś zabrać do siebie jakby co. Jeśli o małe psy chodzi to właśnie chciałam pisać żeby coś z nimi zrobić, może mogłabym jakiegoś przygarnąć na tymczas, moja mama jest jak najbardziej za jeśli to byłoby możliwe :cool3: Idziesz w tą sobotę ze mną do schrona ? Zajmiemy się może wtedy sierścią Love.. I tymi maluchami :D
Chętnie pomogłabym w prowadzeniu wątku czy strony ale wierz mi, że dla mnie to większy kosmos niż dla Ciebie :shake:[/QUOTE]
o to oby się udalo go capnąć...głupolek ma dom, mieszkanko i pana dla siebie i nie chce :diabloti:
A możesz np ogloszenia psom robić:D i juz by były funkcje idealnie podzielone :evil_lol:
[quote name='MyszkaMiki']Co do strony nie ma problemu, wiem, że to zajmuje sporo czasu. Sam projekt i zrobienie wszystkiego zajęło mi ponad 2 miesiące. Dodanie jednego psa zajmuje średnio pół godziny :)
Ale to jest to co lubię i co wiem jak zrobić, a co najważniejsze mogę to zrobić wszędzie nawet siedząc w Poznaniu.

Najbliższe kilka dni mam dość ciężkie ale postaram się jak najszybciej umieścić nowe psiaki na stronie.

A listy nie mogę ściągnąć :([/QUOTE]

dokładnie:)
nie wiem dlaczego... w pracy nie moge na to wejść więc w domu sprawdze co jest grane;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sunshine']Jutro wędrujemy do schroniska ;). Jakieś życzenia?:D[/QUOTE]

Jak zwykle duzo, duzo zdjęć psiaków przede wszystkich małych, oraz z prawej strony tego wiekszego laciatego chłopaka, a z lewej wilkowatej suni w kolczatce ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ata']Jak zwykle duzo, duzo zdjęć psiaków przede wszystkich małych, oraz z prawej strony tego wiekszego laciatego chłopaka, a z lewej wilkowatej suni w kolczatce ;)[/QUOTE]
tak jest, zlecenie przyjęte ;)

Własnie wróciłam z Viki (tej obok Warszawskiej) i zobaczyłam tam plakat reklamujący schronisko dla psów w Swarzędzu no i te psiaki do adopcji, zastanawia mnie któż to powiesił, bo jeśli miejscowy ktoś no to o la Boga... my też mamy schron...

Niby adopcja to adopcja ale sklamała bym gdybym powiedziała że mnie to nie zakuło ;)

Link to comment
Share on other sites

wiecie ,jezeli na tej ulicy co znajduje sie schronisko dla zwierzat pare domow dalej i w portierni zakladu przemyslowego nikt nie wie o schronisku dla zwierzat ,to daje duzo do myslenia.
nawet ta malutka tablica informujaca o schronisku ,przy glownej ulicy swiadczy o jak sie te zwierzeta powaznie traktuje w tym miescie.
Uwazam ,ze plakaty nie tylko o potrzebie kastracji ,ale o adoptowaniu psow ze schroniska wrzesinskiego powinny wisiec w sklepach ZOO czy gabinetach wet,a nie co widze tablice wisza ,ale tylko z umieszczonymi jak kupy much ogloszeniami o sprzedazy psow z pseudohodowli.
Moglyby byc ustawione puszki na zborke pieniedzy np.na chore psy ,czy na kastracje
W lokalnej gazecie mozna co tydzien umiescic zdjecie psa z krotkim opisem,ktory jest do adopcji.
To sa tylko moje pomysly

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sunshine']hehehehe przynajmniej mamy długi dzień:D A dzisiaj jadę z Shirką na agility do Nekielki xD już to widze haha[/QUOTE]

I jak się Shira spisała ;> To jutro o 8.00 pod Ejo, tak ?
Załatwiłam Sinkiewicza, powiem Ci co i jak jutro :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']slyszalam ,ze schronisko bedzie o godzinie 10 zamkniete[/QUOTE]
Schronisko ogólnie w soboty i niedziele jest chyba do 10tej.

Dziewczyny jak tam wizyta w schronisku ?

Ja tym razem odwiedziłam psiaki ze schroniska w Katarzynowie, to jest jakies 20km od Wrzesni :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ata']Schronisko ogólnie w soboty i niedziele jest chyba do 10tej.

Dziewczyny jak tam wizyta w schronisku ?

Ja tym razem odwiedziłam psiaki ze schroniska w Katarzynowie, to jest jakies 20km od Wrzesni :)[/QUOTE]
Czy mozna cos dowiedziec sie o psach z tego schroniska na watku?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ata']Schronisko ogólnie w soboty i niedziele jest chyba do 10tej.

Dziewczyny jak tam wizyta w schronisku ?

Ja tym razem odwiedziłam psiaki ze schroniska w Katarzynowie, to jest jakies 20km od Wrzesni :)[/QUOTE]

Z powodu pogody nie poszłyśmy w sobotę do schroniska, niestety. :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wegee']Z powodu pogody nie poszłyśmy w sobotę do schroniska, niestety. :([/QUOTE]

Wegee, pogoda nie może być wymówką ...:shake: co innego jeżeli rodzice nie puścili ...
Ja wracajac z pracy zajechałam do schroniska w Katarzynowie, ale wiem, że z Wrześni adoptawane zostały 3 psiaki, nasza ślepka, ta mała jamnikowata- czarna oraz inna mała suczka ;)

Link to comment
Share on other sites

Jak nie może być wymówką? Lało i wiało ze wszystkich stron tak że strach z domu wyjść a co dopiero tyle km do schroniska i jeszcze tam trzeba wyprowadzić psa na niczym nie osłoniony wybieg. Z własną suczą wyleciałam na siku i do domu. Dopiero popołudniu się zrobiło znośnie. My nie mamy prawka ani samochodu, cały czas autonogi...
nikt nie chce przeleżeć świąt :/

Trzeba tak pomagać żeby sobie nie szkodzić;)

Jak mi szczęście dopisze i dostanę wolne w piątek to w piątek z rana pójdę;)

czyli LOVE i BIANKA mają domy?

A co do Agility... Husky potrafi:D! Bardzo fajnie było;)

Link to comment
Share on other sites

Sunshin, nie będę się spierać, wiem swoje ;) do tej pory większość spraw załatwiam na piechotę... Nawet we wrześni zdarzało mi się, że po wyjściu z autobusu szłam i szłam a koło mnie przejeżdżał samochód ze straży miejskiej, niestety panowie popatrzyli i pojechali dalej a jak już doszłam do schroniska, to oni również tam byli.

Wydaje mi się, że czasami nie znacie powagi sytuacji, czasem lepsze życie dla psa zależy właśnie od zdjęć, od informacji, czy faktycznie nadal siedzi w schronisku.

Tak Love i Biankę można już ściągnąć z adopcji :cunao: poszczęściło się również małej suni.
Jak dostanę zdjęcia z nowych domków to tutaj pokarzę coby nacieszyć widokiem nasze pychole :happy1:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...