Jump to content
Dogomania

Poznań Zw.Polski 2011


ambrozja

Recommended Posts

Witam.
Moja obecność na wystawie ,była przypadkowa,psy wspaniałe ,ale co do niektórych właścicieli Azjatów,inteligencja pozostawia wiele do życzenia.Złe zachowanie w stosunku do innych wystawiających/inne rasy/.Każdy właściciel tej rasy wie na co ją stać,i jakiekolwiek agresywne zachowanie,swojego psa,powinno dążyć do uspokojenia,a nie "szczucia " na innych.Wiemy z autopsji ile te psy ,narobiły złego innym psom.Wiem bo byłem obecny przy takich konfrontacjach.Być może są hodowcy z prawdziwego zdarzenia,i ich owczarki,są przeciwieństwem,tego co zobaczyłem.Wyzywanie innych wystawiających inną rasę,tym bardziej że ring azjatów był zupełnie gdzie indziej,jest wizytówką ,małej wartości właściciela-ale cóz JAKI PAN TAKI PIES.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Witam.
Zgadzam sie z "ambrozja" tylko w małej części, poniewaz sama jestem właścicielem owczarka srodkowoazjatyckiego - 3 letniej suki i to nie jest w ogóle kwestia rasy psa tylko wychowania psa. Racja jaki PAN taki PIES ale nie chodzi tu tylko o Azjaty. Problem tkwi w tym kto jest właścicielem danego psa. Nie mozna od razu najeżdżać ogólnie na rase psa, ponieważ jeżeli nie zna się tej rasy to nie można osądzac po kilku incydentach. Jest to pies zrównowazony, łagodny dla bliskich i pilujacy swojego obejścia. Normalny, dobrze ułożony azjata uwielbia dzieci i nie jest agresywny, gdy nie ma potrzeby. Niestety coraz częściej pojawiają sie hodowcy, którzy chcą szybko zarobić na hodowli a to jest prawie niemożliwe. Normalny czlowiek, gdy bierze ze sobą na wystawe wiecej niz jednego psa bierze równiez klatki dla pozostałych psów. Ja osobiście nie spotkałam się z wyzwiskami ze strony właścicieli tej rasy. Być może nie widział Pan(i) hodowcy tej rasy z prawdziwego zdarzenia. Ja nim nie jestem, ale ostatnio mialam okazje u takiego poznać. To człowiek, który zna ta rase od podszewki a jego doświadczenie i wartośc jest moim zdaniem na bardzo wysokim poziomie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...