Jump to content
Dogomania

Pilnowanie suczki w konkretnych fasach cieczki


Justyna Lipicka

Recommended Posts

Witam
Moja suczka ma 6m-cy i dostała pierwszą cieczkę...myślałam, że będzie to później no ale...
Wiem, że okres rui, kiedy sucz ma pociąg i może zajść w ciążę jest między 9-13 dniem.
A jak jest z wydzielaniem zapachów??od pierwszego dnia to robi??
Wszyscy mówią by suczkę na smyczy wyprowadzać, a jak mam dom z ogródkiem??w początkowe dni gdy tylko jest krwawienie też muszę z nią na smyczy wychodzić, żeby nie uciekła?? może sama pobiegać po podwórku czy to już jest niebezpieczne??tzn czy psy już będą się zlatywać i ją chcieć kryć, mimo, że suczka nie będzie jeszcze chciała ani nie będzie gotowa??
jeśli takie pytanie już padło to przepraszam ale szukałam i nie znalazłam:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justyna Lipicka']Witam
Moja suczka ma 6m-cy i dostała pierwszą cieczkę...myślałam, że będzie to później no ale...
Wiem, że okres rui, kiedy sucz ma pociąg i może zajść w ciążę jest między 9-13 dniem.
A jak jest z wydzielaniem zapachów??od pierwszego dnia to robi??
Wszyscy mówią by suczkę na smyczy wyprowadzać, a jak mam dom z ogródkiem??w początkowe dni gdy tylko jest krwawienie też muszę z nią na smyczy wychodzić, żeby nie uciekła?? może sama pobiegać po podwórku czy to już jest niebezpieczne??tzn czy psy już będą się zlatywać i ją chcieć kryć, mimo, że suczka nie będzie jeszcze chciała ani nie będzie gotowa??
jeśli takie pytanie już padło to przepraszam ale szukałam i nie znalazłam:shake:[/QUOTE]

mogę się trochę wypowiedzieć bo sama mam sukę z cieczką, obecnie 13 dzień. Okres rui może wypaść różnie, moja jeszcze go nie ma, dlatego to nie tak, że suki trzeba pilnowac tylko w tych dniach ;) Ja z moją suką przez pierwsze dni chodziłam sama na spacery w miejsce, gdzie nie było psów, puszczałam ją luzem, lecz jeśli nie jestes pewna, czy nie ucieknie, lepiej nie puszczać. Teraz obowiazkowo spacery tylko na smyczy,a żeby pobiegała, mam lonżę 20 metrową. Również mam dom z ogródkiem, ale jeśli tam wychodzi to na szybkie siku i do domu. Płot to nie jest rzecz nie do pokonania dla chcącej suki czy psa ;) zapachy są już od początku cieczki, psy czują to doskonale już wcześniej.
Podsumowując, podczas cieczki lepiej nie spuszczać ze smyczy suki, pies może nadlecieć z nikąd (tak jak u nas raz się zdarzyło), wychodzenie do ogrodu pod nadzorem. Trzeba się przemęczyć przez kilka tygodni, ale taki urok suczek :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Najlepiej obserwować samca,jeśli zacznie się nadmiernie interesować sunią,wtedy należy je rozdzielić. Teoretycznie powinny być oddzielnie od 6-7 dnia przez około dwóch tygodni,ale ponieważ dni w których suka dopuści psa mogą przypadać w różnym okresie cieczki do każdego przypadku trzeba podchodzić indywidualnie.

Link to comment
Share on other sites

u mojej suki "hot time" wypadl niezbyt standardowo pod sam koniec cieczki-tego nie mozna pomylic z niczym:)))
wczesniej miala to zupelnie gdzies i nie kumala, o co chodzi.

po kilku ostatnich dniach, kiedy faktycznie byla zainteresowana i jak ktorys amant podlecial, to sie nadstawiala, calkowicie przeszlo i jej i amantom.

Link to comment
Share on other sites

moja suka miala cieczke kolo 3 tygodni. moze nieco dluzej, ale te pierwsze dni to byl taki rozped.

byla od poczatku pilnowana-bo mimo ze miala 17 miesiecy, to byl jej pierwszy raz u nie wiadomo bylo, kiedy bedzie najbardziej goracy okres.

ale przez cala cieczke mloda nie odbyla zadnego spaceru na smyczy. po prostu bardziej jej pilnowalismy.

Link to comment
Share on other sites

U mojej suczki cieczka trwa jakieś 4-5 tygodnii, z czego pierwsze 3 tyg. są krwawe :( Do tego stopnia, że chodzi w majtkach z podpaską :D Całe 5 tygodni wychodzimy na spacery w takich godzinach, żeby było jak najmniej psów. Mogę ją spuścić ze smyczy, nie ma z tym problemów, wraca na każde wołanie :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

" Czyli jak wyjedzie na wakacje to po dwóch tygodniach może wracać?
A ile w ogóle trwa cieczka? od pierwszego dnia krwawienia do końca, kiedy można już olać pilnowanie? "

Zależy od suczki, zwykle od 2 do 4 tygodni. Spróbuj z majteczkami dla suczek. Ja mojej wkładam i mój pies jej nic nie robi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dolores6997']" Czyli jak wyjedzie na wakacje to po dwóch tygodniach może wracać?
A ile w ogóle trwa cieczka? od pierwszego dnia krwawienia do końca, kiedy można już olać pilnowanie? "

Zależy od suczki, zwykle od 2 do 4 tygodni. Spróbuj z majteczkami dla suczek. Ja mojej wkładam i mój pies jej nic nie robi[/QUOTE]

To pies pierdoła... :)
Mój bez zastanowienia pozbawił suczkę majtek na moich oczach.. :) a doslownie mijali się w korytarzu... :)

Link to comment
Share on other sites

mój pies ostatnio "zaatakował" sukę sąsiadki - mijanka na chodniku - nawet nie zdążyłam zareagować i teraz muszę jej odkupić majtki cieczkowe - nie wiem czy to taki kiepski materiał czy jakieś kiepskie miała, ale dwa machnięcia pyskiem i suka została naga o.O' więc u nas to nie zda egzaminu :P

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...