Jump to content
Dogomania

witam i za potknięcia przepraszam :)


stupid-girl

Recommended Posts

Ja po prostu poszłam z psem do sklepu i po kolei sprawdzałam (za radą Zbyszka - specjalisty w "tych sprawach"), co się Tandze spodoba. Nic jej się nie spodobało :evil_lol: Natomiast czarnemu pitbullowi Rammsteinowi, który był u mnie na przechowaniu, spodobała się pluszowa piłka z piszczkiem w środku. W czasie drogi powrotnej do domu, na tylnym siedzeniu samochodu, najpierw wyjadł piszczyk, a później z lubością rozerwał resztę na strzępy. A pani w sklepie mówiła, że to bardzo solidna zabawka :evil_lol: :evil_lol:

Pewnie w przypadku szczeniaka nie trzeba się martwić siłą szczęk, tak jak w przypadku dorosłego pitbulla, ale młodziutki nowofunland też może mieć sporo siły i ja bym zabawki mimo wszystko wybierała pod kątem ich solidności.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE][URL="http://dogomania.pl/forum/showthread.php?t=34520&page=13"]http://dogomania.pl/forum/showthread...=34520&page=13[/URL]

Polecam!! Rybc!a ułatwiła zadanie[/QUOTE]

Cieszę się, że mogłam pomóc.

A ciebie, mądra-dziewczyno serdecznie witam na forum. Mam nadzieję że zagospodarujesz się na tym forum i się od niego uzależnisz.

Z jakiej hodowli będzie NIUFEK?

Link to comment
Share on other sites

No witam witam... Ja mam niufa i niezłe cyrki były kiedy Funia była szczeniaczkiem:p 25 grudnia skończy rok (stara baba:D) ale to do czego nie byłam przyzwyczajona to kupki... Wszystkie szczeniaczki dość często muszą je robić, ale niufki wydaje mi się szczególnie często...:( Radzę pilnowac diety bo biegunki zdarzają się bardzo często! Potrzebne Ci będzie duuuuuuuużo cierpliwości... Nowofundland to cudowny pies, dorosłe są powolne i flegmatyczne jak pisza książki (po mojej niufie i psach znajomych tego jakoś nie widać ale cóż:p...) mimo to szczeniaczki sa strasznie ruchliwe, wszędzie ich pełno. I przyzwyczajaj od początku do szczotki, bo potem bedziesz miała problemy ciagnące się jak jego futro... Moja sunia nienawidzi się czesać:( Psa kupujesz z hodowli rozumiem? Jeśli możesz napisz z której bo w wątku nie dopatrzyłam się tego szczegółu.

Link to comment
Share on other sites

jakos zgubilam swoj wątek ;)
niuf oczywiscie jest z hodowli - Klejnot Kociewia (rodzice to Zona Chata Zielarki a ojciec Admiral Arghan z Ogrodów Ateny) - z Pomorza, tak wiec czeka mnie podroz ze szczeniakiem przez cala Polske. Szukalam blizej, ale niestety jak dzwonilam czy mailowalam do hodowli to szczeniaki byly juz porezerwowane.
Z tego co orientowalam to chyba pierwszy miot z tej hodowli ("A") i jedyny piesek - wiec wielka odpowiedzialnosc przede mna - wychowac tego rodzynka na madrego i pieknego psa.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Hej! Chciała bym się spytać ile kosztuje miesięczne utrzymanie nowofunlanda? Tz. ile na karmę szczególnie.
A jak z pielęgnacją?
I chciała bym się spytać czy nowofunland byłby odpowiedni do domu z dzieckiem (niecały roczek NIECAŁY)?
I czy rzeczywiście one tylko tak odstraszają wyglądem ale wpuszczają nawet obcego (albo bardzo rzadko odwiedzającego znajomego:p)?
I czy rzeczywiście nie przejawiają agresji?
A czy lubią dominować albo trudno je wychować?
Z góry dzięki. I przepraszam jeżeli pytania się powtarzją.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karolina1625']Hej! Chciała bym się spytać ile kosztuje miesięczne utrzymanie nowofunlanda? Tz. ile na karmę szczególnie.
A jak z pielęgnacją?
I chciała bym się spytać czy nowofunland byłby odpowiedni do domu z dzieckiem (niecały roczek NIECAŁY)?
I czy rzeczywiście one tylko tak odstraszają wyglądem ale wpuszczają nawet obcego (albo bardzo rzadko odwiedzającego znajomego:p)?
I czy rzeczywiście nie przejawiają agresji?
A czy lubią dominować albo trudno je wychować?
Z góry dzięki. I przepraszam jeżeli pytania się powtarzją.[/quote]
Witam wszystkich!!!

mam dwa niufki 2,5roku i 6 lat!!!niufki sa łagodnymi misiami kochajacymi wszystkich a w szczegolnosci dzieci !!!!jedza mało ale za to trzeba im dostarczyc najlepsza karme i dodatki od małego szczeniaczka nie lubia dominowac i zawsze zyja w zgodzie z innymi zwierzetami !!!sa piekne i madre !!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karolina1625']Aha. No a ile tak dziennie jedzą (całą michę)? I na ile karma im starcza?
Dzięki za odpowiedź.[/quote]
Na każdej karmie są tabele - ile jedzenia na ile kg psa.

Poza tym trudno uogólniać, bo jeden pies zje przysłowiową michę i mu wystarczy (karma spełni zapotrzebowanie), a inny będzie za chudy i głodny na podobnej dawce. Ilość jedzenia trzeba dostosować do [B]aktywności[/B] zwierzęcia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karolina1625']Rozumiem. A czy jest psem szczekliwym (szczeka: mało, średnio, dużo)?[/quote]Witam!!!

nie sa to szczekliwe psy sa bardzo spokojne !!mowie tu o psach dorosłych bo wiadomo ze maluchy rozrabiaja jak wszystkie inne !!!Dorosłe niufki sa bardzo rozwazne spokojne i własciwie to zapominam ze w domu sa dwa olbrzymy !!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karolina1625']Aha. No a ile tak dziennie jedzą (całą michę)? I na ile karma im starcza?
Dzięki za odpowiedź.[/quote]
Nie jedza "całej michy" na moje dwa dorosłe samce worek Royala starcza na około 15 dni !!to ze sa olbrzymie nie znaczy ze jedza bardzo duzo!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karolina1625']A czy trzeba jakoś szczególne stosować sie do czegoś przy ich wychowaniu?[/quote]tak trzeba przede wszystkim zwracac uwage na ich łapki tz na stawy !!zeby nie biegały za duzo nie chodziły po schodach i nie skakały !!no i koniecznie trzeba malucha nauczyc ze po jedzeniu musza polezec "0"zabawy !!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...