Jump to content
Dogomania

Przydomek


Tagir

Recommended Posts

Ja wpisałam tylko jedną propozycję i została przyjęta. Co prawda czekałam aż oddział się zbierze się do odpowiedzi kilka miesięcy, ale było ok. Dziwne, że skoro jest 8 rubryk a Ty miałaś tam co wpisać, nie pozwolono Ci wypełnić wszystkich. Ja bym się zdecydowanie wykłócała, tym bardziej że gadka o "starym wniosku" jest żałosna, bo to zwykła tabelka druknięta z komputera a nie żaden formularz... Jak jest niewłaściwa, niech poprawią.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 324
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Marysia_i_gończy']Dziś złożyłam wniosek o przydomek. Pani kazała zadzwonić za 3 miesiące :razz: Zobaczymy co z tego wyjdzie :lol:

[B]Ludek[/B] a może skoro nie związany z rasą, to z jakąs konkretną cechą? Albo wokół jakiegoś konkretnego słowa? Bo tak to trudno myśleć - nagle o wszystkim ;)

Pozdrawiam
Marysia i Una[/quote]


HE,he żebym to ja wiedziała. Na razie skupiam się na agility i dopóki sil mi starczy pewnie tak będzie. Ale kto wie czy na starość mi się nie odwidzi i nie będę hodować kanapowców:lol: .
Generalnie podoba mi się nazwa hodowli Oli Ka-Vanga i chyba ku takim nazwom bym się skłaniała, ale tez podoba mi sie nazwa CTR "Narodziny gwaizdy".
Mam też swój jeden typ, ale mógłby być dwuznacznie zrozumiany:evil_lol: .


Talut dzięki:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']U mnie to samo.I ZG odrzucił wszystkie.[/QUOTE]

Czytając to, co piszecie, wydaje mi się, że musiałam mieć ogromne szczęście. Składałam wniosek z jedną propozycją, została w 2 miesiące przyjęta, bez jakichkolwiek komplikacji.

Ludek, a może przewertuj encyklopedię albo słownik języka polskiego. Może wtedy natkniesz się na idealną nazwę. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gosiak']Ja wpisałam tylko jedną propozycję i została przyjęta. Co prawda czekałam aż oddział się zbierze się do odpowiedzi kilka miesięcy, ale było ok. Dziwne, że skoro jest 8 rubryk a Ty miałaś tam co wpisać, nie pozwolono Ci wypełnić wszystkich. Ja bym się zdecydowanie wykłócała, tym bardziej że gadka o "starym wniosku" jest żałosna, bo to zwykła tabelka druknięta z komputera a nie żaden formularz... Jak jest niewłaściwa, niech poprawią.[/quote]
Ja sie próbowałam wykłócac,ale bez skutku.Pani mi kazała wykreślic trzy propozycje i tyle. ZG odrzucił wszystkie 5 i szybko odesłał do Oddziału.Tam wniosek przeleżał 4 miesiące i nikt nie był uprzejmy poinformowac mnie o odmowie.( Przy składaniu powiedziano mi wyraźnie,ze dostanę wiadomość!).Przecież skoro zapłaciłam 50 zł to mogłam dołożyć jeszcze na znaczek!!!

Link to comment
Share on other sites

A ja dzisiaj odebrałam swój przydomek :multi:. Czekałam na niego 2 miesiące czyli wcale nie tak długo ;). Moja hodowla będzie miała nazwę [B]Radoszowska Duma (FCI). [/B]Jest już nawet na stronie na wykazie :lol:.
Pierwszej propozycji mi nie zaakceptowali a wszędzie szukałam. Ta jednak też może być :lol:.

Link to comment
Share on other sites

[B]Gosiak[/B] ja się nie kłóciłam, bo wpisałam dwa istniejące przydomki :evil_lol: Ktoś tu pisał, że kazali uzupełnić puste rubryki, więc kiedy skończyły mi się pomysły - nie chcąc wpisywać czegoś, co mi się nie podoba - wpisałam przydomki, o których wiem, że są :evil_lol:

[B]Ludek[/B] masz tak mało sprecyzowane wymagania, że trudno wymyślić cokolwiek :razz: Jakieś szuru-buru może :evil_lol:

[B]Błyskotko[/B] gratuluję przydomka! :multi:

Pozdrawiam
Marysia i Una (oczekujące ;))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='miumiu']
Właściciel reproduktora tez może sobie przydomek zarejestrować?
Ot tak, żeby nikt nie zajął?[/quote]
Nie mając żadnego czworołapnego tez możesz mieć przydomek.
Gluś jeszcze od ziemi nie odrósł,a Ty już o wychowaniu seksualnym?!:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

jak się okaze że jest gejem, to będziemy miec hodowlę z Tęczowej Platformy i będziemy walczyc o nasze prawa w związku!

ja się bardziej martwię, ze on się okaże ... średni. Ma takie dobre pochodzenie. Będzie dobrze.

koniec offa, bo dostaniemy po łapkach od moda zaraz.

Czyli można rejestrować. a myślicie, ze warto?
Ktoś tak robi jeszcze czy tylko Ludek taka hej do przodu.

Ja powiem mam wielką ochotkę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='miumiu']

Czyli można rejestrować. a myślicie, ze warto?
Ktoś tak robi jeszcze czy tylko Ludek taka hej do przodu.

Ja powiem mam wielką ochotkę.[/quote]
Ktoś tak nie zrobił "do przodu" i teraz żałuje, bo już 6 m-cy to trwa i końca nie widać.....

Link to comment
Share on other sites

ja jeszcze nawet z rodowodem nie ruszyłam.
Jak wrócę z wakacji to go "zgłoszę".

Zastanawiam się nad przydomkiem -tak bardzo teoretycznie.
Myślicie, że ma on jakikolwiek wpływ -jego brzmienie -na ewentualne zainteresowanie szczeniakami?

Bo mi podobaja się polsko brzmiące, odjechane przydomki. Mój top absolutny to parsonki jedej z dogomaniaczek "Mysia zagłada", szkoty "uhuhuhu" (nie pamiętam ile tych "hu" było), ogary "poszły w las".
mój brytan ma też piękny przydomek i imię pasujące Bąk Buczynowo FCI. A wszyscy jak im mówię -to twierdzą, ze głupio się nazywa. Że jak juz ma być "po polskiemu" to jakieś z kwiatowej łąki czy inne cuś ładne - ze szmaragdowej rapsoduu (wymyslam, mam nadzieję, ze nie ma takich hodowli0. a ja bym chciała coś nienapuszonego, takiego swojskiego. Szurum burum.

Mój synek wymyslił "Lelum Polelum" ale na pewno jest taka hodowla
albo herbu zielona pietruszka :)
No ale jak tu robić kariere międzynarodową z takim przaśnym przydomkiem?

No dobra, nie myslcie, ze ja tak na poważnie.
wiem -każdy wybiera taki przydomek, jak mu serce zapika.
mi pika do przaśnych i swojskich. Śmiesznych, żartobliweych, odjechanych.

chi mają ładne przydomki, np. drapieżne diabełki (baaaardzo mi isę podoba), złote iskierki

mój to na razie powinien mieć kocio-kupo-pożeracz:oops:
ale mam nadzieje, ze dorośnie i coś bardziej godnego wymyślimy

Link to comment
Share on other sites

viszontlátásra
ugro dredo
magyare cane
hehehhe

no daj spokój
a jakie miałaś propozycje?

a może przaśne?
śliwki węgierki
ugry udry

głupawkę mam...

dziękuje za meksykańskie propozycje
ja też tym tropem szłam
dzikie sombrero
i mój top -chłop wymyślił
gruby gringo!
hehehe

np. Tichuana Gruby Gringo FCI :)))))))))
pierwsza suczka z miotu ;)
Co wy na to?

Rany nie zaśmiecam wątku, przepraszam, bocsánat

Madziara dziara?

hehehe
dobra juz mnie nie ma!

Link to comment
Share on other sites

Macie różne fajne propozycje ale czy pomyśleliście też o tych nieszczęśnikach, którzy w zgłoszeniu na wystawę będą je musieli wypisywać? I jak to będzie wygladało w zagranicznym katalogu: matka ARISA sliwki wegierki, ojciec MATROS bledne kolo:shake:.
Do dziś muszę po literce wpisywać przydomek ojca mojej suczki bo pochodzi z Czech dlatego w propozycjach przydomka nie mam żadnych ł, ś, ć czy ą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='miumiu']Ludek a ty sobie na razie tak na przyszłość przydomek rejestrujesz? Czy może jakas babeczka się u ciebie pojawi?

Właściciel reproduktora tez może sobie przydomek zarejestrować?

Ot tak, żeby nikt nie zajął?[/quote]

Babeczki na razie nie przewiduję :).
A przydomek przydaje się np. do klubu hodowców.
Tak jak już puli napisała, nie ma problemu z rejestracją jeśli nie ma się suczki.

[quote name='miumiu']Zastanawiam się nad przydomkiem -tak bardzo teoretycznie.
Myślicie, że ma on jakikolwiek wpływ -jego brzmienie -na ewentualne zainteresowanie szczeniakami?[/quote]

Dla mnie nie miało.

[quote name='miumiu']Bo mi podobaja się polsko brzmiące, odjechane przydomki. Mój top absolutny to parsonki jedej z dogomaniaczek "Mysia zagłada", szkoty "uhuhuhu" (nie pamiętam ile tych "hu" było), ogary "poszły w las". [/quote]

Ja jestem posiadaczką Fewexa Mysia Zagłada. Jak przyjechałam do domu, to rodzina mnie śmiechem prawie zabiła:evil_lol: .

[quote name='miumiu']No dobra, nie myslcie, ze ja tak na poważnie.
wiem -każdy wybiera taki przydomek, jak mu serce zapika.
mi pika do przaśnych i swojskich. Śmiesznych, żartobliweych, odjechanych.

chi mają ładne przydomki, np. drapieżne diabełki (baaaardzo mi isę podoba), złote iskierki
[/quote]

Ja mam właśnie problem z przydomkiem. Ma typy.

1. Neutralny. Jakiś zlepek liter nic nie znaczących, ale ładnie brzmiących. I jak na razie nic sensownego nie przychodzi mi do głowy.

2. Polskie. Podobają mi się takie jak Tobie, tylko zastanawiam się jak to będzie odbierane za zagranicą. Choć z drugiej strony kariery zagranicznej raczej robić nie będę:evil_lol: . Mam jedną propozycję, ale ma trochę dwuznaczny wydźwięk.

Na razie mam X propozycji zapisanych na karteczce. Jak tylko coś wpadnie mi do głowy zapisuję, potem się temu przyglądam i jak na razie nic mnie jeszcze nie powaliło. No może poza dwuznaczną. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja wybierałam łatwe dla każdego do napisania i wymówienia-bez polskich i węgierskich znaków,bez "sz,"rz" itp.,i takie,które coś znaczą w kraju pochodzenia rasy.Np. "przyjaciel", czy "zbójnik" po węgiersku. Nawet do FCI nie dojechały,bo w W-wie odrzucili. Następne wymyśliłam też węgierskie,tylko tym razem bez zbytniej troski o tych,co to będą czytać:eviltong:
(ale za to też bez znaków)
Moje suki tez maja odjechany przydomek.W tłumaczeniu z węg.są to "Nimfy ogrodowe" :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...