Jump to content
Dogomania

Benio , cocker spaniel którego prześladuje fatum szuka domu !!


cohota

Recommended Posts

Czasami zdarzają się sytuacje których nikt nie jest w stanie wyjaśnić. Mam na myśli takie historie jak ta która spotkała Benia. Dwa razy pomieszkiwał w schronisku tam z tęsknoty stracił swój urok, ciepły dom zamienił na kawałek posadzki. Pobyt w schronisku spowodował, że pies drastycznie schudł i zmizerniał całymi dniami siedząc w przepełnionym boksie przeraźliwie ujadał licząc na to że ktoś zwróci na niego uwagę i wybierze właśnie jego na swojego towarzysza . Niestety dni mijały, a Benio nadal czekał widząc jak jego młodsi, ładniejsi, weselsi koledzy zostają adoptowani. On nadal tkwił w schroniskowej rzeczywistości. Dopiero kiedy trafił do domu tymczasowego znalazła się dla niego rodzina, która była go w stanie pokochać takiego jakim jest z całym jego pakietem zalet i wad jednak wtedy jak grom z jasnego nieba spadła na niego choroba. U Benia stwierdzono wadę serca z możliwością leczenia. Choroba ta nie jest uleczalna ale pies może z nią normalnie funkcjonować o ile dostaje leki. Nie mogę do końca zrozumieć dlaczego akurat tego psa prześladuje fatum gdyż jest to z chorobą zachowuje pogodę ducha. Wracającego do domu właściciela wita merdaniem ogonem i mokrymi pocałunkami kiedy musi zostać sam spokojnie przesypia czas nieobecności opiekuna. Nie jest szczekliwy , nie wykazuje objawów agresji w stosunku do innych psów.Może niezbyt wzorowo chodzi na smyczy ale robi postępy w tej dziedzinie i idzie mu coraz lepiej. Może zamieszkać z innym psem zaakceptuje kota o ile wcześniej się z nim zapozna. Z uwagi na to że Beniek przeszedł w swoim życiu wiele może przebywać w domu tylko ze starszymi dziećmi. Ze względu na stan zdrowia nie wskazane są długie spacery ani inna aktywność fizyczna.Jest to dobre rozwiązanie dla osób samotnych , lubiących spędzać czas w domu w dobrym towarzystwie :) Przyszły właściciel musi się liczyć z kosztami jakie niesie za sobą posiadanie chorego psa .Póki co jest to kilkanaście złotych miesięcznie . Z drugiej strony wierzę że znajdzie się ktoś dla kogo słowo "pies" nie oznacza tylko ślicznego energicznego, szczeniaczka czy wystawowego championa ale wiernego, oddanego przyjaciela do końca życia który odwdzięczy się swoją miłością za podarowanie szansy ....
Proszę pamiętać o tym że adoptując Benia dają państwo szansę także innemu czworonogowi który zajmie jego miejsce w domu tymczasowym . Zaczyna się robić coraz zimniej i taka szansa niejednemu zwierzakowi może ocalić życie .
Miejsce pobytu: dom tymczasowy

[IMG]http://srvimg08.tablica.pl/images_tablicapl/7378119_1_644x461/benio-cocker-spaniel-czeka-na-szanse-zdjecia_rev002.jpg[/IMG]

więcej zdjęć [URL="http://tablica.pl/oferta/benio-cocker-spaniel-czeka-na-szanse--IDuXnW.html"]http://tablica.pl/oferta/benio-cocker-spaniel-czeka-na-szanse--IDuXnW.html[/URL]

Na szczegółowe pytania odpowiem mailowo [email][email protected][/email] lub 507 935 086

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

jako bdt zbieram na karmę dla Tikusi moze ktoś chce moje sprawdzone przepisy świateczne, kartofelkowe, sałatkowe, kluseczkowe, ........

[url]http://www.dogomania.pl/threads/219356-Moje-przepisy-kulinarne-na-Boze-Narodzenie-i-nie-tylko-do-20.12.11-na-Tik%C4%99[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jestem nowa, założyłam wątek Kubusia, czy ktoś może zajrzeć i podpowiedzieć mi jak dodac zdjecia [URL]http://www.dogomania.pl/threads/221383-Malutki-inwalida-Kubuś-szukam-domu-stałego[/URL], Z góry dziękuje

Link to comment
Share on other sites

Cześć . Przepraszam że nie zamieściłam informacji że Benio został adoptowany było to tydzień przed świętami i nie miałam głowy żeby zpamietać gdzie pododawałam oferty :)Rzadko bywam na dogomanii jednak na maile odpowiadam zawsze .
Benio świetnie trafił jest u rodziny którą świetnie zna i u której wcześniej był na okresie próbnym .Mieszka teraz z dwójką dzieci które uwielbia i pozwala im wejść sobie na głowę oczywiście w przenośni w praktyce wygląda to tak że dzieciaki nie męczą psa . Jest to schorowany starszy pies który wymaga specjalnego traktowania tym bardziej że jak każdy spaniel bywa humorzasty i nie zawsze współpracuje :) Wiem coś o tym miałam dwa spaniele Oba kochane i wychowane ale początki nie były proste tym bardziej że były to psy moich rodzićów a dla nich słowo tresura nie istnieje Fakt większych problemów z zachowaniem nie było jedynie schroniskowe pozostałości warczenie przy próbie odebrania czegoś lęki przed podniesioną ręką czy bronienie miski . Wszystko jednak w pewnym stopniu udało sie zwalczyć kiedy był u mnie przeszedł szkolenie :P Dlatego bardzo się cieszę że mu się udało i długo nie zagrzał u mnie miejsca . Dzięki ogłoszeniu na dogomanii dostałam kilka ofert adopcyjnych ale jak już napominałam to był specyficzny pies i nie wszędzie był skory się zaadaptować .Tym bardziej że nie każdy chce chorego psa ludzie boją się nie znanego a rokowania na początku nie były pomyślne do tego stopnia że sama rozważałam adopcję Skończyło się jednak na tym że pies dożyje starości w dobrej kondycji za kilkanaście złotych miesięcznie . Dowiedziałam się ostatnio że pies był porzucony 4 razy nowych właścicieli poinformowałam o tym że w razie wyjazdu , czy jakiegokolwiek problemu pies zawsze ma u mnie miejsce To był mój ostatni pies na DT póki co więc posłanie czeka Dodaję zdjęcie świąteczne Benia już z nowego domu





[IMG]http://republika.pl/blog_sn_5060968/7851926/tr/sam_1186.jpg[/IMG]

Edited by cohota
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...