Jump to content
Dogomania

Szkolenie w olsztynie?


Messiah

Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Goshka
Nie mam zlych doswiadczen, bo nigdy nie szkollam psa w kierunku uzytkowo obronnym. Ale znam ludzi, ktorzy prowadza szkolenia obronne w Olsztynie i zadnej z tych osob nie powierzyla bym psa. Z moim mali chodze do jednego pozoranta, ale my szkolimy sie w kierunku sportowej obrony, wiec to troszke cos innego, poza tym on nie jest z olsztyna. Chyba ze myslisz o skzoleniu w kirunku posluszenstwa, wtedy moge ci cos podpowiedziec.

Link to comment
Share on other sites

Niestety, [B]saJo[/B], nie chodzi mi o szkolenie obronne, jesli juz to raczej w kierunku posluszenstwa, ale najwazniejsze jest dla nas w tej chwili szkolenie myśliwskie. Mam numer do pewnego człowieka (jeszcze nie dzwoniłam), ale szukam w ogole osob, ktore w Olsztynie pomoglyby mi przygotowac moja suczke w tym kierunku:lol:
Jezeli natomiast chodzi o posluszenstwo jako takie, to przydaloby sie, przydalo:evil_lol: ,a poza ty czekam na kolejnego pieska i z nim chcialabym zrobic troszke wiecej niz z moim obecnym suczydlem:cool3:
No, wlasnie, a gdzie sie spotykacie?

Link to comment
Share on other sites

No właśnie saJo podaj jakieś namiary na dobre szkolenia posłuszeństwa.My jeżdziliśmy w jedno miejsce ale sparzylismy się .Nie chcę tego miejsca ani reklamować ani odradzać .Mamy amstaffkę 21 miesięczną.Jest cudowna ale ma parę "odpałów".Dobrze byłoby posłuchać doświadczonych.Pozdrowienia;)

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=navy][B][COLOR=black]Sulima[/COLOR][/B], napisz (jak nie chcesz na forum, to na PW), co to za miejsce. Ja też mam jedno miejsce w Olsztynie, gdzie ktoś amatorsko szkoli i też się rozczarowałam. Zastanawiałam się nad szkołą w Szczęsnych, ale za tyle pieniędzy, ile chcą za szkolenie, to ja bym mogła mieć duuuuuuuużo worków karmy, więc na razie szkolę sama, ale pewnych rzeczy sama nijak nie wyuczę.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Źle sięwyraziłem co do szkolenia mojego psa.rzeczywiście chodzi mi o naukę posluszenstwa i o szkolenie podstawowe,ale zalezy mi rowniez na wyrobieniu takich cech jak:samoobrona,zacietosc etc. Problem polega na tym,ze moj pies jest kompletnie naiwny i nie potrafi bronic niczego i podchodzi do kazdego obcego i kazdego psa.az mi wstyd momentami.czy moze mi ktos w tej sytuacji pomóc i polecic jakiegos szkoleniowca,ktory bylby w stanie mi pomoc za nie wygorowana cene.

Link to comment
Share on other sites

Messiah, nawet nie wiesz, ile bym dała, by mieć psa, ktory przyjaźnie traktuje każdego i nie ma w sobie odrobiny zaciętości...
Nie rozumiem, do czego może być potrzebna agresja i zacietosc psa...a gwarantuję Ci, ze zachowania wynikające z tych cech są dużo bardziej uciażliwe i wstydliwe, niż ewentualne łaszenie się psa do wszystkich żywych istot

Link to comment
Share on other sites

Witam Was serdecznie :lol:.
Niestety też Szczęsnego nie polecam, ale to nie temat na forum :shake:.
Wiem, że jest ktoś w Biskupcu, kto dobrze szkoli posłuszeństwo,ale jest jednak nieco poza Olsztynem. Jeżeli będzie taka potrzeba podpytam o namiary, bo znajomi szkolili u tego pana swego sznucera olbrzyma. Ponadto dopytajcie się w Zw.kynologicznym (oddz. Olsztyn) u Pana Kosmalskiego (szkoleniowca) - on kiedyś pomagał ludziom, zajmował się szkoleniem i ukladaniem w kier. posłuszeństwa, ale nie wiem jak jest teraz. Na pewno zna temat, kto dobrze szkoli w Olsztynie. O ul. Artyleryjskiej nic nie słyszalam - nie jestem na bieżąco ;).
Ja mam sukę użytkową dyplom II stopnia pies tropiący, lecz do szkolenia w tym kierunku pies już musi mieć opanowane posłuszeńswto, przynajmniej w podstawowym zakresie. Konkurs psów tropowców - to już odrębny temat :lol:.
Messiah - a w jakim wieku jest Twój piesek, co to za rasa? Dlaczego chcesz szkolić w kier. "zaciętości"... Od zaciętosci do agresji - to juz tylko jeden krok. Może warto pomysleć o wykorzystaniu możliwości Twojego pieska w zajęciach, ktore nie niosa ryzyka niepotrzebnego ataku - np. obedience, tropienie.

Link to comment
Share on other sites

[B]Kardusia, [/B]widzę, że masz użytkowego psa. :evil_lol: Czy sama przygotowywałaś go do "tropowców"? Ja szukam kogoś w Olsztynie, kto pomógłby mi przygotować moją suczkę do prób polowych, ale nie tylko, ponieważ chciałabym z nią brać udział w field trialsach, a może i wyżlich konkursach:cool3: CZy może znasz kogoś kto mógłby mi pomóc?:lol:

Link to comment
Share on other sites

[B]Goshka [/B]- sama i z pomocą - w zakresie posłuszeństwa pdst. Na próby już jeździlam z jako tako ułożonym psem. To wymóg podstawowy. Jednak dużo było korekt na bieżąco. W szkoleniu tropowym pomagał mi znajomy leśniczy. No i trzeba organizować sobie do ćwiczenia na śladzie (jeżeli sama "nie polujesz") materiał - np. farbę z dzika, lub też inne wypatroszone fragmenty (mogą być rozmrożone). W sumie warto - bo dla psa myśliwskiego to frajda. Dla Ciebie też :multi:. Jeżeli już jesteście "ułożone" - jak będziesz zdecydowana na rozpoczęcie szkolenia, to zapytam czy mój znajomy przyjmie Cię do szkolenia. A ponadto - zajrzyj też na stronkę Polskiego Zw. Łowieckiego Oddz. w Olsztynie, czy nie ma szkoleń. Też zawsze organizują, a potem próby łowieckie i polowe, na końcu = konkurs :multi:. Możesz wyżła "robić" na aportera i tropowca. Na dzikarza się nie nadaje.

Link to comment
Share on other sites

[B]Goshka [/B]- zajrzałam na stronę PZŁ - nie mają w Olsztynie w terminarzach szkoleń, przynajmniej nie widać. Są tylko konkursy. Można do nich zadzwonić i zapytać kto od nich może wziąć do szkolenia Ciebie i Twoją wyżliczkę. Na pewno są zorientowani.To nie są duże koszty. Ale i też możesz dowiedzieć się w Zw. Kynolog. w Olsztynie czy nadal są prowadzone szkolenia do prób polowych. W 2004 na pewno były, nie wiem, czy w 2005 i br. były prowadzone :roll:...

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=black][B]Kardusia[/B][/COLOR], bardzo dziękuję za podpowiedzi:lol: Wiem, że kiedyś PZŁ w Olsztynie robił takie krótkie kursy przed próbami, jak jest teraz nie wiem, muszę, tak jak napisałaś, zajrzeć do nich:razz: W Związku Kynol. , nic mi nie doradzili, dali mi tylko numer do p. Janika, że on moooożeee coś poradzi:shake: Nie dzwoniłam jeszcze do niego. A tak poza tym, to jesteśmy obie- ja i moja suczka w głębokim szoku, ponieważ tu praktycznie nie ma łownego ptactwa:crazyeye: Tam gdzie mieszkałyśmy wcześniej wystarczyło przejśc na drugą stronę ulicy...:razz:

A jakiego masz psa, jeśli mogę z ciekawości spytać?:cool3: Widzę welsha(?), a czy miałaś wyżła wcześniej?Pisałaś, że brałaś udział w próbach.:lol:

Link to comment
Share on other sites

[B]Goshka [/B]- mam airedale teriera :p. Nie - wyżła nie mialam, choć je bardzo, bardzo lubię :lol:. Ale z moją sunią ćwiczyłśmy tylko i wyłącznie tropy i stanęłam do konkursu tropowców. Przy pierwszym konkursie moja Dolka zdobyła 79 p-tów. A od 80 punktów już jest dyplom I-go stopnia :roll:. To się nazywa pech. Zabrakło jednego punktu... A ptactwo ... w moich okolicach jest jego sporo. Mieszkam "parę metrów" za Szczytnem ;).
Jeżeli nikogo nie znajdziesz do podszkolenia, to bliżej wiosny przypomnij się, może nawet na prv. Postaram się Tobie jakoś pomóc. Czy mieszkasz w samym Olsztynie?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...