Jump to content
Dogomania

Orlen kudłacz w typie rasy PON w swoim domu u docha


docha

Recommended Posts

U dr. Noszczyk byłam z Orlenem 2 lata temu i taka sama diagnoza- leczyć nie trzeba, ale miałam z nim być na kontroli rok temu.

Koniecznie muszę mu wyczyścić zęby z kamienia, a boję się poddawać go narkozie beż wizyty u kardiologa.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Orluś po ostatnim czyszczeniu zębów kiepsko wybudzał się z narkozy. Po badaniu kardiologicznym okazało się że ma b. nieregularną arytmię serca, w związku z tym nie można mu podawać do narkozy jakichś antagonistów (Noszczykowa dokładnie podała nazwę) a które to właśnie były mu podane. Teraz chcę wiedzieć co dokładnie może mieć podane i jak wygląda jego arytmia na dzień dzisiejszy. Mnie się wydaje, że On lepiej funkcjonuje dziś jak dwa lata temu.

Link to comment
Share on other sites

Przepiękne fotki,uwielbiam je oglądać.Kochany nasz Orluś,jak dobrze,że trafił do Ciebie Dorotko.Piszę "nasz" bo bardzo przypomina mi mojego psiaka,był prawie identyczny o tym samym ubarwieniu sierści tylko trochę mniejszy.To był nasz najukochańszy psiak.Często go wspominamy.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście, że to jest nasz Doguś ;)

Dzisiaj był słoneczny dzień, więc poszliśmy na spacer do parku Rufera. Ładne światło-popstrykałam fotki. Spacer nieprzewidzianie skrócił się. Dosia doznała awarii pazura wilczego, tj. wyłamała go sobie. Bawiła się kijem, który utkwił jej w poprzek podniebienia. Próbowała go wyciągnąć pazurem. Szamotałyśmy się obie- udało, ale z łapką idziemy jutro do weta. Dałam jej pół tab. pyralginy. Widać że ją boli.

 

Park Rufera zasadzony jest bukami.

094a565ec2c3a89emed.jpg

 

koło takiego obrazu nie przejdę obojętnie :)

9658611ab2eca9f6med.jpg

 

...i ja się załapałam...

8e47d25bb9559325med.jpg

 

na ławce Rufera chciałam zrobić sesję zdjęciowa psom, ale tylko Orluś posłusznie usiedział, Dosia nie siada na zimny kamień. Może następnym razem gdy wezmę kocyk ze sobą ;)

 

21b31aefedfb7864med.jpg

 

95d668fe63e7b101med.jpg

Link to comment
Share on other sites

dzisiaj miała jakiegoś świrgla

78b0a877576eb347med.jpg

 

mamy takie pamiątki.

b16958a200c8e09dmed.jpg

 

5d7cb6bab04c55e1med.jpg

 

5a1679f1bfa38db0med.jpg

 

na łące uszkodziła w gonitwie Orlena, tzn. obiła go o siebie, tak że stracił chęć do zabawy. Wracaliśmy do domu.

82daa017bf17aa1cmed.jpg

 

e6e038a5b755a17amed.jpg

 

i w drodze powrotnej załatwiła sobie łapę.

Link to comment
Share on other sites

Śliczności.Dosia jakoś mi się wydaje,że schudła chyba.Jeżeli Dosia sobie pozwoli to przyłóż opatrunek nasączony rivanolem i zawiń łapinkę,najlepiej takim bandażem półelastycznym (dobrze się trzyma).Biedna Dosia,a Orluś w tej długości sierści wygląda przepięknie,zresztą wszystkie zwierzaki na tle przyrody wyglądają rewelacyjnie.

Link to comment
Share on other sites

Jakiś czas temu dogo, chyba dobrze nie funkcjonowało.

Łapka Dosi została opatrzona, pazur całkowicie odcięty i skończyło się bezboleśnie. Ja mam od paru dni jakiegoś doła i otępienie (święta zbliżają się). W pracy pośpiech i te arktyczne powietrze. Nawet z psami nie mam ochoty wyjść.

Wiecie, że dawno temu uwielbiałam poniedziałki, dlatego że zaczynał się nowy tydzień pracy. Tak rwałam do roboty i nastąpiło wypalenie. Dzisiaj lubię środy i piątki :)

Ostatnio usłyszałam dobry dowcip (na pewno go skwaszę, ale i tak wam napiszę).

Szef na zebraniu kadry kierowniczej mówi:

Moi drodzy w poniedziałek nie pracujemy, bo poniedziałek to jeszcze weekend,

we wtorek też nie pracujemy, bo we wtorek to jeszcze się rozkręcamy.

Natomiast w środę to pracujemy! Środa to środek tygodnia i w środę należy zabrać się do pracy.

W czwartek już zwalniamy i nie pracujemy, bo zbliżamy się do weekendu,

w piątek nie pracujemy, bo piątek to już weekend.

Na tym zakończyliśmy sprawy organizacyjne i przechodzimy do spraw merytorycznych. Po czym zgłasza się jeden uczestnik i pyta:

szefie, a w każdą środę pracujemy??

 

ps.

aha, Dosia schudła (zapomniałam ją zważyć) tak jak i Orluś ok. 2kg. Waży teraz 14,5kg. Wetka powiedziała, że to dobra waga ze względu na jego kręgosłup i serducho. Przez ostatni czas dostają dwa razy na dzień michę,ale objętościowo mniej.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Kochane dziewczyny :) trochę zapracowana i zakręcona ostatnio jestem. U zwierzyny wszystko w porządku. Ostatnio wyjeżdżam z nimi do Wąwozu Myśliborskiego k. Jawora. Szaleją  tam owiane zapachami dzikiej zwierzyny. Orlen oczywiście siedzi w rzece po kolana i tytła się w błocie , i w wyszukanej padlinie. Dzisiaj ponownie został wykąpany. Postaram się zamieścić aktualne zdjęcia.

 

Nie byłam z nim jeszcze we Wrocku na klinikach. Ciągle mam tydzień za krótki.

Link to comment
Share on other sites

BRRR, teraz się moczy w rzece? Nie złapie jakiegoś choróbska? Bałabym się.

No nie ma siły na kudłatego. On włazi do rzeki aby napić się wody, przy tym poczłapie i jest szczęśliwy. Poza tym w każde błoto wlezie, przemaszeruje środkiem. Jeżdżę w te okolice w temperaturze dodatniej ;) Ze spacerów wraca utytłany jak bezpański pies, aż wstyd.

Link to comment
Share on other sites

co tam że utytłany, ale szczęśliwy i to najważniejsze :)

mieliśmy kiedyś wyżła szorstkowłosego , wieki temu , w moim dzieciństwie , jeździliśmy w lato nad rzekę całą rodziną i Nero jak to wyżeł uwielbiał pływać , ale tak jak Orlen nie potrafił przejść obojętnie obok żadnego bajora , kałuży itp , w drodze na stację ( jeździliśmy pociągiem) było takie bajoro , pełne rzęsy i szlamu , trzeba było Nera przeprowadzać koło tego na smyczy , bo jeśli był luzem zawsze musieliśmy wracać późniejszym pociągiem bo trzeba było wrócić nad rzekę żeby Nero choć kawałek przepłynął i się opłukał ;)

Link to comment
Share on other sites

Pan Pies stróżujący profil lewy.

 

412d81f7ead57dc8med.jpg

 

Pan Pies 58c37bcd4d7f49bemed.jpg

 

i profil prawy :)

9444ade6fa3dc7f2med.jpg

 

wygląda na to, że jest zamyślony...:) zdjęcia świeżutkie bułeczki z przedwczoraj.

 

dzisiaj spadło trochę suchego śniegu, szalał. chyba taka mroźna pogoda i śnieżna najlepiej mu odpowiada.

Link to comment
Share on other sites

Tak, zarósł bardzo, a tu zima byle jaka. Tej zimy ani razu nie odśnieżałam chodnika ani nie dokarmiałam ptaków. Niezwyczajne:)

 

Na środkowym zdjęciu odznacza się jego piękny czarny nochal i czarne otoczki wokół oczu.

Link to comment
Share on other sites

Jutro Orlenek o 11:00 będzie miał czyszczone zęby z kamienia u dr. Baryluk. Martwię się, choć zapewniała mnie że nie ma potrzeby, że stosuje najnowocześniejsze środki. ehhh.....

w 2012 roku miał czyszczone, a dzisiaj jest tak ogromny kamień. Jak to jest możliwe? Dosia nie miała nigdy czyszczenia i jest nalot ale zupełnie delikatny. U niej to chyba tylko kosmetyka. A Orlen, coś okropnego. Może jak mu ostatnio czyscili to nie wypolerowali szkliwa i dlatego tak szybko naszło.

Link to comment
Share on other sites

Musi być dobrze, chociaż rozumiem emocje.

Nasz Pokerek w ciągu 4 lat miał czyszczone zębole 3 razy , a i tak po 2 miesiącach wyglądały jak przedtem.Koszmar.

A Doluś ma ok. 12. lat i dopiero teraz przymierzamy się zabiegu. Właściwie to będzie kosmetyka przy okazji usuwania tłuszczaka spod łopatki.

Link to comment
Share on other sites

Doktorka zaleciła wcześniejsza wizytę u kardiologa. Nie przystpiła do zabiegu. Stwierdziła, że nie jest potrzeba naglaca, a warto wcześniej sprawdzić sece, gdyż  jego praca jej się nie podoba. Trzeba Orlena zatransportować na Wrocław.

Dzisiaj siedział grzecznie przy mnie na przednim siedzeniu. Wygladał dumnie. Był taki zadowolony i ważny. Jechałam pomaluśku i sobie gawędziliśmy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...