Jump to content
Dogomania

Przydomek


Tagir

Recommended Posts

tak, Twój pies będzie miał i nazwe i Twój przydomek

prawo podobno nie działa wstecz ale róznie bywa (np ogony w Czechach)... FCI z tego co wiem nie toleruje pl liter, więc masz 2 wyjścia albo dalej "wypuszczać" psy pod swoim przydomkiem albo wymysleć nowy i rejestrowac go w FCI (a w ZK pisemnie wytłumaczyć, że miałaś pl litery) ja mam np przydomek "z Czańca"... i podobny problem ale z zagranicy wiedzą już co to "z Cznca" wiec chyba nie zmienie

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 324
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja jeszcze nie mam przydomka. W najblizszym czasie bede go rejestrowac. Chcialam zeby moj przydomek "cos" konkretnego znaczyl. Znalazlam taka nazwe ktorej w Polsce raczej nie ma - przynajmniej nikt nie slyszal o takiej hodowli ale jest za granica - tzn byla pod koniec lat 70 tych ale to chyba nadal obowiazuje prawda? Polski odpowiednik tej nazwy zawiera polskie znaki wiec chyba bede musiala wymyslec cos jeszcze innego. Czy uwazacie ze rejestrujac dzis przydomek lepiej go odrazu rejestrowac w FCI ? Co daje taka rejestracja?

Link to comment
Share on other sites

Ja dopiero bede rejestrowac...własnie w przyszłym tygodniu wybieram sie do związku:)) a nie wiecie ile kosztuje rejestracja przydomka???

Witaj flashka-g ! 8)

Rejestracja przydomka kosztuje w Wawie 30,00 pln (a pewno tyle samo w całej Polsce)

W zeszłym tygodniu zgłosiłem kilka swoich propozycji nazwy mojej przyszłej hodowli i podobno już za 3. tygodnie mam dostać odpowiedź (!)

:hand:

Link to comment
Share on other sites

3 tyg to expres jak na nasz ZK ale może tak Wawa ma... troszke się czeka...

co do rejestracji teraz przydomka... jesli planujesz krycie suki teraz lub w 2005 roku to rejestruj (nie masz wyjścia) to rezerwuj w FCi, masz wtedy pewność, że nikt inny w organizacji FCI "oficjalnie" nie będzie miał takiego przydomka, ale tylko oficjalnie BO np w Polsce jest hodowla "sirius" i z tego co wiem w FCI jest od dawna.

Link to comment
Share on other sites

3 tyg to expres jak na nasz ZK ale może tak Wawa ma... troszke się czeka...

co do rejestracji teraz przydomka... jesli planujesz krycie suki teraz lub w 2005 roku to rejestruj (nie masz wyjścia) to rezerwuj w FCi, masz wtedy pewność, że nikt inny w organizacji FCI "oficjalnie" nie będzie miał takiego przydomka, ale tylko oficjalnie BO np w Polsce jest hodowla "sirius" i z tego co wiem w FCI jest od dawna.

A jak się rejestruje przydomek w FCI,tzn. gdzie się trzeba zgłosić ? :)

Link to comment
Share on other sites

robi się to za pośrednictwem Zarządu swego Oddziału..........

Z przydomkami już istniejącymi jest spoko, pisze się do Zarządu Oddziału i oni to do ZG wysyłają. Jeśli się okaże ,że już w FCI taki jest, to MA SIĘ PRAWO ZMIENIĆ PRZYDOMEK !!

Link to comment
Share on other sites

A czy przydomek ktory mamy w ZK musi byc identyczny z tym ktory mamy w FCI? Bo tak sobie pomyslalam ze mozna by w Polsce nazwac hodowle "nazwa" a w FCI "nazwa ( Polonia lub Poland)" to tez by bylo jakies wyjscie. ZK wydawalby rodowody z polskim przydomkiem prawda? Wiem ze strasznie kombinuje ale mialam poprostu pewna koncepcje a teraz nie moge wpasc na rzaden inny pomysl. Mam jeszcze troche czasu ale .. wole sie wczesniej zastanowic. Szkoda ze na stornie ZK nie ma wypisanych wszystkich hodowli jakie sa zarejestrowane - wtedy byloby latwiej. FCI tez pewnie czegos takiego nie ma.

Link to comment
Share on other sites

A nam właśnie odrzucili. :cry:

Co prawda daliśmy tylko 2 propozycje, ale nam obie odrzucili.

Tak mi powiedziano w ZK.

Ale nic pocztą z Zarządu Głównego nie dostałam. Jak to jest? Powinno coś przyjść czy tylko do ZK zwracają?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

A nam właśnie odrzucili. :cry:

Co prawda daliśmy tylko 2 propozycje, ale nam obie odrzucili.

Tak mi powiedziano w ZK.

Ale nic pocztą z Zarządu Głównego nie dostałam. Jak to jest? Powinno coś przyjść czy tylko do ZK zwracają?

Pozdrawiam

Rozumiem,że odrzucili wam je jako istniejące już i zarejestrowane przydomki w FCI ???

No i co teraz,będziecie musieli zmieniać nazwę wcześniej istniejącej Waszej hodowli czy to są dopiero początki (hodowli) ?

Link to comment
Share on other sites

wydawało mi sie ze jak sie rejestruje w Zk przydomek to i w FCI jakoś automatycznie jest zarejestrowany

:roll: ale widać żem zielony :D

a powiedzcie mi jakie korzyści ma zarejestrowanie przydomka w FCI?

czy bez rejestracji w FCI mam jakieś utridnienia np na miedzynarodówkach? generalnie- po co rejestrować oprócz ZK dodatkowo jeszcze w FCI?

Link to comment
Share on other sites

ano po to ,żeby w FCI nie było 2 identycznych przydomków !!

no to rozumiem, żeby się potem nie okazało, że np. na światówce b ędzie hodowla ponów XX i onów XX :D

tylko ze myślałem, że skoro rejestruje w ZK to moja rejestracja" idzie" dalej czyli ZK od razu zajmuje sie rejestracją w FCI dla uniknięcia błędu.

niepoprawny ze mnie optymista :lol:

ps.

ursus- nie denerwuj się tak - złość piękności szkodzi :wink:

pozdrawiam wszystkich

Link to comment
Share on other sites

Chciałbym powiedzieć, że bardzo sprawnie poszła mi rejestracja przydomka w Warszawie.

Dzisiaj otrzymałem już pocztą potwierdzenie !!

Składałem wniosek do Oddziału w dniu 23-02-2004 ,a stempel z zarejestrowaniem w ZG ZKwP był z dnia 10-03-2004 !

8)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[quote name='maga18']trzeba miec suke hodowlana, by moc starac sie o przydomek???
czy wystarczy suka zarejestrowana w ZK??[/quote]

Tak, wystarczy że suka jest zarejestrowana.
Tak więc możesz śmiało rozpocząć "procedurę rejestracji hodowli" :wink:
Tym niemniej Twoja sunia musi potem uzyskać papiery suki hodowlanej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wojtecki'][quote name='maga18']trzeba miec suke hodowlana, by moc starac sie o przydomek???
czy wystarczy suka zarejestrowana w ZK??[/quote]

Tak, wystarczy że suka jest zarejestrowana.
Tak więc możesz śmiało rozpocząć "procedurę rejestracji hodowli" :wink:
Tym niemniej Twoja sunia musi potem uzyskać papiery suki hodowlanej.[/quote]

dziekuje, rozumiem :D
oczywiscie zrobie wszytsko by suka hodowlana zostala :D

Link to comment
Share on other sites

Wiemy już , ze trudno by polskie przydomki się nie powielały w części.
Może być [b]x[/b] przydomków z np: Lasku...., Herbu...., Gór..., itp.

No a w moim przypadku nawet łaciński przydomek się powiela.

Ale sprawdziłam : oba - mój i ten drugi mogą istnieć.

Tyle , że istnienie zbliżonych przydomków w obrębie tych samych ras może, być dla obu stron kłopotliwe. A u mnie to mogło mieć miejsce w latach 90-tych.

Bulmastify z [b]Notabilis[/b] ( to ja :lol: ) i bulmastify z [b]Nestor Notabilis[/b] (to hodowla M. W :D )


Teraz mam gończaka a i psa, ale przypadki chodzą po ludziach.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...