Jump to content
Dogomania

drapanie.


leszczuuuu

Recommended Posts

Witam. Posiadam 5cio miesiecznego Staffika Blue. I wydrapuje sobie siersc.. na pyszczku i tylnej nodze dosc mocno lecz nie do krwi poprostu sama siersc.. <nie czesto ale ma juz lyse miejsce wielkosci 2-3 cm na nodze i troche mniejsze na pyszczku> czy odrosnie mu tam siersc?? jaka moze byc tego przyczyna ?? i czym smarowac te miejsca zeby ewentualnie pomoc w odrastaniu siersci ?!?! pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

U mnie też staffik blue i mieliśmy podobne problemy... Ta maść nie szczyci się niestety zdrowiem jeśli chodzi o problemy skórne.
U nas przyczyną była alergia plus powikłania z grzybem - musicie po prostu iść do weterynarza i zrobić testy alergiczne, bo bez tego nie ruszycie i żadne smarowanie nie pomoże... U mnie pies po zmianie diety i odczulaniu na niektóre rzeczy praktycznie się już nie drapie. A alergia też wyszła jak u Was, koło 4-5 miesiąca.

Link to comment
Share on other sites

To pies się w końcu drapie czy nie drapie?
Jak usunie się przyczynę utraty sierści to i sierść zwykle odrasta. Jak alergia/grzyb postępuje, to pies wyłysieje jeszcze bardziej plus dojdą inne zmiany skórne.
Masz psa rasy i umaszczenia dość skłonnego do problemów skórnych, alergicznych - nie wiem, na co czekasz z wizytą u weterynarza. Im szybciej zdiagnozowany problem tym lepiej, bo szybciej się z nim uporacie. Przez net nikt Ci nie powie co to jest i dlaczego się pojawiło, bo do tego trzeba zrobić badania. W każdym razie raczej nie od uderzenia.

Link to comment
Share on other sites

ok dzisiaj byla wizyta u weta. No wiec.. "prawdopodobnie" moj pies ma infekcje skory.. Żadnego pobierania krwi wet dal tylko antybiotyk na 10 dni.. 2 x 1 baletka + masc na te wylysiale miesca.. tak dzialaja angielscy weterynarze... 95 funtow wydane :) a tak przy okazji moj piecho pozbyl sie juz mleczakow zostal jeden jedyny kiel gorny..a staly kiel juz sie wybil pies ma juz 5 miesiecy.. czekac jeszcze. sam wyleci ?? czy usunac ?? angielski wet stwierdzil zeby czekac do 7 miesiecy a wrecz powiedzial ze mozna to tak zostawic... co Wy/Ty na to ?? pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

A poszedłeś do pierwszego lepszego weta czy poleconego...?

Jak stały ząb jest już widoczny, mleczak powinien być usunięty jak najszybciej. Im dłużej siedzi, tym większe ryzyko, że stały urośnie krzywo, a to nie tylko kwestia ocen psa na wystawach, ale też później problemów dentystycznych, kiedy krzywy stały kieł uciska podniebienie czy dziąsło, robią się stany zapalne...

Co do skóry brak słów - typowe podejście konowała, antybiotyk w ciemno. Pierwsze co powinno być zrobione to zeskrobina skóry (potrzebne kilka minut i najprostszy mikroskop), żeby wykluczyć świerzbowca i nużycę (na którą psy błękitne są szczególnie podatne). Po wykluczeniu powyższych dopiero powinno być zastanowienie, czy alergia, czy infekcja, czy jedno i drugie (bo infekcja często jest powikłaniem alergii), i czy infekcja bakteryjna czy grzybicza, czy to i to... Jeśli objawami jest tylko świąd i wyłysienia, to najbardziej prawdopodobna jest alergia i/lub grzyb. I żałuję, że nie wiedziałam tego 2 lata temu, kiedy zaczynałam tułać się z problemami skórnymi swojego psa po weterynarzach.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Witam . Moja suczka niestety też miała problem skóry. Tak jak pisaliscie wielu weterynarzy daje antybiotyk w ciemno aby tylko coś poradzić. I tak było w przypadku mojej 8 miesięcznej suczki .Byłem na trzech wizytach i za każdym razem inny antybiotyk a po kuracji tabletkowej drapanie i zaczerwienienia na skórze powracaly. Za czwarta wizyta zwróciłem uwagę że mój pies nie jest królikiem doświadczalnym  i pani vet poprosiła o pomoc swojego kolegę po fachu. Ten okazał się być polskim weterynarzem i od razu mi powiedział że bez większych badań może tylko powiedzieć że jest to alergia na pokarm bądź czynniki zewnętrzne typu letnie pylenie roślin itp. Luna moja suczka miała już stan zapalny więc vet przepisał steryd mała dawkę by tylko zniwelować stan zapalny po czym przepisał tabletki dla ludzi alergików które bardzo pomagają mojemu piesków. Stosuje dietę hiper alergiczna z Royal Canin i zobaczymy efekty. Jednak to tylko pomoże  wykluczyć alergię  na pokarm.  Pozdrawiam i życzę waszym pupila powrotu do zdrowia 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...