Jump to content
Dogomania

Bilet za psa


Riven

Recommended Posts

Mam sukę rasy Airedale i mam pytanie dotyczące komunikacji miejskiej....
Muszę z młodą jeździć na treningi agility autobusami i czy muszę jej kupować bilet?
Z tego co mi pisał pracownik ZTMu to nie trzeba, pies jedynie musi mieć kaganiec i smycz.Lecz niektórzy mi mówią że trzeba kupować bilet normalny.... wiec?? pomożecie??

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja mam pytanie dotyczące PKP - często jeżdżę ze swoim szczeniakiem - 5miesięcznym yorkiem 50km pociągiem. Piesek jest bardzo grzeczny i gdy tylko zajmujemy miejsce zasypia.
Mam jednak pytanie - czy pies siedzący na kolanach może jechać za darmo? Pytam, ponieważ panie w kasie, mówią, że ten pies biletu mieć nie musi, ponieważ zajmuje tyle miejsca co torebka, ale już nie pierwszy raz spotkałam się z pytaniem konduktorów (zresztą nieżyczliwych) - a gdzie bilet dla psa? Dlaczego york jedzie na gapę? :roll:
Pies ma zapiętą smycz, i leży na kocyku, ale kagańca nie ma.

Link to comment
Share on other sites

Jeździłam wiele razy pociągami z psem, pies nie musi mieć biletu jak jest w transporterze/klatce. W przypadku jak pies jest na kolanach to konduktorzy potrafią się czepiać. Jeśli chcesz wieźć psa na siedzeniu, musisz kupić bilet psu, bo zajmuje miejsce. Z tego co się orientuje, to jeżeli pies w pociągu jest luzem jest obowiązek kagańca.

Link to comment
Share on other sites

Z moim jest ten problem, że kagańca mu kupić nie mogę, bo to mały york :/ A w torbie/transporterze za Chiny ludowe siedzieć nie chce, i piszczy.. A na kolanach spokojnie leży. No nic, jedyna droga to nie spotkać w pociągu bardzo upierdliwego konduktora.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

O.K powiedzmy, że jest w kagańcu i na smyczy ale chcę żeby stał albo siedział normalnie przy mojej nodze bo jadę autobusem lub kolejką i co wtedy ma mieć bilet czy nie ? dodam ze waży 40 kg ale pies to pies. Mam się pytać konduktorów czy pani w kasie a może ktoś z was kupuje a nie tylko samochodem pomyka

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej sprawdzic co jest napisane w regulaminie przewozów przewoźnika. To samo dotyczy PKP. Co inny przewoźnik to inne obyczaje. Np w tlk trzeba mieć bilet na psa jak ma być luźno ale da się kupić tak aby pies jechał z nami w I klasie kiedy czała reszta gniecie się w II. wtedy komfortowe warunki maja i pies i ludzie.miejscówka dla psa nie jest potrzebna. Bilet jest istotnie tańszy od normalnego (kilkanaście zł za I klasę)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...