Jump to content
Dogomania

Psie przedszkole - Wrocław


larissa

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Wielu moich znajomych szkolilo psiaki w szkole Leszka Kalisz i bez wiekszych efektow za to slyszalam wiele dobrego o szkole przy ul. Agrestowej. Natomiast doswiadczen jeszcze nie mam... ale wlasnie chce swojego psiaka zapisac do szkolki... i zastanawiam sie miedy ul Agrestowa a Długołęka.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Mam pytanie (właściwie wiele pytań).

Ramzes mój ma pół roku (Golden). Już czas chyba na szkołę. Też myślałem o L. Kaliszu - głównie dlatego, że blisko.

Ale powiedzcie mi w ogóle co daje taka szkoła. Ramzes jest pojętny, tylko często nas olewa (chyba specjalnie!).

Na spacerze to już zupełnie trudno.

Czy w takiej szkole dowiem się więcej niż z książek? Czy jest szansa, że pies zacznie mnie słuchać?

Najgorzej jest na spacerze, szczególnie jak spotka inne psiaki - leci do nich i w ogóle nie słucha. Czy w takiej szkole nie jest właśnie dużo psiaków? Czy w ogóle sobie z nim poradzę? W czym pomaga taki trener/terser?

Link to comment
Share on other sites

Na pewno warto iść z Ramzesem do szkoły. Ty nauczysz się jak z nim postępować, jak skupiać jego uwagę na sobie i jak się z nim bawić by stać się dla niego "atrakcyjnym" partnerem na spacerze. A Ramzes nauczy się, że w obecności innych psów też można pracować, mozna bawić się ze swoim panem i to jest nawet lepsze od ganiania z innymi psami :)

Link to comment
Share on other sites

hejka a po co takie przedszkole? tam tez jest jakies szkolenie?
madzior_ka, spójrz do tego topiku. Tam jest dyskusja na dokładnie ten temat, o który pytasz.

I powtarzam moją prośbę: zanim o coś pytamy, szczególnie w topiku o czymś trochę innym, poszukajmy, czy gdzieś indziej nie ma już odpowiedzi na nasze pytanie... Pliiiiiz...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

hejka.. do Leszka K. nie jeżdze, ponieważ naprawdę wielu ludzi sie zawiodło i ja równiez, ( czasem zapominał że sie umówił na zajęcia itd) polecam szczerze za to na Agrestowej , sama uczęszczałam tam z Arlenką moją i efekty mam doskonałe !!!! pies zsocjalizowany doskonale, potem dalsza nauka czyli PT szły jej jak z płatka.. teraz Arlen ma IPO2 i napewno w jakimś stopniu zawdzięczam to pani Marii gdyż to w jej przedszkolu moja sunia otrzymała odpowiednią dawke socjalizacji z ludźmi i z psami .. teraz za to polecam przedszkole BEST FRIEND czyli przedszkole przy związku kynologicznym .. jest ZA DARMO, atmosfera super, nie ma żadnych kółek wzajemnej adoracji, wszyscy sie tam przyjaźnią .. w programie jest agillity, flyball, socjalizacja pies-pies, pies-człowiek, podstawy PT.. polecam !!

Link to comment
Share on other sites

Ja jednak uważam, że ma najlepsze i najbardziej pozytywne podejście do psów z wielu szkoleniowców jakich poznałam we Wrocławiu. Więc można przymknąć oko na niedociągnięcia organizacyjne. Różnych rzeczy się naoglądałam w różnych szkółkach i mogę to powiedzieć z pełnym przekonaniem.

Link to comment
Share on other sites

teraz za to polecam przedszkole BEST FRIEND czyli przedszkole przy związku kynologicznym

Czy mógłbym poprosić o więcej szczegółów? Gdzie, kiedy się odbywa? Czy, jeśli mój Ramzio niedługo będzie miał 8 miesięcy, nie przespałem sprawy?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

podnoszę ten temacik, bo może ktoś ma jakies nowe doświadczenia.

Ja sprawdziłam szkołę na Stadionie Olimpijskim, byłam tam na zajęciach w sobotę a w niedzielę-u p. Kalisza.

"Artemis" na Stadionie- jeśli ktoś lubi twardą szkołę to mu się spodoba. Wszystkie psy traktowane jedną miarką. Czułam się tam nie najlepiej, miałam wrażenie jakbym weszła gdzieś nieproszona, prowadzący mało sympatyczni, bez uśmiechu. Wg mnie to szkoła nastawiona na łamanie charakteru psa. Mój corsiaczek jest dośc lękliwy w stosunku do innych psów przy pierwszym spotkaniu, szczególnie większych m. in, dlatego poszedł do pszedszkola, a powitał nas swobodnie biegający, NAJEŻONY weimarczykz niekopiowanym zadartym do góry ogonem, który dość brutalnie powąchał mojego szkraba.

To już mi się nie spodobało. Z racji moich skłonności do wiecznej ochrony malca , juz na wstępie chciałam tego psa pogonić, ale jakoś się powstrzymałam.

Póżniej mój 3 miesięczny molos powinien był maszerować po polanie w koszmarnym upale (oczywiście nie zgodziłam się na to), choć ma dość krótki pyszczek, co wiadomo utrudnia mu chłodzenie organizmu. Usłyszałam na to, ze poprostu jest leniwy, bo inne psy jakoś ćwiczą. Dodam, że to była pierwsza lekcja i trwała 2 godziny z przerwami na zabawy, co dla 3 miesięcznego molosa jest udręką, a wydawało mi się, że przedszkole miało mu się pozytywnie kojarzyć.

Starsza grupa pracowała na obrożach zaciskowych, które pani rozdawała przed lekcją. Niesubordynacja młodego huskiego została bardzo szybko ukrócona na takim zacisku-z towarzyszeniem skowytu psa.

Osobiście nie polecam.

Szkoła p. Leszka Kalisza. Bardzo pozytywne wrażenia. Przed przedszkolem długo rozmawialiśmy, obserwował jak pies się zachowuje , dawał mi wskazówki. Bardzo indywidualnie go traktował. Ponieważ był upał więc zabawy prowadził z żywszymi pieskami m.in. z astką i labladorką a nam kazał schodzić do cienia co jakiś czas. Żadnego przymusu i przemocy.

Starsza grupa wchodziła na teren po przedszkolakach. Jedyny minus i dla mnie problem-że p. Kalisz nie zgadza się rozłożyć opłaty na raty. :cry: Natomiast w opłacie za pszedszkole jest już opłacony kurs PT.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

Na zajęciach [URL="http://przedszkole.dogidog.pl/"]psiego przedszkola[/URL] główny nacisk kładę na nawiązywanie prawidłowych relacji psa z właścicielem oraz właściwego przystosowania psa do życia. Zapraszam do odwiedzenia nowej strony przedszkola, na której można znaleźć [URL="http://przedszkole.dogidog.pl/program"]program zajęć[/URL]. Są w nim zawarte wszystkie elementy potrzebne w wychowaniu szczeniaka. Oczywiście jest to podane hasłowo, jednak wierzę, że da on lepsze wyobrażenie o tym, czego możecie się u mnie nauczyć.

Leszek Kalisz

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Masz może jakieś namiary na tą szkółkę BEST FRIEND czyli przedszkole przy związku kynologicznym?

[quote name='IPO-wiec']hejka.. do Leszka K. nie jeżdze, ponieważ naprawdę wielu ludzi sie zawiodło i ja równiez, ( czasem zapominał że sie umówił na zajęcia itd) polecam szczerze za to na Agrestowej , sama uczęszczałam tam z Arlenką moją i efekty mam doskonałe !!!! pies zsocjalizowany doskonale, potem dalsza nauka czyli PT szły jej jak z płatka.. teraz Arlen ma IPO2 i napewno w jakimś stopniu zawdzięczam to pani Marii gdyż to w jej przedszkolu moja sunia otrzymała odpowiednią dawke socjalizacji z ludźmi i z psami .. teraz za to polecam przedszkole BEST FRIEND czyli przedszkole przy związku kynologicznym .. jest ZA DARMO, atmosfera super, nie ma żadnych kółek wzajemnej adoracji, wszyscy sie tam przyjaźnią .. w programie jest agillity, flyball, socjalizacja pies-pies, pies-człowiek, podstawy PT.. polecam !![/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Polecam szkołe Dominiki Macalik [url]www.dominikamacalik.pl[/url] i Marcina Wierzby [url]www.marcinwierzba.pl[/url]
Super szkoły, metoda naturalna, duża wiedza nauczycieli (nie lubię słowa treser), zero kar itp, jeśli słuchasz i się uczysz to zrobisz olbrzymie kroki na przód i zobaczysz efekty :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...