Jump to content
Dogomania

Proszę o Pomoc -Mój pierwszy Chiński grzywacz


Liam29

Recommended Posts

Witam Serdecznie mam kilka pytań odnoście Grzywaczy .Miałam około 15 lat gdzy zobaczyłam pieska tej rasy w filmie "nowy jork , nowa miłość" i zakochałam się w tej rasie długo czekałam aż będę mogła sobie pozwolić na psa , w domu od 12 lat mamy psy ale niestety rodzina nie zgodziła sie na tą rasę i tak czekałam z niecierpliwością na wyprowadzkę .

pierwsze moje pytanko to kwestia alergię narzeczony ma dość silna alergię na psy z sierścią co prawda grzywacze nagie sierści nie posiadają ale z tego co wyczytałam to nie sama sierść powoduje alergię

jestem zdecydowana ale nie działam impulsywnie szukam i szukam i czekam az poczuję że ten piesek to właśnie ten szukam pieska łysego semi z tąd moje 2 pytanie jak rozpoznać u szczenięcia że będzie posiadało bujniejsze owłosienie na łapkach ogonie i głowie




nie jestem za napędzaniem pseudo hodowli staram sie oglądać psy tylko z rodowodem kwota jaką odłożyłam na psa to 1000zl myślę że uda mi się zakupić pieska za taką cenę może jest ktoś w stanie pomoc mi w szukaniu mogę pieska zakupić na terenie śląska i warszawy
[B][SIZE=3][URL="http://www.filmweb.pl/film/Mary-Kate+i+Ashley+Nowy+Jork%2C+nowa+mi%C5%82o%C5%9B%C4%87-2004-111232"]
[/URL][/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

A czy narzeczony sprawdził na własnej skórze, czy ta rasa go nie uczula?
Najlepiej zrobić taki test na piesku, którego chce się zakupić, a przynajmniej jego mamie, tzn. poprzebywać, najlepiej kilka dni, i dopiero wziąć pieska.
Pierwszym krokiem powinien być kontakt z kilkoma pieskami tej rasy, żebyście nie narobili sobie nadziei i nie wybrali malucha, i nagle nie odkryli, że po prostu ta rasa/ten zwierzak narzeczonego uczula.

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej idź do związku kynologicznego w okolicy. Zadzwoń do hodowcy, umów sie i idźcie z narzeczonym razem. Może uda Wam się ustalić z hodowcą że weźmiecie psa z możliwością "zwrotu", wiem, że to nie brzmi najlepiej, ale chodzi mi o to, że alergia może dac o sobie znać po kilku dniach i co wtedy?. U nas tak było, gdy poszłam z nowym nabytkiem do mamy-alergiczki, ale jak wykąpałam sama sunię i przesiąkła "naszym" zapachem (pozbyła sie zapachu hodowlanego) to o alergii można bylo zapomnieć, ale wydaje mi sie że to dlatego, że w hodowli były też inne rasy psów. Ja byłam w komfortowej sytuacji bo w domu nie mamy alergii, ale to fakt, że bardzo często alergię powoduje ślina, pot, itp. Najlepiej zrobic testy...
Reasumując są bardzo dobre hodowle i też odwrotnie, a jak piszesz, masz możliwośc zakupu psa z Warszawy to tam na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla Was.

Link to comment
Share on other sites

Ja osobiście mam alergię na psią i kocią sierść. w kontaktach z psami leci mi woda z nosa i swędzą oczy, ale przy moim psie grzywaczu chinskim ale łysym, nie mam takich objawów. Jedynie co parę razy zauważyłam to gdy mnie poliże i się w tym miejscu podrapie to wyskakuje mi mały bąbelek, czyli ślina też uczula.

Ale każdy ma inny organizm i tak jak tutaj radzą najlepiej udać się do hodowli i poprzebywac troche w towarzystwie tych psów.

Od mojego lekarza alergologa wiem, że uczula nie tyle sierść co naskórek psa, a potem wszystkie wydzieliny typu np ślina.

Link to comment
Share on other sites

zapomniałam napisać będę się starła zorganizować takie spotkanie żeby sprawdzić

ale odziwo ja mam psa białego teriera w domu i nic mojemu narzeczonemu sie nie stało po wizytach u mnie jego rodzice maja kundelka który chyba ma włosy nie sierść bo trzeba go obcinać i też nic mu nie jest nie znam się na alergii więc nie wiem co to oznacza

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Liam29']mam jeszcze pytanie czym jest tendencja do przodozgryzu i czy jest to mała wada czy tez może psu utrudniać życie[/QUOTE]

Tendencja oznacza, że pies moze jeszcze nie ma przodozgryzu, ale w okresie wzrostu prawdopodobnie będzie go miał, bo przodozgryz raczej w czasie dorastania się pogłębia niż zanika jak już u malucha jest. W skrócie, dolne siekacze w zgryzie są przed przednimi; w poważnych przypadkach pies ma widocznie dłuższą żuchwę, może wyłazić mu koniec języka.
"Powaga" sytuacji zależy od stopnia wady - lekki przodozgryz raczej w niczym nie przeszkadza, przy większym może trochę szybciej odkładać się kamień, mogą robić się jakieś stany zapalne jeśli przez nieprawidłowy układ zęby naciskają gdzieś na dziąsło czy podniebienie.
Przy silnym przodozgryzie mogą być problemy z pobieraniem twardego pokarmu.
Jeśli zły zgryz powoduje problemy zdrowotne, można go korygować, ale to dość kosztowna zabawa, tak samo jak ortodonta dla dzieciaka, a w ciężkich przypadkach da się to zrobić tylko operacyjnie.

Jeśli u Waszego szczeniaka jest to tylko tendencja, to prawdopodobnie jeśli przodozgryz już się pojawi (a nie musi; jak wada jest malutka to można masować ząbki i będzie ok) to będzie mały i będzie raczej problemem kosmetycznym niż zdrowotnym. Siostra mojego psa już jako szczenię miała stwierdzony dość znaczny przodozgryz i żadnych problemów zdrowotnych przez 2 lata z tym nie miała. Wszystko to kwestia indywidualna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Liam29']mam jeszcze pytanie czym jest tendencja do przodozgryzu i czy jest to mała wada czy tez może psu utrudniać życie[/QUOTE]
W przypadku tej rasy przodozgryz jest niedopuszczalny czyli taki piesek nie nadaje się na wystawy. Jesli nie zamierzasz go rozmnażać -robić mu uprawnień hodowlanych,to nie jest problem. Wada ta jest przekazywana dalej ( mój idzie do wykastrowania. Bo mu tylko suczki w głowie i rzuca sie do psów co przy jego gabarytach grozi samobójstwem). Można montować aparaciki ale one są drogie, uprzykrzają zwierzęciu życie no i korygują kąt ustawienia zębów a nie żuchwę. Nie powinno się bawić w przeciąganie szmat, wiszenie zębami na sznurkach- niestety mój grzywek to uwielbia.
Jeśli przodozgryz jest jakiś ogromny to może utrudnić jedzenie suchej karmy, wtedy lepiej żywić psa gotowanym. Ale tak drastyczny przodozgryz naprawdę rzadko się zdarza.
Nie należą one raczej do jakiejś strasznie drogiej rasy i 1000 zł powinno spokojnie wystarczyć.
Grzywki nie uczulają bo nie wypada im sierść. Powder puffy należy codziennie czesać, dość często kąpać i strzyc bo łatwo się kołtunią i zakurzone mogą brudzić.
Łyse nie sprawiają problemu w pielęgnacji tylko trzeba je smarować oliwką jak małe dzidziusie , chronić przed ostrym słońcem a jesienią i zimą zakładać ubranka odpowiednio do temperatury.
Grzywki bywają charakterne , zawadiackie ale też są bardzo oddane właścicielom. Nie można ich jednak rozpuszczać tylko dlatego, że są małe i słodkie. Uwielbiają sporty ( raczej amatorsko ) agility, frisby aportowanie. Nasz powder puff kocha wodę, uwielbia pływać i aportować z wody..

Link to comment
Share on other sites

dziękuję bardzo za odpowiedzi narazie znalazłam 3 hodowle do których jestem w stanie dojechać która ma szczeniaki tylko niestety upatrzyłam sobie jakiś typ w głowie pieska z łaciatym ciałem i białym owłosieniem i nigdzie takiego szczeniaczka nie umiem znaleźć :(oglądając zdjęcia w hodowlach czasem maja zdjęcia psów jak dorastają i diametralnie zmieniają wygląd ciałka i grzywek od szczeniaka do dorosłości dlatego też ciężko jest mi wybrać może wstawię zdjęcia i mi doradzicie :)

Link to comment
Share on other sites

wysłałam dziś zapytanie do każdej możliwej hodowli jak tylko będę już miała jakieś informacje to się z wami podzielę ale nie jest łatwo kilka piesków mnie urzekło ale zawsze powstaje komplikacja ceny lub rezerwacji to jest moje pierwsze poszukiwanie psa i powiem szczerze wywiera to duże emocje [IMG]http://www.morusek.pl/zdjecia/dodane/Sprzedam-psa_Pozostale-rasy_20101026220825.jpg[/IMG]


za takiego nagusa oddała bym wszystko :loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zmorcia'][url]http://www.nadobnisieikoczkodany.pl/glowna1.htm[/url]

na samym dole masz piesia z łatkami i białą grzywką ;)[/QUOTE]


witam już się kontaktowałam ale cena mnie przewyższa i szukają pewnego na 100% wystawcy akurat dla tego psa

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Liam29']
pierwsze moje pytanko to kwestia alergię narzeczony ma dość silna alergię na psy z sierścią co prawda grzywacze nagie sierści nie posiadają ale z tego co wyczytałam to nie sama sierść powoduje alergię[URL="http://www.filmweb.pl/film/Mary-Kate+i+Ashley+Nowy+Jork%2C+nowa+mi%C5%82o%C5%9B%C4%87-2004-111232"][/URL]
[URL="http://www.filmweb.pl/film/Mary-Kate+i+Ashley+Nowy+Jork%2C+nowa+mi%C5%82o%C5%9B%C4%87-2004-111232"]

[/URL][/QUOTE]
ja jestem włąścicielką nagiego grzywacza i mam astmę i alergię, czyli 2w1. Astma parenascie lat była zaleczona, sporadycznie brałam leki jak występowały dusznosci w okresie jesiennym. Zdecydowałam się na grzywacza, bo miałam nadzieję ze on mnie nie uczuli, przynajmniej stwarza najmniejsze prawdopodobieństwo ze względu na brak sierści. Astmatyków, alergików uczula również ślina, odchody, naskórek, pot itp.
Pierwszej nocy jak przyjechał do mnie mój ukochany psiak to spuchło mi oko, myśłałam ze mi białko wypłynie. Wziełam wapno, przeszło po dobie. Sporadyczne występowały mi krostki jak mnie zadrapał ( czyli ewidentnie kontakt uszkodzonego naskórka z alergenem). Potem zaczęły sie dusznosci, lekkie, silne, wkońcu nie mogłam funkcjonować bez leków. Teraz powróciłam do leków branych na codzień, niestety sterydowe plus wapno itp. Juz sie nie duszę, ale psa za chiny nie oddam. Wolę brać leki. Lekarz mój prowadzacy powiedział ze latem, jak minie okres gorszy dla alergików ( jesień i wiosna, gdzie wszystko pyli), odstawimy leki i zobaczymy co sie bedzie dalej dziać.
p.s. piesek którego pokazałaś na zdjeciu jest cudny; jak tam zakup szczeniaczka? czy już jakis mieszka z Wami?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

nagusy raczej nie uczulają. najlepiej weź psiaka na kilka dni na test. z owłosieniem wszystko się może zmienić. Mój łysol na przykład ma tak bujne jak miał jeszcze w hodowli, ale kiedyś spotkałam taką panią, co mówiła że jej grzywacz miał w hodowli bujną fryzurkę a teraz ma mało bujną.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...