Jump to content
Dogomania

Stowarzyszenie Przyjaciół Szczurów - pomagamy ogonkom, pomóż i Ty!


_ogonek_

Recommended Posts

[quote name='mari23']jestem i ja..... poczytam w wolnej chwili, może i tu na coś się przydam....[/QUOTE]

Witaj Mari! :)
zapraszamy!

[quote name='PACZEK']Chyba się nie wstydzą :cool3:że są "zaszczurzeni"?
My szczurki kochamy od "zawsze":loveu::loveu::loveu:[/QUOTE]


własnie, jak to jest że nadal, niektorym na słowo "szczur" włos się jeży na głowie
i nie wiem co wspólnego z tym wszystkim mają jeże...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='_ogonek_']zawsze możesz powiedzieć, że włos się szczurzy na głowie :diabloti:[/QUOTE]


cieszę się, że jest tu Ogonek mój ulubiony !:loveu:
zawsze myslałam, że w tym nicku jest puchaty, merdający ogonek, ale widzę ( i cieszę się ! ), że nie tylko :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mari23']cieszę się, że jest tu Ogonek mój ulubiony !:loveu:
zawsze myslałam, że w tym nicku jest puchaty, merdający ogonek, ale widzę ( i cieszę się ! ), że nie tylko :multi:[/QUOTE]
w zasadzie to pierwszy ogonek był szczurzy :)
psa nie posiadam, obecnie szynszyla, wredna jedna, a ogonek/ciurek byl kiedyś :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_ogonek_']w zasadzie to pierwszy ogonek był szczurzy :)
psa nie posiadam, obecnie szynszyla, wredna jedna, a ogonek/ciurek byl kiedyś :D[/QUOTE]

"psa nie posiadam"..... hmmmm....
ale psy posiadają Ciebie! i to ich wielkie szczęście!!!!
sporo ślicznych fotek z pieskami mogłabym tu na dowód wrzucić :)

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, ze mimo zaproszenia, dopiero dziś sie pojawiłam na wątku. Przyznam się, że bezpośredni kontakt z pierwszym w moim życiu szczurkiem, miałam rok temu, kiedy pojechałam do Daśki. Na początku mieszane uczucia, ale potem w miarę bliższego poznawania, okazało sie, ze jest to przesympatyczne, delikatne i miłe zwierzątko.
W tym roku, poznałam dużą rodzinę szczurkow u Paczka. Wprawdzie jeszcze nie potrafiłabym odróżnić jednego od drugiego, bo wszystkie wyglądają podobnie, ale zapamiętałam ślepego Paluszka, który najbardziej utkwił mi w pamieci.
Powiem Wam, że z podziwem i szacunkiem patrzyłam, jak wiele serca, czasu i miłości, Paczkowie poświecają tym małym istotkom !

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

alarm!
[url]http://stowarzyszenieprzyjaciolszczurow.pl/viewtopic.php?t=5589[/url]
Witajcie

Od kilku tygodni drążylismy temat wpadkowych szczurków, ostatecznie właściciel zdecydował się współpracować i powierzyć mi szukanie dobrych domów za pośrednictwem szczurzych portali. Bez Was moja pomoc ograniczy się jedynie do puszczenia wici...

Mamy do odebrania dwa wpadkowe mioty, na dzień dzisiejszy, mam 4 deklaracje ds, dla 7 szczurków, oraz dwie deklaracje dt dla 6 szczurków. Dochodzi jeszcze opcja dt krótkoterminowych - które mogłyby przetrzymać część szczurków oczekujących na transport do ds. Szczurki są juz rozdzielone płciami.
Bardzo proszę - jeśli macie możliwość wziąć na dt kilka maluszków, zgłaszajcie się.

miot 1, urodzony 3.11.2011:
12 ogonków:
3 czarne chłopaki
2 czarne dziewczyny
5 czarno białych chłopaków
2 czarno białe dziewczyny

miot 2, urodzony 9.11.2011:
9 szczurków:
4 chłopakiów szarych
5 dziewczyn szarych

Rodzicami jest ojciec dumbo blutek, mamy: jedna husky, druga czarna.
Nie wiem jakie są szanse, że są jakieś dumbo.
Zdjęć nie będzie dopóki nie będziemy w stanie ich odebrać i umieścić wszystkich w dt.

-pytania, zgłoszenia proszę kierować tym razem na pw, lub bezpośrednio na wątku.
-dla ułatwienia - zgłoszenia proszę słać w jednolitej formie:

nick/imię nazwisko/miasto/mozliwośc transportu/ ile szczurków jakiej płci możecie przyjąć/ na jaki czas

-jeśli potrzebne są klatki do pożyczenia z małym rozstawem prętów, zgłaszajcie od razu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alice midnight']alarm!
[URL]http://stowarzyszenieprzyjaciolszczurow.pl/viewtopic.php?t=5589[/URL]
Witajcie

Od kilku tygodni drążylismy temat wpadkowych szczurków, ostatecznie właściciel zdecydował się współpracować i powierzyć mi szukanie dobrych domów za pośrednictwem szczurzych portali. Bez Was moja pomoc ograniczy się jedynie do puszczenia wici...

Mamy do odebrania dwa wpadkowe mioty, na dzień dzisiejszy, mam 4 deklaracje ds, dla 7 szczurków, oraz dwie deklaracje dt dla 6 szczurków. Dochodzi jeszcze opcja dt krótkoterminowych - które mogłyby przetrzymać część szczurków oczekujących na transport do ds. Szczurki są juz rozdzielone płciami.
Bardzo proszę - jeśli macie możliwość wziąć na dt kilka maluszków, zgłaszajcie się.

miot 1, urodzony 3.11.2011:
12 ogonków:
3 czarne chłopaki
2 czarne dziewczyny
5 czarno białych chłopaków
2 czarno białe dziewczyny

miot 2, urodzony 9.11.2011:
9 szczurków:
4 chłopakiów szarych
5 dziewczyn szarych

Rodzicami jest ojciec dumbo blutek, mamy: jedna husky, druga czarna.
Nie wiem jakie są szanse, że są jakieś dumbo.
Zdjęć nie będzie dopóki nie będziemy w stanie ich odebrać i umieścić wszystkich w dt.

-pytania, zgłoszenia proszę kierować tym razem na pw, lub bezpośrednio na wątku.
-dla ułatwienia - zgłoszenia proszę słać w jednolitej formie:

nick/imię nazwisko/miasto/mozliwośc transportu/ ile szczurków jakiej płci możecie przyjąć/ na jaki czas

-jeśli potrzebne są klatki do pożyczenia z małym rozstawem prętów, zgłaszajcie od razu[/QUOTE]
Tak kochane psie Cioteczki jest okazja adoptować "Kieszonkowego Psa" lub choć dać DT:lol:
Może gdzieś już widać na horyzoncie dobry domek dla maluszków:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PACZEK']Tak kochane psie Cioteczki jest okazja adoptować "Kieszonkowego Psa" lub choć dać DT:lol:
Może gdzieś już widać na horyzoncie dobry domek dla maluszków:lol:[/QUOTE]

no, w moim niestety chyba niezbyt bezpiecznie by było dla szczurzych ogonków, bo psich za dużo...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Poszukujemy osób do pomocy.
Co jest potrzebne:
Domy tymczasowe, stałe, pomoc materialna.
Więcej tu:
[url]http://stowarzyszenieprzyjaciolszczurow.pl/viewforum.php?f=105[/url]
W skrocie:
Kobieta zgłosila, że jej szczurki uciekły pod podłogę, miała parkę - samca i samicę, zaczęły mnożyć się w niekontrolowany sposób, prawodpodobnie w domu żyje już wolno kilkadziesiąt szczurów.
Co chcemy zrobić/ co robimy:
Pomóc, jesteśmy w kontakcie z kobietą, odbył się pierwszy wywiad środowiskowy, rozstawiliśmy żywołapki, jak do tej pory złapało się około 10 szczurków.
Zostaną one zabrane do weterynarza, ciężarne samice wysterylizujemy, sprawdzimy jaki jest ich ogólny stan.
Pomożecie?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Rany jak to dobrze że tu trafiłam jak ja kocham te ogonki :loveu::loveu: w wakacje odszedł mój gruby [*] żył prawie 3 lata :-( a miesiąc temu na moich rękach odszedł jego syn Tofik [*] również prawie 3 lata brakło mu 2 miesięcy ratowaliśmy go jak mogliśmy co umożliwiło mu przeżycia jeszcze 2 tygodni :placz::placz: szkoda że tak daleko mieszkam bo adaptowałabym te wspaniałe ogonki bo tak mi tęskno za nimi :-( i mimo tego mieszkały z psem kotem i bardzo się kochali pies lizał tofika gdy ten łapał te ostatnie oddechy :placz:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='_ogonek_']nie wiem! przecież ściury są fajne ;)[/QUOTE]
Szczuraski są cudownie superaśne :multi: Ci co je kochają i pomagają będą to robić zawsze :lol: i żadne forum do tego nie jest im potrzebne.
Tak tu tłoczno chyba nie z powodu szczurków:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mari23']ja tu bywam, choć nie piszę, bo nie jestem posiadaczką szczurka, ale..... dzisiaj moja kuchnie jakaż myszka odwiedziła ( i bardzo przestraszyła małą Kasię)[/QUOTE]
Wiemy mari że jesteś tu obecna tak jak zresztą wszędzie tam gdzie trzeba pomóc jakiejś istocie skrzywdzonej przez nieodpowiedzialnych ludzi.
Dziękujemy za Twoją obecność i dobrą energię ale nawet tak dobry anioł jak Ty nic nie poradzi jeśli brak woli i wytrwałości tym którzy władzę posiadają a korzystać z niej nie chcą dla dobra ogonków.Ech smutne to wszystko.Dogo nawet z Miał chciało odstąpić miesiąc na rok aby i gryzonie mogły skorzystać z darowizn KRAKVETU ale ..... .
Ważne że mała Kasia też ma dobre serduszko jak Twoje i myszki skrzywdzić nie chciała.
Ale ja podziwiam Twoje pieski bo Azorek i Pusia żadnej myszce na podwórku nie przepuszczą a w kuchni to już w ogóle nie do pomyślenia by było aby jakiśinny zwierzak z "zewnątrz" miał szanse uniknąć kłopotów;)

Edited by PACZEK
Link to comment
Share on other sites

Szukam osoby z Raciborza lub okolic która odbierze dwa biedne szczurki od umówionej osoby.
Sprawę proszę traktować jako pilną bo szczurki są od terrarysty i jest duże prawdopodobieństwo że inny miłośnik węży zechce je "przygarnąć" na przekąskę dla swojego pupila.
Oczywiście szczurki trafią do mnie gdzie mam nadzieję będą żyć "długo i szczęśliwie".

Szczurki już bezpieczne:multi::multi::multi:
Zanim będą u nas to jeszcze trochę czasu upłynie ale wąż już im nie grozi:lol:

Edited by PACZEK
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Proszę:

[url]http://www.dogomania.pl/threads/225375-vol.1-Chojrak-Sokół-lt-3)-do-16.04.-22.00-w-budowie[/url]

[url]http://www.dogomania.pl/threads/225379-vol.2-Chojrak-Sokół-i-lt-3)-do-16.04.-22.00-w-budowie[/url]

[url]http://www.dogomania.pl/threads/225380-vol.3-dla-Chojraka-Sokoła-i-lt-3)-do-16.04.-22.00-w-budowie[/url]

dzisiaj wieczorem otwarcie, koleżanka przygotuje bannerki i proszę gorąco o rozsyłanie wątków i zaproszeń

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...