Jump to content
Dogomania

Golden i canicross ?


Nika&Luna

Recommended Posts

Mam pytanie .. no chciałam się spytać czy goldeny retriever nadają się do tego . Ja z moją sunią ( 12 miesięczną ) próbowałyśmy zabawę z agility , ale wychodziły nam tylko skoki przez przeszkody ;) Pomyślałam potem o zaprzęgu ponieważ kocham tan sport . No ale przecież z jednym psem , na dodatek goldenem nie dam rady . Więc może canicross ? Od tygodnia biegam z psiną po lesie . Jak narazie mój sprzęt wygląda tak ; Luna ma założone puszory ( takie zwykłe ;p) do nich zapiętą smycz ( 150 cm chyba ), ja mam jeszcze inną smycz przepasaną w biodrach i do tej dopinam tamtą ;D Bez profesjonalnego sprzętu narazie bo nie wiem czy w ogóle goldeny mogą brać udział w tej zabawie ..
Kiedy z powiem jej 'na przód' lub 'dalej' leci jak torpeda , lekko i równo ciągnąc mnie i tak potrafimy przebiec 1km - 2km . Ale czasem nagle zatrzymuje się , lub ucieka na boki bo np. usłyszała coś ciekawego ;/ No i jeszcze chciałabym wiedzieć jak psa bardziej zmotywowć do ciągnięcia ?

Jest wolna od dysplazji !

Link to comment
Share on other sites

jeśli chcą to mogą :)
przede wszystkim jeśli pies ma fajnie biegać i ciągnąć to musi wiedzieć że to praca i nie może się rozpraszać;)
czy jak chodzisz z nią na spacery to też w tych szelkach ? pewnie wtedy wymagasz od niej dyscypliny i nie pozwalasz ciągnąć więc jeśli chcesz żeby jej na tym zależało to dobrze by było jakby nauczyła się rozróżniać obroża lub quardy= spacer, sledy=ciągnięcie
druga sprawa jest taka że to ty masz decydować kiedy jest koniec treningu. jeśli pies traci zainteresowanie przerwij natychmiast, dobrze by było przerwać w najfajniejszym momencie aby pies dobrze to skojarzył i chciał więcej ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...