Jump to content
Dogomania

Występowanie u Labradorów tzw. "krowiej/beczkowatej postawy(iksowatość)".


JoannaBudna

Recommended Posts

Pod wpływem emocji założyłam jak najszybciej konto na Dogomanii. Nie wiem, czy temat, o którym tu piszę nie powtarza się, ale jedno wiem, że potrzebuje pomocy. Nazywam się Asia, mam 15 lat i posiadam rocznego Labradora(rodowodowego). Od jakiegoś czasu zauważyłam u niego problem z właściwą postawą tz. jego nogi idą tak jakby do środka. Po wnikliwym przewertowaniu Internetu dowiedziałam się, że może to być tz. "krowia postawa". Poczytałam o tym trochę, ale nie znalazłam zbyt wielu informacji na ten temat. Postanowiłam poszukać pomocy właśnie tutaj, mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto bardziej orientuje się w tym temacie. W głowie mam milion pytań, ale te najważniejsze to: czy to da się wyleczyć, jakie są przyczyny, czy ma to coś wspólnego z dysplazją, czy jest to dziedziczne i po prostu co mam robić. Oczywiście jak najszybciej udam się do weterynarza, ale jak na razie potrzebuję doraźnej pomocy na ten temat. Niecierpliwie oczekuje odpowiedzi i z góry przepraszam, jeżeli dodałam post w niewłaściwym miejscu, bądź popełniłam jakiś błąd. Serdecznie pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Możesz wrzucić zdjęcie jak stoi Twój pies?
Istotne jest to czy faktycznie jest to beczkowata postawa czy iksowatość bo to są dwie różne postawy
co prawda to przykład na koniach ale spójrz sobie na te postawy
[URL="http://www.konie.wortale.net/643-Postawy-konczyn-i-slady-postaw.html"]http://www.konie.wortale.net/643-Postawy-konczyn-i-slady-postaw.html[/URL]

Czy pies miał robione zdjęcia pod kątem dysplazji stawów biodrowych i łokciowych?
Rodzice psa byli badani?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...