Jump to content
Dogomania

punkty reputacji


panbazyl

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

[quote name='sleepingbyday']a gdzie się patrzy kto ma ile tych punktów? w ogóle się nad tym nie zastanawiałam, ba, nawet nie miałam pojęcia, ze coś takiego jest ;-)[/QUOTE]
A już Ci piszę - jak wchodzisz w "ustawienia" to zjedź praktycznie na sam dół strony - tam jest :) (oczywiście jeśli jakieś masz)

Link to comment
Share on other sites

sprawdziłam i przy okazji dowiedzialam się, ze po pierwsze - dostałam własnie punkty reputacji, dzięki, he he, nie ma to jak z poniedziałku poczuć się osoba zaufania publicznego ;-).

po drugie dowidziałam się, ze już to keidys widziałam, bo pod ostrzeżeniami jest - mam punkty reputacji od dawna za jakiś post na wątku boguszyc, dwulinijkowy, zapraszający na bazarek. to chyba pomyłka, no nie?

po trzecie myslałam, ze te punkty dostaje się raz na jakiś czas przy nabijaniu licznika postów. kiedyś pamiętam była jakas sprawa ze statusem forumowicza zależnie od ilości postów.

czyli że mniej więcej widziałam, ale dokładnie nie wiedziałam, o co kaman :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']a tego to nie wiem...... Ale jak sie dowiem, to chętnie się podzielę takową wiedzą :)[/QUOTE]

Podejrzewam, że spełnia to rolę postawionych "piw" z naszego forum. "Piwo" stawia się za szczególnie dobry post, dobrą radę, pomoc w znalezieniu informacji, której szuka inny forumowicz. Ilość postów nie zawsze jest miarodajna (są specjaliści w nabijaniu postów), a poziom merytoryczny tego co pisze dana osoba dla laika w tematyce kynologicznej jest trudny do sprawdzenia. Mając dostęp do informacji, jak dany forumowicz jest oceniany przez innych, taka "zielona" w temacie osoba, może zorientować się na ile rady dawane przez kogoś są przemyślane i zgodne z prawdą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Brezyl']Podejrzewam, że spełnia to rolę postawionych "piw" z naszego forum. "Piwo" stawia się za szczególnie dobry post, dobrą radę, pomoc w znalezieniu informacji, której szuka inny forumowicz. Ilość postów nie zawsze jest miarodajna (są specjaliści w nabijaniu postów), a poziom merytoryczny tego co pisze dana osoba dla laika w tematyce kynologicznej jest trudny do sprawdzenia. Mając dostęp do informacji, jak dany forumowicz jest oceniany przez innych, taka "zielona" w temacie osoba, może zorientować się na ile rady dawane przez kogoś są przemyślane i zgodne z prawdą.[/QUOTE]
no ok, tylko jak sprawdzić wtedy kogoś (bo u siebie wiesz, ale to nie znaczy że ktoś wie ile jest u innego forumowicza, byc moze to się gdzies łatwo sprawdza, ale ja nie potrafię....)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']no ok, tylko jak sprawdzić wtedy kogoś (bo u siebie wiesz, ale to nie znaczy że ktoś wie ile jest u innego forumowicza, byc moze to się gdzies łatwo sprawdza, ale ja nie potrafię....)[/QUOTE]

Rzeczywiście nie da się, to bez sensu. Najdziwniejsze, że mój post sprawdzany był przez moderatora przed wyświetleniem i on powinien wychwycić, że moje rozumowanie poszło w złym kierunku. Zbyt się zasugerowałam "naszymi" piwami. U nas podana jest ilość piw "zdobytych" przez danego forumowicza i "postawionych" innym. Można też zobaczyć, które posty zasłużyły na piwo. A tutaj - co mi daje, ze sobie sprawdzę punkty reputacji ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Brezyl']Rzeczywiście nie da się, to bez sensu. Najdziwniejsze, że mój post sprawdzany był przez moderatora przed wyświetleniem i on powinien wychwycić, że moje rozumowanie poszło w złym kierunku. Zbyt się zasugerowałam "naszymi" piwami. U nas podana jest ilość piw "zdobytych" przez danego forumowicza i "postawionych" innym. Można też zobaczyć, które posty zasłużyły na piwo. A tutaj - [B]co mi daje, ze sobie sprawdzę punkty reputacji[/B] ?[/QUOTE]
no własnie, co to daje?
Może ktoś zna odpowiedź na to pytanie?
Czy może całość pomysłu "punkty reputacji" jest jeszcze niedopracowana?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

A jak usunąć z głównej Ustawienia tę informację o punktach, bo mnie wnerwia strasznie?
Panie Bazylu - czyżby padł Pan też ofiarą trolla alehandro? Walnął mi punkty a ja taka lama, że teraz nie wiem, czy mam 10 pkt w plecy, czy on się machnął i mam +10 :-D
Może ktoś z modów czy adminów się odezwie i sprawę nam w głowach rozjaśni... Oby.

Link to comment
Share on other sites

ja nadal nie wiem po co są te punkty reputacji. Rozumiem co to znaczy, ale do czego służą nie wiem.
Dostałam punkty, ale nie wiem od kogo, bo nie podpisane.... a szkoda, że nie ma mozliwości sprawdzić kim był darczyńca.
Tak samo jak nie można sprawdzić - albo ja nie potrafię historii "punktów reputacji" od pierwszego do aktualnego.
Też nie wiem czy to jak w tym kawale - jeszcze dwa plusy i na cmentarz ;)

Link to comment
Share on other sites

no fakt.... ale może komuś się bazarek spodobał? ja kiedyś też dostałam punkta za dość podobny wpis, tyle, że dotyczył on jak wejść z psem niewystawowym na wystawę psów.... ale nad kwestia gustów sie nie dyskutuje - komus sie to podobało i już. a gust albo sie ma albo nie - ale to kwestia gustu.

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Chciałabym się dowiedzieć kto za co przyznaje punkty,bo dostaliśmy informacje,że przyznano nam punkty za wątek,,Hospicjum Czarodziejki,,..Wogóle pomijam sprawę,że nasze wypowiedzi były wyważone-szczególnie w porównaniu z wyjątkowo chamskimi wypowiedziami co niektórych- to uprzejmie proszę o odpowiedzi kto i za co je przyznał..Czy to jest jakaś tajemnica?Skąd mam taka ilość punktów i za co?I jak mam usunąć taka informację z mojego panelu użytkownika?Kto przyznał te punkty?
Elżbieta

Link to comment
Share on other sites

[quote name='waldi481']Chciałabym się dowiedzieć kto za co przyznaje punkty,bo dostaliśmy informacje,że przyznano nam punkty za wątek,,Hospicjum Czarodziejki,,..Wogóle pomijam sprawę,że nasze wypowiedzi były wyważone-szczególnie w porównaniu z wyjątkowo chamskimi wypowiedziami co niektórych- to uprzejmie proszę o odpowiedzi kto i za co je przyznał..Czy to jest jakaś tajemnica?Skąd mam taka ilość punktów i za co?I jak mam usunąć taka informację z mojego panelu użytkownika?Kto przyznał te punkty?
Elżbieta[/QUOTE]
punkty przyznają inni uzytkownicy za wypowiedź ktora się im podoba. Szkoda tylko, ze nie jest wiadomo jaki to użytkownik przyznał punkty, bo nawet nie można podziękować, chyba, że ktoś się podpisze wtedy wiadomo.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...