Jump to content
Dogomania

W końcu i LETKA doznała miłości w życiu, jest pełnoprawną córą swojej pańci :)


Kika9004

Recommended Posts

  • Replies 337
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='gosia7']czy da się coś zrobić w kwestii banerka:roll:?[/QUOTE]

Jesli chodzi Ci o podlinkowanie banerka to ja robię to tak:

Najpierw wstawiam sam banerek czyli obrazek ( bez linku) poprzez edytuj sygnaturę i zatwierdzam.
Kopiuję link wątku.
Potem skracam ten link w : [B][URL="http://www.tiny.pl/"]www.tiny.pl[/URL].[/B]
Kopiuję skrócony link.
Jeszcze raz otwieram: edytuj sygnaturę.
Zaniebieszczam banerek.
Klikam w obrazek kuli ziemskiej (lewy), wstawiam w okienku, które się ukaże, skrócony link i naciskam akceptuj.

Link to comment
Share on other sites

nie umiem:oops:
nie ukazuje się obrazek kuli ziemskiej:roll:

coś pochrzaniłam,wybacz Letko,że taka tępa Ciotka.

Jeszcze ciut jaśniej proszę,od początku... Coś wstawiłam,ale nie tak,żeby klikać bezpośrednio w obrazek i coby to przenosiło na wątek.

Link to comment
Share on other sites

Spokojnie :)
Jak klikasz w: edytuj sygnaturę to u góry nad polem gdzie masz wlepiony obrazek masz paski funkcji.
2 rządek od góry, 6 obrazek z prawej jest kula ziemska. Na dole ma taką jakby lornetkę (okularki?) i to jest to.

[B]A jak piszesz zwykły post tak jak w tej chwili ja to robię to kula ziemska jest 5 od prawej.[/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

[quote name='gosia7']Letko po ds![/QUOTE]
Gosia7 - nie da się :-(. Chyba, że sunia sama sobie ten domek zbuduje...
Wątek ma 1,5 roku i 17 stron, z czego więcej niż połowa to Twoje podnoszenie i proszenie o informacje i fotki. Tym sposobem to nic nie ruszy do przodu. Tak samo jak robienie ogłoszeń z namiarami na schron czy osobę, która ma duzo psiaków na głowie. Jeśli w schronie jest ponad 400 psów to żaden człowiek odbierający telefon nie będzie sobie zawracał gitary odpowiedziami na pytania dot. Lety. Bo najprawdopodobniej po prostu jej nie skojarzy... Namiar powinien być na wolontariusza, któremu sunia nie jest obojęta. Takiemu, który na imię Leta potrafi dużo powiedzieć o tym właśnie psie... Dopiero gdy dzwoniący czy pytający konkretnie się zdecyduje na adopcję to można go przekierować na schron... W Polsce jest kilka schronów, które potrafią sensownie odpowiadać na telefony z ogłoszeń, ale to zaledwie kilka...

Chcąc dać suni szansę, a myślę, że ona na nią zasługuje, przede wszystkim trzeba rozpropagować wątek i wyciągnąc ją ze schroniska. Wtedy będą informacje i fotki z pierwszej ręki i będzie konkret jeśli idzie o namiary na kontakt w sprawie adopcji. Inaczej to kiszka...


Gosia - chyba tylko Tobie zależy na tej suni :shake:. Szkoda....:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AlfaLS']Tak samo jak robienie ogłoszeń z namiarami na schron czy osobę, która ma duzo psiaków na głowie. Jeśli w schronie jest ponad 400 psów to żaden człowiek odbierający telefon nie będzie sobie zawracał gitary odpowiedziami na pytania dot. Lety. Bo najprawdopodobniej po prostu jej nie skojarzy... [/QUOTE]

Uwielbiam ludzi wypowiadających się o danej sytuacji nie mając o niej zielonego pojęcia. Ogłoszenia były robione z podaniem kontaktu na Panią Wiesię - właścicielkę schroniska, która (UWAŻAJ!!) wie, że pod swoją opieką ma psa imieniem LETA! Wie o niej najwięcej.

Ja niestety od niedawna mam samochód i nie miałam możliwości jeżdżenia do schroniska (do którego jest okropny dojazd). Leta to pies typowego burka, bardzo mi przykro, ale niestety rzadko trafiają się ludzie chcący adoptować takiego psa. Ostatnio skupiłam się bardziej na psiakach, które są w naszym stowarzyszeniu, gdyż fundusze podupadają i musimy wyadoptować psy, które są u nas ponad rok, a koszty ich hotelowania są dość duże. Dodatkowo w schronisku jest mnóstwo szczeniaków ( w tym dwudniowe, bez matki), a wolontariuszy coraz mniej. Nie dam rady ogarniać wszystkiego, szczególnie, że w tygodniu pracuję od rana do wieczora a w weekendy studia... Wybaczcie, ale nie potrafię się rozdwoić.

I nie zapomniałam o Lecie, to ja przywiozłam ją do schroniska i nadal cierpię nie mogąc jej pomóc... :shake:

Link to comment
Share on other sites

Kika - cały problem w tym że za dużo... Kurcze, za dużo psiaków czeka na pomoc, za dużo tej zwierzęcej biedy naokoło... A my niestety mamy za mało czasu i za mało kasy zeby pomóc wszystkim potrzebującym :-(.
Kika, być może ta osoba w schronisku rzeczywiście wie najwięcej o tym psiaku. Pisałam przecież że czasem tak bywa, mało kiedy ale czasem bywa. Tbędzie trudnoylko to nie zmienia sytuacji suni... Ty masz do niej daleko, nie jesteś w stanie choćby ze względu na czas bywać u niej tak często jak to byłoby wskazane np. żeby z nią spacerować.... Przydałyby się też informacje jak ona do kotów, dzieci, ludzo jej obcych. Obsługa schroniska - nawet przy najlepszych chęciach - nie jest w stanie tak " na maxa" poznać zwierzaka. Szczególnie jak tych zwierzaków jest ok. 400...

Założyłaś wątek - to jest to sygnał, że chcesz Lecie pomóc. Tak jak osoby będące na wątku. Ja tu trafiłam zupełnie przypadkiem i ta sunia mnie też zauroczyła. Tylko, naprawdę, bez fajnych fotek, bez masy, masy ogłoszeń, bez poznania suni będzie trudno, bardzo trudno...

I sama nie wiesz jak dobre Cię rozumiem... Sama wyciągałam staruszki ze schroniska w Tychach choć mieszkam w Szczecinie. I wiem jak trudno jest ogłaszać i szukać domu gdy wszystko co wiem o zwierzaku to fotki i relacje wolontaiusza, który raz na jakiś czas jest w schronie... I ta straszna niemoc, ze jestem 600 km za daleko żeby samemu móc cos na miejscu zrobić...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lunarmermaid']Jakiej wielkości jest Leta? Jak do innych psów,kotów i dzieci?[/QUOTE]

Letka jest tak trochę poniżej kolana, do dzieci jest idealna! Jak była jeszcze "na wolności" to podchodziła tylko do dzieci. Bawiła się z moją siostrzenicą. Jest bardzo uległa, nawet w ogromnym stresie nie jest ani trochę agresywna. Co do kotów nie daję 100% pewności, ale myślę że nie powinno być problemu po odpowiednim zapoznaniu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos']Kika, głowa do góry, będzie dobrze.... Musi być. A jak zrobimy spotkanko u nas na wsi dogomaniackie, to wpadniesz pogadać?[/QUOTE]

Jasne, że wpadnę tylko wcześniej napiszcie kiedy, bo mam czerwiec zawalony sesją na studiach i pracą, czekają mnie szkolenia pod koniec miesiąca.


[B]AlfaLS[/B] Dziękuję za miłe słowa. Nawet nie wiecie jak dobrze co jakiś czas usłyszeć że człowiek nie jest sam w swoich problemach i może na kogoś liczyć. Szkoda tylko, że najczęściej można takich ludzi znaleźć w Internecie, a nie wokół siebie.

[SIZE=2]Trzymajcie za mnie kciuki, jutro mam egzamin z Informatyki :). [/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lunarmermaid']Można ją odwiedzić w schronisku? Gdzie ona jest?[/QUOTE]

Jak najbardziej. Sunia jest w schronisku CANIS w Kruszewie, pod Goworowem, powiat ostrołęcki. Najlepiej tylko wcześniej zadzwonić do właścicielki schroniska, bo czasem mają jakieś interwencje na mieście i nie ma Pani Wiesi na miejscu, a ona jest najbardziej kompetentna w tych sprawach :).
[COLOR=#996633][FONT=Verdana][U]Wiesława Rykowska - 0 603 703 468[/U][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...