Jump to content
Dogomania

Przydomek


Tagir

Recommended Posts

  • Replies 324
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Chefrenek']Pewnie trzeba złożyć stosowne papiery:roll:[/quote]

Pisze się tylko podanie z prośbą o zrzeczenie się przydomka na rzecz takiej i takiej osoby (która musi być członkiem ZKwP) podając numer przydomka i nazwę. No i zostawia się takie pismo w swoim oddziale.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

A mi właśnie odrzucili nazwy przydomków z informacją, że są już zarejestrowane. Na spisie FCI ich nie ma, w necie też szukałam czy przypadkiem nie ma jakiejś hodowli i nie znalazłam. A tyle się "namyśłam":placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gosiapk']Zadzwoń do Głównego i zapytaj co się dzieje.[/quote]
jak zwykle biurokracy działał :angryy: z mojego oddziału do głównego "szło" miesiąc :crazyeye: na początku kwietnia poszło do FCI a oni podobno trzymają "ustawowo" 6 tygodni :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karelek']My mamy przydomek od niedawna, podalem kilka propozycji
wybrano nam pierwsza i po dwoch miesiacach dostalismy odpowiedz bez problemow. :P[/quote]

Ja miałam podobnie.Wybraliśmy pięć przydomków i nie było kłopotów, potem sprawdziłam w necie i mamy juz przydomek hodowlany na stronce FCI "Magiczny Skarb".Zgadnijcie dlaczego;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

No to teraz ja z pytaniem. Powiedzmy ze zarejestruje przydomek, mam jeden, dwa mioty i przeprowadzam sie na stale do innego kraju i rejestruje siebie i psy w tym zagranicznym ZK- co z przydomkiem? Czy da sie go jakos zatrzymac, czy musze sie go zrzec 'wychodzac' z ZK w Polsce i potem rejestrowac jeszcze raz w tym innym kraju?

Link to comment
Share on other sites

Ja mam takie pytanko do Was, bo wiem że mając suke hodowlaną trzeba mieć przydomek dla szczeniaków, a jak jest jeśli ma sie psa reproduktora ?? to też trzeba mieć przydomek hodowlany ?? Juz doczytałam ze jedne przydomek jest na wszystkie rasy dla jednej osoby, a jak jest gdy np mamy z bratem np grzywacza na wspolwlasnosc i pozniej kupujemy druga sunie innej rasy, czy tez moze byc dla mnie i dla niego jedne przydomek jak by byla sunia hodowlana (bo nie wiem jak jest z psem) czy wtedy kazdy z nas musi miec swoj przydomek ?? i trzeba okreslic ktora rasa bedzie moja a ktora jego i pod ktorym przydomkiem ??

Na przykładzie: on ma grzywacza i mieszka w krakowie a ja mam pudla i mieszkam w gdansku ale jeden i drugi pies jest moj i jego(wposlwlasnosci),oboje jestesmy zarejestrowani w zwiazku w Krakowie, jak w takim wypadku wyglada sprawa przydomka dla tych psow czy oboje dostaniemy ten sam przydomek na przyszle szczeniaki skoro oboje mamy takie same prawa do psow czy kazdy z nas musi miec swoj przydomek ??

Licze ze jasno to napislam :)

Link to comment
Share on other sites

[quote] a jak jest jeśli ma sie psa reproduktora ?? to też trzeba mieć przydomek hodowlany ??[/quote]nie trzeba

[quote]uz doczytałam ze jedne przydomek jest na wszystkie rasy dla jednej osoby, a jak jest gdy np mamy z bratem np grzywacza na wspolwlasnosc i pozniej kupujemy druga sunie innej rasy, czy tez moze byc dla mnie i dla niego jedne przydomek jak by byla sunia hodowlana (bo nie wiem jak jest z psem) czy wtedy kazdy z nas musi miec swoj przydomek ?? i trzeba okreslic ktora rasa bedzie moja a ktora jego i pod ktorym przydomkiem ??[/quote]
Możecie sobie zarejestrować przydomek na "współwłasnosć".

A jeśli nawet nie, to wystarczy, że przydomek będzie miał jeden współwłaściciel.

Link to comment
Share on other sites

Jest tak jak napisał Czarne Gwiazdy.
Śniezynka, tylko zastanówcie się, co będzie z przeglądem miotów: jeśli Ty w Gdansku będziesz miała sukę zarejestrowaną w Krakowie, to przegląd miotu powinien się odbyc w Krakowie. Będziesz wiozła miot szczeniorów do Krakowa? Może lepiej byłoby przepisac się do oddziału w mieście, gdzie mieszka suka (dla reproduktora nie ma wiekszego znaczenia w jakim miescie jest zarejestrowany). Chyba, że brat będzie planował zakup suki, to myślę, że wówczas dobrze byłoby (ze względu na dojazdy) mieć jednak dwa przydomki zarejestrowane w miastach lub w poblizu miejsca zamieszkania.

Link to comment
Share on other sites

Nie, nie, oboje mieszkamy w Krakowie to chodziło tylko o przykład :) Że pies mieszka gdzie indziej niż jest zarejestrowany i tam gdzie jest przydomek i jak by to sie odnosilo przy wspolwlasnosci psiaka jak bysmy mieszkali gdzie indziej czy pisaki mialy by ten sam przydomek czy kazdy z nas musil by miec swoj przydomek :) a tak miasta podalm przykladowal zeby byl rozrzut :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Witam

Mi na razie nie w głowie hodowla. W planach dopiero szczylek (i to chłopak) pod koniec roku lub na wiosnę przyszłego. Ale mam swoją wymarzoną nazwę hodowli i nie ma jej jeszcze w rejestrze FCI. I stąd pytanie: kiedy najszybciej mogę zarejestrować ten przydomek? Muszę mieć psa, czy mogę zapisać się do ZK przed zakupem szczyla?

Z góry dzięki za odpowiedź ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonusowa']Witam

Mi na razie nie w głowie hodowla. W planach dopiero szczylek (i to chłopak) pod koniec roku lub na wiosnę przyszłego. Ale mam swoją wymarzoną nazwę hodowli i nie ma jej jeszcze w rejestrze FCI. I stąd pytanie: kiedy najszybciej mogę zarejestrować ten przydomek? Muszę mieć psa, czy mogę zapisać się do ZK przed zakupem szczyla?

Z góry dzięki za odpowiedź ;)[/quote]

Możesz już teraz bez brzdąca.;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...