Jump to content
Dogomania

Treser psów-Zoopsycholog - kurs organizowany przez Silva Lupus - proszę o opinie


Asia & Ginger

Recommended Posts

Bardzo dużo praktyki , rewelacyjni wykładowcy np. Inki Sjosten, u prekursorki medycyny behawioralnej dr Joanny Irackiej. zajęci na temat problemów behawioralnych psów i kotów . Świetne zajęcia z klientem , z psami wymagane praktyki ja miałam w schronisku prowadzone przez Panią Martę właścicielką szkoły . Oceniam na 6 a skończyłam wcześniej wiele kursów między innymi w innej szkole tresera psów . Jak coś to pytać .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasialabilab']Bardzo dużo praktyki , rewelacyjni wykładowcy np. Inki Sjosten, u prekursorki medycyny behawioralnej dr Joanny Irackiej. zajęci na temat problemów behawioralnych psów i kotów . Świetne zajęcia z klientem , z psami wymagane praktyki ja miałam w schronisku prowadzone przez Panią Martę właścicielką szkoły . Oceniam na 6 a skończyłam wcześniej wiele kursów między innymi w innej szkole tresera psów . Jak coś to pytać .[/QUOTE]
[B]Kasialabilab[/B] dzięki wielkie za opinię. Jak będę miała jakieś pytania, to napiszę do Ciebie. Na razie myślę intensywnie skąd wziąć kasę. :???:
Szkoda też, że to tak daleko... Zresztą na wszystkie saminaria i kursy mam daleko. Chyba trzeba będzie się przeprowadzić i obrabować bank. :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Cześć :) ja również jestem uczestniczką kursu treser psów zoopsycholog w szkole Silva Lupus. Uważam, że kurs jest super. Tak jak pisała kasialabilab mamy świetnych wykładowców i bardzo dużo praktyki. Całe wakacje spędziłam w schronisku dla zwierząt. Pracowałam z psami problemowymi, prowadziłam zajęcia z posłuszeństwa dla wolontariuszy z psami, socjalizowałam szczenięta itd. Pracowaliśmy też z własnymi psami (obedience, agility, tropienie). Jeżeli chodzi o zajęcia teoretyczne, to prowadzone są w uporządkowany sposób i dostajemy bardzo dużo materiałów :) Tak więc zdecydowanie mogę wszystkim polecić ten kurs :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasialabilab']mi też zawsze wszędzie daleko a zamiast banku może totolotek :)
i znalazłam takie info na stronie to zawsze jakieś rozwiązanie "Osoby bezrobotne mogą strać się o dofinansowanie szkolenia z Urzędu Pracy!"[/QUOTE]
Właśnie chcę się o to postarać, ale nie wiem czy UP zdąży z decyzją przed rozpoczęciem kolejnej edycji kursu. W tym roku już kasy nie mają... :roll:

[quote name='katka1607']Cześć :) ja również jestem uczestniczką kursu treser psów zoopsycholog w szkole Silva Lupus. Uważam, że kurs jest super. Tak jak pisała kasialabilab mamy świetnych wykładowców i bardzo dużo praktyki. Całe wakacje spędziłam w schronisku dla zwierząt. Pracowałam z psami problemowymi, prowadziłam zajęcia z posłuszeństwa dla wolontariuszy z psami, socjalizowałam szczenięta itd. Pracowaliśmy też z własnymi psami (obedience, agility, tropienie). Jeżeli chodzi o zajęcia teoretyczne, to prowadzone są w uporządkowany sposób i dostajemy bardzo dużo materiałów :) Tak więc zdecydowanie mogę wszystkim polecić ten kurs :)[/QUOTE]
Brzmi naprawdę ciekawie. :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Też jestem zainteresowana tym kursem, ale kurcze trochę drogo jak na moją skromną kieszeń, no i daleko do tej Gdyni. A czy może ktoś wie kiedy ten kurs się zaczyna, jak wyglądają zjazdy? Czy zajęcia odbywają się w weekendy, jak to w ogóle wygląda? A czy może w innych miastach są podobne kursy? Jeśli ktoś coś wie to będę wdzięczna za wiadomość :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Hej!

Mnie też interesuje ten kurs :) I napiszę - w końcu nie mam daleko :D !

Nie wiem dokładnie kiedy kurs się zaczyna, ale otrzymałam maila z informacją, że przy wpłatach (całość) do 15 lipca -25% ceny. Czyli jeszcze trochę. Może uda mi się uzbierać ;)
I wydaje mi się że zjazdy są weekendowe.

Ja w tą sobotę planuję wybrać się do schroniska i zostać wolontariuszem. Czytam też coraz więcej. Chcę się przed tym 15 lipca upewnić, bo dla mnie to ogromne pieniądze.
Poleciłby mi ktoś może jakąś literaturę?
Jakiś pomysł, czego jeszcze mogę zrobić, by się "upewnić"?
Też nie wiem czy warto od razu robić tresera + zoopsychologa, może lepiej po kolei

Link to comment
Share on other sites

[quote name='broczyna']Też jestem zainteresowana tym kursem, ale kurcze trochę drogo jak na moją skromną kieszeń, no i daleko do tej Gdyni. A czy może ktoś wie kiedy ten kurs się zaczyna, jak wyglądają zjazdy? Czy zajęcia odbywają się w weekendy, jak to w ogóle wygląda? A czy może w innych miastach są podobne kursy? Jeśli ktoś coś wie to będę wdzięczna za wiadomość :)[/QUOTE]
Ja też mam bardzo daleko (7,5 - 8 godzin) jazdy pociagiem, ale nawet to mnie nie zniechęciło.

I udalo mi się dostać kase z Urzędu Pracy na ten kurs. :multi:

Zajęcia odbywają się w weekendy, ale jest też jeden zjazd 4-dniowy, wyjeżdżamy wtedy do jakiegoś ośrodka i trenujemy różne psie dyscypliny.

Wiem, że podobne kursy są organizowane również przez inne ośrodki/szkółki, ale nie znam za bardzo opinii. Przegladałam kiedyś rózne kursy, ale ten wydał mi się najbardziej interesujacy.

[quote name='katsu']Hej!

Mnie też interesuje ten kurs :) I napiszę - w końcu nie mam daleko :D !

Nie wiem dokładnie kiedy kurs się zaczyna, ale otrzymałam maila z informacją, że przy wpłatach (całość) do 15 lipca -25% ceny. Czyli jeszcze trochę. Może uda mi się uzbierać ;)
I wydaje mi się że zjazdy są weekendowe.

Ja w tą sobotę planuję wybrać się do schroniska i zostać wolontariuszem. Czytam też coraz więcej. Chcę się przed tym 15 lipca upewnić, bo dla mnie to ogromne pieniądze.
Poleciłby mi ktoś może jakąś literaturę?
Jakiś pomysł, czego jeszcze mogę zrobić, by się "upewnić"?
Też nie wiem czy warto od razu robić tresera + zoopsychologa, może lepiej po kolei[/QUOTE]
Szczerze? Wydaje mi sie, ze szkolenie psów i zoopsychologia są ze sobą tak bardzo powiązane, że jak najbardziej warto robić kurs, łączący obie te specjalności. Dla mnie to było jednym z decydujacych argumentów, gdy wybierałam kurs. Drugim argumentem było szkolenie i praktyki z psami w schronisku. To zupełnie co innego niz trenowanie ze swoim psiakiem.

Mielismy już 2 zjazdy, a ja mimo że jestem padnięta po każdym zjeździe i tej wielogodzinnej jeździe pociągiem, już się nie mogę doczekać kolejnego zjazdu. :multi:

Link to comment
Share on other sites

Ja mam pytanie odnośnie dofinansowania z UP, [B]Asia&Ginger[/B] jak to wygląda? Czy muszę byc bezrobotna, dostaje dofinansowanie, uczęszczam na kurs i NIE MOGĘ podjąć żadnej pracy na umowę? :shock:

Baaaardzo mnie kusi ten kurs, we wrześniu już kolejna edycja i jestem jak najbardziej chętna ale na na razie brak finansów a UP jest moim jedynym ratunkiem + zniżka dla wolontariuszy schronisk :eviltong:
Ale nie powiem że chciałabym podczas robienia kursu też pracować i nie wiem czy dostając kasę z UP mogę :roll:

Link to comment
Share on other sites

Problem jest w tym, że na razie żadnej umowy o pracę nie mam a jakbym niedługo znalazła to nie uciułam do września 8tyś na kurs.. i dlatego się zastanawiam czy 'zaatakowac' UP i sobie gdzieś tylko dorabiac że tak powiem 'na czarno sprzątając u kogoś itp czy znaleźc pracę i sobie najpierw na kurs uzbierac.


zniżka dla działaczy prozwierzęcych:
"Aktywni działacze organizacji ochrony zwierząt mogą ubiegać o dodatkową 10% zniżkę. Jej przyznanie uzależnione jest od decyzji komisji stypendialnej."

Jest jeszcze coś takiego jak program stypendialny:
[url]http://www.silva-lupus.pl/99-Program-stypendialny.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

Są też zniżki za wpłatę całości kwoty za kurs do pewnego terminu, teraz było to 15% zniżki przy wpłacie do 15 grudnia, nie wiem jak będzie następnym razem, warto pytać u źródła.

[quote name='Pinesk@']Ja mam pytanie odnośnie dofinansowania z UP, [B]Asia&Ginger[/B] jak to wygląda? Czy muszę byc bezrobotna, dostaje dofinansowanie, uczęszczam na kurs i NIE MOGĘ podjąć żadnej pracy na umowę? :shock:

Baaaardzo mnie kusi ten kurs, we wrześniu już kolejna edycja i jestem jak najbardziej chętna ale na na razie brak finansów a UP jest moim jedynym ratunkiem + zniżka dla wolontariuszy schronisk :eviltong:
Ale nie powiem że chciałabym podczas robienia kursu też pracować i nie wiem czy dostając kasę z UP mogę :roll:[/QUOTE]
Pinesk@ spójrz tutaj, jakie osoby oprócz bezrobotnych mogą dostać dofinansowanie:
[URL]http://www.pupgora.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=48:szkolenia-indywidualne&catid=21:szkolenia&Itemid=189[/URL]

Starając się o dofinansowanie musisz mieć podpisaną deklarację od kogoś, kto Cię po takim kursie zatrudni albo zadeklarować, że sama otworzysz swoją działalność. Ja wybrałam tą drugą opcję.

Jeśli teraz nie pracujesz, to proponuję starać się o pieniązdza z UP już teraz, bo na początku roku mają kasę, później jest gorzej. Drugą turę pieniędzy dostają po półroczu, ale raczej mniej niż na początku roku.

Nie wiem, czy jesteś już zarejestrowana w UP, jeśli nie to warto się zarejestrować jako bezrobotny lub poszukujący pracy, ponieważ czasami bywa tak, że dopiero po pewnym czasie (np. po 3 miesiącach od rejestracji) można się ubiegać o dofinansowanie. Nie wiem tego dokładnie, musiałabyś się dowiedzieć w swoim UP.

Jeśli chodzi o podjęcia pracy w trakcie trwania szkolenia to:
"Bezrobotny skierowany przez starostę na szkolenie, w przypadku podjęcia zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub działalności gospodarczej w trakcie odbywania szkolenia, ma prawo do ukończenia tego szkolenia, bez konieczności ponoszenia jego kosztów. Za okres od dnia podjęcia zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub działalności gospodarczej do dnia zakończenia szkolenia osobie przysługuje stypendium w wysokości 20 % zasiłku niezależnie od wymiaru godzin szkolenia.
Osoba bezrobotna jak i poszukująca pracy, która z własnej winy nie ukończy szkolenia, jest obowiązana do zwrotu kosztów szkolenia z wyjątkiem sytuacji, gdy powodem nieukończenia szkolenia było podjęcie zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub działalności gospodarczej."

Także pracę możesz podjąć jak najbardziej. Myślę, że nawet będą się z tego cieszyć, ponieważ teoretycznie w czasie trwania kursu UP nie może podejmować wobec takiej osoby żadnych działań aktywizacyjnych, czyli proponować pracy, staży itd. i z tego względu nie chcą za bardzo przyznawać kasy na takie długie kursy. Trzeba się postarać, żeby ich przekonać.

Trzeba też pamiętać, że:
"Szkolenie odbywa się w formie kursu, realizowanego według planu nauczania obejmującego przeciętnie nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu chyba, że przepisy odrębne przewidują niższy wymiar szkolenia."
Z tego powodu znajomej z kursu nie przyznali dofinansowania, bo prawdopodobnie popatrzyli tylko na sronę i nie zadzwonili, a ze strony nie wynika, że będzie to 25 godzin tygodniowo. Także albo trzeba ich przekonać do dzwonienia do Silva Lupus albo przekonać, że tego kursu nie da się w ten sposób przeprowadzić z jakichś tam względów.

U mnie zadzwonili i wszystko dało się załatwić, ale u znajomej nie i miała pisać odwołanie. Zobaczyny co z tego wyniknie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pinesk@']Dziękuję Ci pięknie za obszerną wypowiedź! :) No to teraz moge zacząć działać, jutro się przejdę do UP i się dowiem szczegółów, dzięki raz jeszcze.[/QUOTE]
Nie ma sprawy. ;)
Jak będziesz miała jeszcze jakieś pytania, to jeśli tylko będę wiedziała na pewno postaram się pomóc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia & Ginger']Są też zniżki za wpłatę całości kwoty za kurs do pewnego terminu, teraz było to 15% zniżki przy wpłacie do 15 grudnia, nie wiem jak będzie następnym razem, warto pytać u źródła. [/QUOTE]

- 25% do 15 lipca :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Witam wszystkich po raz pierwszy.

Postanowiłem trochę odkopać wątek, a to powodu wielkiego zainteresowania szkoleniami prowadzonymi przez Silva Lupus. Problem polega na tym, że w żaden sposób nie jestem w stanie skontaktować się z ludźmi z tego ośrodka. Dzwonię kilka razy dziennie - zero odpowiedzi, wysłałem formularz kontaktowy via www - zero odzewu, pojechałem osobiście to siedziby - nikogo nie zastałem. Kurs tresera+zoopsychologia kosztuje 8 tyś i byłem gotów zapłacić tę sumę, ale przy zaistniałych okolicznościach obawiam się, że coś tu brzydko pachnie( oczywiście jeżeli się mylę to z góry przepraszam ) , brak jakiejkolwiek formy kontaktu nie nastraja optymistycznie. Dlatego mam do wszystkich pytanie....czy ktoś wie o co chodzi ? Czy ktoś korzystałem z oferty Silva Lupus ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pandicao']Ja w ten weekend zaczynam kurs :) przez formularz też nie mogłam się skontaktować. Spróbuj może przez fb albo po prostu normalnie maila napisz. Pozdrawiam[/QUOTE]

Spróbuję jeszcze jutro się dodzwonić, chciałbym się paru rzeczy dowiedzieć. Na fb konta nie posiadam, więc odpada. Co do pisania maila to chętnie tylko przy tylku próbach kontaktu z mojej strony czuję mały niesmak, ale nastawiony jestem na 10000% na ten kurs więc zobaczymy co się urodzi.

PS. Mogłabyś po weekendzie opisać swoje wrażenia na temat kursu, atmosfery itd ? BYłbym bardzo wdzięczny ;]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pandicao']Ja w ten weekend zaczynam kurs :) przez formularz też nie mogłam się skontaktować. Spróbuj może przez fb albo po prostu normalnie maila napisz. Pozdrawiam[/QUOTE]
W takim razie pewnie niedługo się spotkamy, bo będziemy mieć wspólny zjazd. ;-)

[quote name='Geezoos']Spróbuję jeszcze jutro się dodzwonić, chciałbym się paru rzeczy dowiedzieć. Na fb konta nie posiadam, więc odpada. Co do pisania maila to chętnie tylko przy tylku próbach kontaktu z mojej strony czuję mały niesmak, ale nastawiony jestem na 10000% na ten kurs więc zobaczymy co się urodzi.

PS. Mogłabyś po weekendzie opisać swoje wrażenia na temat kursu, atmosfery itd ? BYłbym bardzo wdzięczny ;][/QUOTE]
Marta jest bardzo zajętą osobą, więc pewnie stąd ten utrudniony kontakt. ;-)

A wrażenia z kursu tylko pozytywne. Jeszcze kilka zjazdów mnie czeka, ale jestem mega zadowolona z tego kursu. :-)

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Przepraszam za problem z @ i telefonem! Podczas odpalania nowej www przez 2 tyg maile po prostu nie działały podobnie jak formularz. Jeśli, ktoś nie dostał odpowiedzi bardzo proszę wysłać jeszcze raz na [email][email protected][/email]. Na technikę nie ma mocnych ;)

Zapraszamy też do szkoły osobiście tylko zawsze trzeba się umówić bo możemy akurat pracować z psami w schronisku lub u klientów.

Pozdrawiam!
Marta Lichnerowicz

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...