Jump to content
Dogomania

Coton de Tulear kochane kudłacze + off


Marca_Besi

Recommended Posts

[quote name='Joker95']Mam cotona od roku i jak na razie jestem z niego bardzo zadowolony. Jest bardzo wesoły, nie niszczy przedmiotów i w odróżnieniu od innych małych psów prawie wogule nie szczeka.Trzeba koniecznie dodać, że w przeciwieństwie tego co inni o nim myślą nie jest typem kanapowca.Bardzo polecam.:lol:

P.S.
Jedynym problemem jest to, że jedyna porządna chodowla cotonów znajduje się w Gdańsku.[/quote]

Czy Chodzi o Hodowle Białe Bursztynki ??:loveu:Może zdjęcie psiaka????

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 337
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Joker95']Mam cotona od roku i jak na razie jestem z niego bardzo zadowolony. Jest bardzo wesoły, nie niszczy przedmiotów i w odróżnieniu od innych małych psów prawie wogule nie szczeka.Trzeba koniecznie dodać, że w przeciwieństwie tego co inni o nim myślą nie jest typem kanapowca.Bardzo polecam.:lol:

P.S.
Jedynym problemem jest to, że jedyna porządna chodowla cotonów znajduje się w Gdańsku.[/QUOTE]

Wydaje mi się że powinieneś przywiązywać większą wagę zarówno do tego co piszesz jak i do tego jak piszesz :roll::roll:.

Link to comment
Share on other sites

Nie chodzi o naszą hodowlę, Hawanko. Po pierwsze kiedy Joker kupował psiaka Au Clair de la Lune jeszcze nie istniało. Jesteśmy bardzo młodą hodowlą, mieliśmy u siebie tylko dwa mioty cotonów. Są jednak w Polsce hodowle mające dużo dłuższą historię i dużo większe sukcesy. Wystarczy zajrzeć na Świat Cotona...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Au Clair de la Lune']Nie chodzi o naszą hodowlę, Hawanko. Po pierwsze kiedy Joker kupował psiaka Au Clair de la Lune jeszcze nie istniało. Jesteśmy bardzo młodą hodowlą, mieliśmy u siebie tylko dwa mioty cotonów. Są jednak w Polsce hodowle mające dużo dłuższą historię i dużo większe sukcesy. Wystarczy zajrzeć na Świat Cotona...[/quote]
[FONT=Comic Sans MS]Wiem :p Ale mi sie Bardzo podoba wasz Cotonek :loveu:Napewno są starsze Hodowle W Polsce ....[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Joker95 bardzo się cieszę że doceniasz piękną i wspaniałą rasę psów,jaką jest Coton de tulear, są to wspaniałe psiaki które bardzo kocham i(hawanczyki też są moją ukochaną rasą) i jestem dumna z mojego czwartego miotu cotonów ur.02.09.2009 tym badziej że maluszki mają już nowe domki :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bursztynki']Joker95 bardzo się cieszę że doceniasz piękną i wspaniałą rasę psów,jaką jest Coton de tulear, są to wspaniałe psiaki które bardzo kocham i(hawanczyki też są moją ukochaną rasą) i jestem dumna z mojego czwartego miotu cotonów ur.02.09.2009 tym badziej że maluszki mają już nowe domki :multi:[/quote]
[FONT=Comic Sans MS]Bursztynki a może jakaś Focia Maluchów :p [/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dawno mnie tu nie było. Duże zmiany w grafice i funkcjonowaniu forum, ale jak czytam, Ci od hodowli brzmiącej ja okrzyk uderzonego młotkiem w palec (auuu ... k... jak cie lunę) na szczęście nie zmienili się zbytnio. Podziwiam ich za ambicje i gotowość do "dyskusji" na każdy temat. Szkoda tylko, że "Białe Bursztynki" są takie spokojne i nie odpowiadają na złośliwostki.
Rozpętałaby się wspaniała dyskusja, taka jak na innym (powoli też umierającym) forum, lub wcześniej na tym samym (patrz temat: "Kynologiczna choroba"). Swoją drogą coraz mniej hodowców cotonów widać na forach - czyżby się czegoś wystraszyli lub "zniesmaczyli"?

Link to comment
Share on other sites

Witaj echo,mnie też dawno tutaj nie było.poprostu nie mam czasu na "pierdoły",jeśli jest wazna sprawa i ja mogę pomóc to słuze .Mam hodowle psiaczków,szczeniaki i to jest dla mnie najważniejsza sprawa,a kłutnie na forach????szkoda mojego cennego czasu.Pozdrawiam cotonomaniaków i hawanczykomaniaków

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Dobija mnie podobieństwo niektórych ras. Nie wiem po co jest, aż tyle podobnych. xD Można by przecież połączyć, niektóre w jedną.
Nie mówię tu wcale o np. westie i maltańczyku (westie można by z cairn terrierem), ale np. bolończykach, hawańczykach, maltańczykach etc.
Albo beardedy, bobtaile i z ponami. Przed chwilą się dowiedziałam o istnieniu rasy Coton de Tuléar, chociaż Luc była kupiona, jako maltańczyk, to bardziej jest w typie tej oto tej rasy. :P Od teraz nazywam ją "sucza w typie jakiejś białej rasy", ot, co. XD"

Poza wagą (którą Lucy ma jak Coton de Tuléar), to z tego co doczytałam to maltańczyki, jak i Coton de Tuléar praktycznie różnią właśnie się tylko... wagą.

Z cioci wiki :3 :
[quote]Coton de Tuléar - jedna z ras psów, należąca do grupy psów do towarzystwa, zaklasyfikowana do sekcji biszonów i ras pokrewnych. Stanowi osobną podsekcję - Coton de Tuléar.[/quote]

[quote]Rasa ta znosi dobrze warunki miejskie oraz silnie przywiązuje się do właścicieli - jest psem oddanym całej rodzinie. Czujny, lecz nie hałaśliwy, żywy pies lubiący spacery. Akceptuje inne zwierzęta domowe.[/quote]
Identycznie jak maltańczyki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...