Jump to content
Dogomania

Drapanie


agusiazet

Recommended Posts

Moja Zuzka lize lapy.
Namietnie i z wielkim namaszczeniem. Nie ma zadnych krostek, zaczerwienienia - nic - skora czysta - a lapy lize i lize i lize.
Najpierw podawalam RC Sensitive - zaczela sie drapac.
Przeszlam na karme z ryba - drapie sie mniej ale lapy jak lizala tak lize.

Link to comment
Share on other sites

lizanie łap to też mże być uczulenie, moja tak lizała że później były rany i oczywiście infekcja, tu może nie być krostek, ale jak tylko pojawi się zaczerwienienie to powinno suię zareagować,
u mnie lekarz podał:
jesli nie widać uszkodzenia skóry tzn. pękanie, i gorzej, i grzybicy mialam mamść-nie pamiętam nazwy:cool3: , mogę sprwdzić, ale np. ALANTAN krem doskonale regeneruje naskórek, to na bakterie i drożdżaki, ALE!!! NIe można jej stosowac przy grzybicy, jeśli uszkodzenia są, czy krwawienia to VAGOTYL, działa bakteriobójczo, grzybiczobójczo, dobrze lecza sie tego typo sprawy, ale niestety ni emoż ewylizywać-skarpetki- moj patent jeśli na palcach liże, żeby się nie ściągala, przyszyłam gumkę-coś w rodzaju rękawiczek na sznurku,tak bo można ją założyć przez grzbiet i dodatkowo zawinąć plastrem. Leki przepisuje lekarz.
Najtepiej nie pozwalać lizać, moja jak zostawała sama chodziła w skarpetkach:razz: . Alantan też łagodzi pordażnienia i goi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agusiazet']Nic nie dał, tylko ten zastrzyk sterydowy i wziął pieniądze. Czy to można nazwać leczeniem? sunia z powrotem się drapie![/quote]


Hmmmmm??
JAk mój wet mówi, na początek należy wyeliminowac to co się da napewno, świerzbowsce, nużycę, i te odpchełkowe, badała śierść pod mikroskopem, póżniej bakterie, grzyby -badanie zeskrobin, bo wtedy wiadomo na jakie szczepy jest wrażliwa i odpowiednie leki, jak to wyjdzie w miarę ok. to pozostaje jedzenie, tu trudniej,
i ostatecznie atopia- i tu też trudno.

Powiedziała jedno- jeśli uczulenie i drapanie ustanie zimą i nasilać się będzie wiosną i latem to raczej alergia wziewna-atopowa. Moż euczulac wiele, to jak u człowieka.

Poza tym można zapobiegać, tak by nie powstały uszkodzenia skóry, bo wtedy wchodzą bakterie zewnętrzne ktore sa wszędzie i infekcja gotowa, a wtedy leczenie Długie. Tak było u mojej suczki.
Jakoś udało sie opanować, chociaż nie do końca.

Cóż mogę poradzić?, mogę tylko np. podać jakie leki przyjmowała moja suczka przy jakich objawach.

Chociaż może to być też stres, zmiana warunków, szampon- lepiej szarego zwykłego mydła używać.

A oto co pisze jedna z Wetrek która zajmuje się tym problemem od dawna-chociaż ja u niej nie byłam.
[URL]http://bemowo-wet.com.pl/lekarz/milew.php[/URL] tu też na stronie można napisać o poradę do lekarza.

Pozdrawiam i życze wytrwania i zdrowia

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 10 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...