Jump to content
Dogomania

Coton de Tulear kochane kudłacze + off


Marca_Besi

Recommended Posts

  • Replies 337
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Informacje możesz znaleść w marcowym miesięcziku Przyjaciel Pies.

Coton de Tuear nie wie co to zły humor. Nie bez powodu nazwany został psem antydepresyjnym.Przy nim zapomina się o wszelkich troskach. Lubi zachęcać swego Pana by choć na chwilę porzucił swoje zajęcia i zrelaksował się podczas spaceru, lub też wyciąga go z nienacka do kuchni gdzie zawsze można mieć nadzieje na małe co nieco.Bardzo przywiązany do swojej rodziny nie zważając na swe niewielkie rozmiary coton de Tulear zachowuje się jak prawdziwy pies obronny pilnujący swego terytorium.W sytuacjach krytycznych odzywa się w nim bojowy duch jego dzielnch przodków. Coton z Madagaskaru wszystkim przypomina e temperament ma siarczysty.

Przyjaciel Pies marzec'04

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 4 months later...

HEjka! Niedawno zostałam posiadaczką Cotona! Jest przesłodki i kochany! Dziwie się tylko dlaczego jest tak mało znany w Polsce?? Może to przez cenę,bo CdT jest tak naprawdę bez większych wad... Kto ma Cotonka (albo lubi tą rasę)-niech napisze!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Niestety...foteczek jeszcze rzadnych nie ma :( (u mnie jest dopiero 3 dni)Może później cos się pojawi... To jest piesek. Na imię ma Belo(podobno jakaś wioska na Madagaskarze tak się nazywa), ma 4 miesiące ...Oj coś mi się zdaje że fotki będą późno bo niedługo wyjeżdżamy na wieś.Trudno

Link to comment
Share on other sites

Witam! Nie mam cotonka ale ale mam małego maltańczyka, podobne na pierwszy rzut oka ;) Cotonki obserwowaliśmy na wystawach, faktycznie mało ich było, jeszcze mniej niż maltańczyków. Twój Belo ma rodowód? Jaka to hodowla? Ucałuj go ode mnie i małej Nelki :P
Pozdrawiam!

ps. czekamy na fotki i więcej info o twoim piesku :)

Link to comment
Share on other sites

Cotony sa czysto białe tak jak maltanczyki ale większe i bardziej w prostokącie-.
Mają wspaniały charakter-są niekonfliktowe.
Utrzymanie długiej szaty wymaga od właściciela systematycznego czesania. Duzo jest ich w Czechach .
Ale w Polsce są tez juz hodowle bazujące na importowanych psach zarówno z Czech jak i Finlandii
Mają duze okrągłe oczy -są naprawdę urocze
:P .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nefesza'][quote name='Ania-k']jaki pies ma kolorek??? :D[/quote]

A czy CdT nie sa przypadkiem - jak maltanczyki - tylko biale? Poprawcie mnie jesli sie myle....[/quote]

Tak, cotony są białe, chociaż nie muszą być śnieżnobiałe jak
np. maltańczyki. Mogą mieć kilka szarych lub beżowych łat, zwłaszcza na uszach.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...