Jump to content
Dogomania

Reksio za TM :(


Zosia123

Recommended Posts

Witam, przeczytam wątek Rexa i bardzo Wam kibicuje. Mam słabość do owczarków, choć po śmierci mojej suni, nie mogłam na nie patrzeć.
Moja sunia miała spondylozę. Zdecydowaliśmy się na operację, bo miała tylko 7 lat. Po operacji okazało się, że ma również mielopatię...po operacji żyła tylko rok :-(
Pani Zosiu jak będzie Pani u lekarza to proszę o to zapytać, bo to strasznie podstępna choroba. Objawy pokrywają się z innymi chorobami, a niestety nie ma na nią jednoznacznych badań i co najgorsze żadnego lekarstwa...
Trzymam za Was kciuki

Link to comment
Share on other sites

Zdaniem dra Niedzielskiego najlepszym rozwiązaniem jest terapia IRAP. O ile dobrze zrozumiałam, w pobranej krwi hoduje się własne przeciwciała psa, a potem wstrzykuje się je w chore miejsca. Jest to strasznie drogie niestety :(

Do tego zalecana rehabilitacja, tzn. pole magnetyczne.

Doraźnie podawać można leki takie, jak Traumeel S i Polfilin, ew. steryd Diprophos w injekcji. Albo zwykłą ludzką pyralginę na noc.

Link to comment
Share on other sites

Noo... już był na dzisiaj umówiony i odwołałam wizytę, bo nie możemy się z mężem zdecydować. Obczytałam co się dało, także na stronach anglo- i niemieckojęzycznych, i zdania są troszkę podzielone co do skuteczności. Z jednej strony chcę mu pomóc, ale nie chciałabym wywalić 3 tys. i stwierdzić, że nic to nie dało...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dawno mnie tu nie było,ale zaglądam, pamiętam i pozdrawiam Was serdecznie. U nas też problemy z niedowładem, a do tego zerwanie soczewki w drugim oku (jedno operowane 1,5 roku temu i stany zapalne nie pozwoliły na powrót do pełni zdrowia). 

A propos uszu, to z Surolanu przerzuciliśmy się na Otomax i mam wrażenie, że lepiej działa, także polecam.

A co do alergii, to z małą przerabiamy temat do 3 lat i moge polecić karmę Acana Lamb&Apple, która jest dobra również dla starszych piesków (nasz staruszek jadł ją również i mu służyła, a ma wrażliwy ukł. trawienny). 

Link to comment
Share on other sites

Witaj sarenko :) Reksio na razie troszkę lepiej. Odbyliśmy wizyty u trzech weterynarzy (dr Niedzielski, dr Kanzawa i dr Szczypka) i zdecydowaliśmy się na kurację zaproponowaną przez dra Szczypkę. Reks dostał zastrzyk miejscowy ze sterydu i pakujemy w niego całą masę różnych tabletek (preparatów, witamin i leków), dzięki czemu dostaje nadprogramowo mnóstwo masła i pasztetówki, z czego jest b. zadowolony ;P Trzeba jeszcze kupić odpowiednie szelki na zadek i pas z magnesami (zamiast o wiele droższej rehabilitacji). A jak będzie gorzej, to pojedziemy na akupunkturę.

Ja na uszy stosuję Dermatisan, ale ostatnio są całkiem w porządku.

Gile w nosie też się zmniejszyły, być może dlatego, że pakuję w niego teraz tyle różnych preparatów.

Acana jest dla nas za droga (moje cztery futra ważą w sumie... 125 kg). Reks jada RC German Shepherd, a reszta jada Taste of the Wild z rybami. Poza tym ja nie kupuję jagnięciny, po prostu dlatego, że mi szkoda tych jagniąt.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...