Jump to content
Dogomania

Przydomek


Tagir

Recommended Posts

[quote name='Honey']Dzięki! Ale jak to wygląda w zapisie duże litery - imię, małe - przydomek? Oba przydomki sa małymi, czy jeden łączy się z imieniem?
(wybaczcie, że tak męczę, ale chciałabym zgłębic temat do końca :oops: )[/quote]

z tymi małymi i duzymi literami to już różnie bywa, bo w wielu krajach imię i przydomek pisze się tak samo a nie tak jak u nas że imię musi być drukowanymi i u psa o którym pisała Toller-Fox ([B]Lauvstuas Is Caac To Copper & Brass[/B] ) trudno na pierwszy rzut oka stwierdzić co jest faktycznie imieniem a co przydomkiem.

[quote name='Honey']Psylla, a jak tam Twoje przeurocze maluchy? Wszystkie znalazły juz nowe domy ?)[/quote]

Jeszcze nie wszystkie, mam jeszcze trzech super chłopaków:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 324
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wrr wcielo mi jedna odpowiedz, pisze jeszcze raz.
Sa sobie dwie hodowle bullkow w Polsce - Jedi i Opalplast. W hodowli Opalplast znajduje sie suczka - Opalplast Satin Jedi - ktora urodzila sie w hod. Jedi, a drugi hodowca otrzymal ja jaka rozliczenie za krycie. W Podobny sposob zprawa ma sie z suczka - Anuszka Opalplast Bullet Proof.
Jest tez pies, ktory od poczatku ma wpisywane w katalogi itp imie Ex Se Natus Soprano Jedi - zostal zakupiony przez polska hodowle Ex Se Natus, a jego rodzenstwo ma imiona "zwykle" - Simpatico Jedi itp.
W hodowli Opalplast jest pies sprowadzony z Anglii i nazywa sie Kiladagh Beetlejuice at Opalplast - spotkalam sie rowniez z zapisami "for" zamiast "at".

Link to comment
Share on other sites

Ślicznie dziękuję za wyczerpująca odpowiedź. Mogę jeszcze jedno (ostatnie!) pytanko? Czy dwa przydomki pisane z zasady np. przed imieniem, w takiej kombinacji znajdują się oba z przodu, czy tez można jeden przenieść na koniec, czyli przydomek - imię -przydomek, tak jak w Twoim przykładzie? Czy jest to jakoś uregulowane, czy tez panuje zupełna dowolność?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tufi']Wrr wcielo mi jedna odpowiedz, pisze jeszcze raz.
Sa sobie dwie hodowle bullkow w Polsce - Jedi i Opalplast. W hodowli Opalplast znajduje sie suczka - Opalplast Satin Jedi - ktora urodzila sie w hod. Jedi, a drugi hodowca otrzymal ja jaka rozliczenie za krycie. W Podobny sposob zprawa ma sie z suczka - Anuszka Opalplast Bullet Proof.
Jest tez pies, ktory od poczatku ma wpisywane w katalogi itp imie Ex Se Natus Soprano Jedi - zostal zakupiony przez polska hodowle Ex Se Natus, a jego rodzenstwo ma imiona "zwykle" - Simpatico Jedi itp.
W hodowli Opalplast jest pies sprowadzony z Anglii i nazywa sie Kiladagh Beetlejuice at Opalplast - spotkalam sie rowniez z zapisami "for" zamiast "at".[/quote]

[B]tufi [/B]a możesz jeszcze dokładnie napisać jak te imiona i przydomki są zapisane w rodowodach tz. co jest drukowanymi literami jako imię a co jako przydomek. Bo wszystkie te hodowle sa nasze i Regulami ZKwP ściśle określa co jak ma być pisane. Jestem tego bardzo ciekawa. Wiem, że takie rzeczy za granicą często się praktykuje, a u nas ten zwyczaj chyba dopiero raczkuje. Chyba, że sie mylę to mnie poprawcie :)

Link to comment
Share on other sites

Psylla,
Po prostu do imienia się dodaje nazwę hodowli, do której idzie szczenię. I nazwa tej hodowli jest więc częścią imienia. :)

Mam pytanie. Załóżmy, że Tufi mnie natchnęła i postanowiłam zarejestrować przydomek o nazwie Pachnący Piesek. A czy mogłabym do tego przydomka dodać dopełniacz saksoński -'s? Hodowla wtedy nazywałaby się Pachnący Piesek's.

Link to comment
Share on other sites

Hejki Nice Girl:)
Nie jestem pewna jak to wyglada w Polsce natomiast wiem jak w Finlandii.
Oni rejestruja przydomek bez dopełniacza saksońskiego np Imago a dopiero szczenięta z takiego miotu mają imie z 's np Imago's VERY NICE VAMP. Jednak W Finlandii 50 % przydomków jest tak tworzonych a w Polsce tylko nieliczne hodowle się na to decydują więc na Twoim miejscu rejestrowałambym przydomek juz z 's , tak na wszelki wypadek:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nice_girl']Psylla,
Po prostu do imienia się dodaje nazwę hodowli, do której idzie szczenię. I nazwa tej hodowli jest więc częścią imienia. :)[/quote]

[B]nice_girl [/B]wiem, że to tak teoratycznie powinno wyglądać, ale ciekawa jestem jak jest w praktyce. Wiesz nasz ZG różne cuda potrafi tworzyć, a regulamin nic na ten temat nie mówi

Link to comment
Share on other sites

Witaj PSYLLA!
Mam nadzieje ze wyjasnie Ci to na przykladzie imienia jednej z suczek z hodowli moich rodziców.
Suczka szla do hodowli Blonde i jej imie rodowodowe wyglada tak:
BORN TO BE BLONDE Gaucho :lol:
inne przyklady;) ??
Sprowadzalismy cardiganke z Czech (przydomek moich rodzicow to GAUCHO) suczka nazywa się ELFRIDA GAUCHO Corlan Gi. Przyklady mozna mnozyc :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='FILOFANY']Hejki Nice Girl:)
Nie jestem pewna jak to wyglada w Polsce natomiast wiem jak w Finlandii.
Oni rejestruja przydomek bez dopełniacza saksońskiego np Imago a dopiero szczenięta z takiego miotu mają imie z 's np Imago's VERY NICE VAMP. Jednak W Finlandii 50 % przydomków jest tak tworzonych a w Polsce tylko nieliczne hodowle się na to decydują więc na Twoim miejscu rejestrowałambym przydomek juz z 's , tak na wszelki wypadek:lol:[/QUOTE]

No tak. Ale czy ZG przyjmie mi przydomek z apostrofem?

Psylla, generalnie to jest tak, że ZG nie ma nic do tego, jakie imiona dasz psom ze swojej hodowli. Możesz przecież szczeniaka nazwać PIĘKNA ŁACIATA KRÓWKA UWIELBIAJĄCA PSY O KWIATOWYM ZAPACHU. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Imiona - lacznie z przydomkami "dodanymi" - sa jakby jednoscia, czyli ANUSZKA OPALPLAST Bullet Proof, EX SE NATUS SOPRANO Jedi itp itd - przydomek, skad pochodzi szczenie to normalny przydomek, a ten nowego wlasciciela jest ujety w imieniu i tak traktowany.
Co do apostrofu - jest zarejestrowana hodowla A'Nivellen, wiec chyba da rade rowniez z 's.
A co do imion - pewna suczka ma wpisane w rodowod BEZWZGLĘDNA DOROTKA REWELACJA Z GALICJI Z Autostrady Słońca - gdzie rewelacja z galicji i z autostrady slonca to przydomki hodowlane, choc w zgloszeniach na wystawy podawane jest Bezwzględna Dorotka z Autostrady Słońca.
Tak wiec chyba panuje samowolka w tym temacie :)

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem zy wiecie ,ale wlasnie od 01.01 weszly niowe przepisy dotyczace przydomkow w tej chwili kazdy bedzie rejstropwany w FCI co kosztuje 50 pln ,a i czas na jego otrzymanie sie wydluza od 2-3 miesiecy , wiec radze sie pospieszyc . Ci , ktorzy maja juz przydomek moga go zarejstrowac placac 25 pln i czekac . Przypomne tylko ,ze te przydomki ktore sa w FCI maja pierwszenstwo przed tymi krajowymi .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nice_girl']Psylla,
Po prostu do imienia się dodaje nazwę hodowli, do której idzie szczenię. I nazwa tej hodowli jest więc częścią imienia. :)

Mam pytanie. Załóżmy, że Tufi mnie natchnęła i postanowiłam zarejestrować przydomek o nazwie Pachnący Piesek. A czy mogłabym do tego przydomka dodać dopełniacz saksoński -'s? Hodowla wtedy nazywałaby się Pachnący Piesek's.[/quote]

Mi sie wydaje, ze ZK przyjmuje taki dopełniacz. Jest hodowla collie Lingo's;) [URL="http://lingo.collie.pl/index_pl.html"][COLOR=#800080]http://lingo.collie.pl/index_pl.html[/COLOR][/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Zarząd Główny ZKwP informuje, że począwszy od dnia 1 stycznia 2006 r. wszystkie noworejestrowane przydomki hodowlane będą podlegały obowiązkowej rejestracji w FCI (za pośrednictwem Zarządu Głównego Związku Kynologicznego w Polsce). W związku z powyższym czas rejestracji przydomka może wynosić obecnie nawet 2-3 miesiące. Prosimy o składanie wniosków w oddziałach z odpowiednim wyprzedzeniem.
Koszt rejestracji przydomka wynosi 50 zł.
Jednocześnie informujemy, że obowiązkowej rejestracji w FCI podlegają wyłącznie przydomki noworejestrowane (po 1 stycznia 2006 r.).
Przydomki, które były już wcześniej zarejestrowane w ZG ZKwP mogą być również rejestrowane w FCI. W takim przypadku koszt rejestracji przydomka wynosi 25 zł.

ze str [URL="http://www.zkwp.pl"]www.zkwp.pl[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

A ja mam takie pytanie - mam kaprys by mój przydomek był pisany małymi literami, tzn żeby zaczynał się małymi "od moroszki" i np suczka z hodowli - KRESKA od moroszki. Czy są jakieś restrykcyjne przepisy, które zabraniają mi pisać przydomek z małych liter???

Link to comment
Share on other sites

Ja mam też pytanie. Na razie mam 1 suczke w trakcie hodowlnaki (została nam jeszcze międzynarodówka). W najbliższym czasie nie zamierzam jej rozmnażac a moze nawet wcale nie bede, ale chciałabym zarejestrować sobie przydomek hodowlany. Czy mimo tego że nie jestem pewna czy będę rozmnażać moją sunię, ale np za kilka lat planuje np założenie hodowli to mogę ten przydomek zarejestrować już teraz?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='moon27']tutaj mozesz sprawdzic
[URL="http://www.fci.be/affixes.asp?lang=en&sel=8"]http://www.fci.be/affixes.asp?lang=en&sel=8[/URL][/quote]
Tak własnie oglądam sobie ta stronę i dziwię się dlaczego nie ma tam zapisanej mojej hodowli :cool1: Wiecie może dlaczego?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...