Jump to content
Dogomania

Przydomek


Tagir

Recommended Posts

Witam wszystkich!

Mam pytanie dotyczące przydomku hodowlanego.

Czy w wyborze nazwy swojej hodowli mieliście klopoty z ZK?

Słyszałem,że kiedyś odrzucano czesto propozycje własne i dochodziło do tego ze najłatwiej mozna było nazwac swoja hodowle poprostu ze skrzyzowania pierwszych liter swojego nazwiska i imienia!?!?

Moze tak było kiedys?Jeżeli jednak jest tak do dzisiaj to poradźcie mi proszę czy mozna to jakoś ominąć???

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 324
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

przydomek nie może się powtarzać z jakimkolwiek który jest lub był (nawet jeśli hodowla już nie istnieje a był w niej jeden miot albo wogóle), więc im więcej lat mija tym więcej nazw jest "zarezerwowanych" i najłatwiej wymyślać coś... ale to nie jest konieczność, ja np mam przydomek "z Czańca", to miejscowość koło Bielska-Białej gdzie mam domek i gdzie psy siedzą w weekendy... musisz podać kilka nazw, wybiorą w pierwszej kolejności, pierwszy wolny jaki wypiszesz

Link to comment
Share on other sites

Kiedy ja składałam wniosek o przyznanie przydomka hodowlanego - a było to chyab 8 lat temu, to powiedziano mi, że może to być tylko polska nazwa, nawet łaciny nie chcieli przyjąć. Wypisaliśmy kilkanaście propozycji, wybrali chyba ósmą - odrzucono nazwy które (jak później miałam okazję sprawdzić) choć w przybliżeniu brzmiały tak, jak już istniejące. Np. jest zarejestrowany przydomek "Herbu Zadora", więc nie mogą się zgodzić na "Herbu Zadziora". Moim pierwotnym pomysłem był przydomek "Canis Casarius" - ale go odrzucono, bo nie-polski. Może teraz jest inaczej?

Link to comment
Share on other sites

Najprostszym sposobem na zarejestrowanie wymarzongo przydomka jast podanie wśród propozycji tylko 1 przydomka, który nie jest jeszcze zarejestrowany. Robisz to po po prostu tak: bierzesz katalog wystawowy i wypisujesz z niego różne przydomki a do tego dodajesz ten swój. Problem polega jednak na tym, że niektóre przydomki są zarejestrowane chociaż nigdy nie były używane i nie ma ich w żadnym katalogu :( Ale w koncu na pewno się uda :)

Pamiętaj też , że przydomek masz na "całe życie" czyli dla wszystkich ras, które kiedykolwiek będziesz hodować.

Trochę śmiesznie może potem wyglądać np. AST z przydomkiem np. "kruszynka z kokardką" , bo najpierw w hodowli były yorki :lol:

Link to comment
Share on other sites

ja rejestrowałam nie tak dawno i problemów żadnych nie miałam.Zgłosiłam 5 w tym po polsku, po łacinie i po angilesku.

Wybrany został nie ten który chciałam i jest teraz "Lovely Dream"....

........ale mnie to już obojętnie bo wszystkiemiałam ładne.... :D

Link to comment
Share on other sites

u mnie sprawa wygląda następująco: wybrałem 3 nazwy wszytskie po angielsku - wybrali pierwszą - czyli tą którą chciałem najbardziej. Jednak po kilku dniach w necie znalazłem identyczną hodowlę niemiecką tej samej rasy! a e jest to rasa razej mało popularna problem stał się poważny

:evil: Za kilka dni będę dzwonił do związku jak ten problem rozwiązać....cdn :D

Link to comment
Share on other sites

u mnie sprawa wygląda następująco: wybrałem 3 nazwy wszytskie po angielsku - wybrali pierwszą - czyli tą którą chciałem najbardziej. Jednak po kilku dniach w necie znalazłem identyczną hodowlę niemiecką tej samej rasy! a e jest to rasa razej mało popularna problem stał się poważny

:evil: Za kilka dni będę dzwonił do związku jak ten problem rozwiązać....cdn :D

rasa faktycznie mało popularna.......ale bardzo ładna......

wiem, że można zarejestrować w FCI przydomek i wtedy to nie powinien się powturzyć.Tylko nie bardzo pamiętam jak to się załatwia.

Są przecież hodowle Satysfakcja FCI i inne.

Przjedź się do związku i wypytaj co i jak.Na pewno Ci pomogą.

Pozdrawiam!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

żeby mieć zarezerwowany przydomek w FCI trzeba mieć odchowanych kilka miotów a ...ja dopiero zaczynam tą zabawę :wink: Dzisiaj dzwoniłem do związku a tam kazali mi napisać do nich pismo i uzasadnić dlaczego chcę zmienić nazwę, więc cała zabawa i wymyślaniem zaczyna się od nowa :D

Link to comment
Share on other sites

Podobno od tego roku jest zmiana w zasadach rejestracji przydomków krajowych w FCI :-? Każdy noworejestrowany przydomek jest automatycznie zgłaszany do rejestru FCI właśnie po to aby uniknąć sytuacji takich jak opisana powyżej.

Ale co w takim razie ze starymi przydomkami :-? ???

Link to comment
Share on other sites

flashko-g ,życzę powodzenia,oby ci poszło tak łatwo jak Dianie :fadein:

No mnie poszło dosyć łatwo ale co będzie jak się dowiem, że ktoś ma już taką nazwę hodowli???Klapa.....chociaż dużo hod. z całej Europy znam i jeszcze się nie natknęłam.... :fadein:

Link to comment
Share on other sites

no to diana masz szczescie bo juz chyba wszystkie 'lovely' 'beatuful' itd sa wyczerpane..a co jak po tym jak ty dostalas swoj przydomek w polsce ktos zagranica dostanie taki sam?:/

przynam szczerze, ze ostatnio zastanawiam sie za co ten zk bierze pieniadze ale zachowam to zastanawianie dla siebie bo zaraz na mnie naskocza czlonkowie zk.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam :)

My z zarejestrowaniem przydomka nie mielismy zadnych problemow... co prawda pani w ZK poradzila nam, abysmy wypisali kilka nazw, ale i tak udalo sie z pierwsza- COR CANIS :) I poszlo w miare szybko, bo po 2-3 tyg. przydomek juz mielismy (to bylo w listopadzie 2003)

Czyli wynikaloby z tego, ze trzeba wymyslac jak najoryginalniejsze przydomki :D

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze 16 lat temu trzeba było mieć wychodowane minimum 3 pokolenia ze swym przydomkiem aby starac się o wpis do MIĘDZYNARODOWEGO REPERTORIUM PRZYDOMKÓW..........

Teraz to już przeszłość. Wystarczy pisemko do Zarządu swego Oddziału z prośbą o wystąpienie do Zarządu Głównego o rejestrację w FCI.

Jeśli w FCI już taki przydomek jest ,to można zmienić nazwę swej hodowli, bo jak mówi REGULAMIN pierwszeństwo mają ta już w FCI zarejestrowane przed innymi. Za rejestrację w FCI płaci się dodatkowo (jednorazowo) , niewiem ile, bo ja płaciłam 15 lat temu i mama też dawno i były inne ceny i inne pieniądze ( więcej zer się miało).........

POWODZENIA

Link to comment
Share on other sites

no to diana masz szczescie bo juz chyba wszystkie 'lovely' 'beatuful' itd sa wyczerpane..a co jak po tym jak ty dostalas swoj przydomek w polsce ktos zagranica dostanie taki sam?:/

przynam szczerze, ze ostatnio zastanawiam sie za co ten zk bierze pieniadze ale zachowam to zastanawianie dla siebie bo zaraz na mnie naskocza czlonkowie zk.

ehh.....no ja jestem członkiem ZK a nie mam zamiaru na Ciebie naskakiwać.......:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Odgrzewam temat bo mam pytanko. Jesli mam zarejestrowany przydomek w ZK to w co sie dzieje gdy sprzedaje psa za granice, czy bedzie funkcjonowal z moim przydomkiem czy bedzie bez niego? A i jak w 2006 beda rejestrowac juz wszystkich w FCI to czy beda tez wymagac tego od ludzi ktorzy sa juz zarejestrowani tzn maja zarejestrowane przydomki? Ciezko trafic nazwe ktora "cos" mowi a jednoczesnie nikt na swiecie jej nie zarejestrowal. No i co z polskimi literami - czy sa dozwolone przy rejestracji w FCI?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...