Jump to content
Dogomania

Podróż z psem do Anglii. Kilka pytań.


Kasiass

Recommended Posts

Witam, w czerwcu planuje podróż z psem do Anglii. Wiem, że przygotowanie do tej podróży wymaga trochę czasu, dlatego wolę o to zapytać już teraz. Mógłby mi ktoś napisać, jakie trzeba spełnić procedury, krok po kroku, żeby wjechać z psem do Anglii? Słyszałam, że nie wszystkie rasy mają tam prawo wstępu ale z owczarkiem niemieckim chyba nie będzie żadnego problemu?
I jeszcze pytanie, głownie do osób, które już podróżowały z psem do Anglii: Na jaki środek transportu najlepiej się zdecydować? Samolot raczej odpada, bo nie chciałabym zostawiać psa samego w luku bagażowym, to byłby dla niej za duży stres.
Z góry dziękuje za każdą podpowiedź co do podróży ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W tym roku córka jechała z naszą psicą na Crufts, procedura wyglądała tak:
1.chip (paszport już miała)
2. szczepienie na wściekliznę
3.po miesiącu pobranie krwi na badanie poziomu przeciwciał - wysyłałam do laboratorium w Płocku
4.odbierasz wynik badania (przychodzi pocztą) - jeśli poziom przeciwciał jest odpowiedni, to po pół roku od pobrania krwi do badania możecie wyjeżdżać. Jeśłi jest za mały, to szczepicie jeszcze raz i powtarzacie procedurę.
5.do 48 godzin przed wyjazdem robicie badanie kliniczne z wpisem do paszportu,odrobaczacie odpowiednim środkiem i zakrapiacie antykleszczowo też odpowiednim środkiem (np. Frontline) - wszystko musi być wpisane w paszport, z datą i godziną.
6.paszport legalizujecie u Powiatowego Weta

i możecie jechać.

Każdy brak wpisu, daty czy godziny nawet w jednej rubryce skutkuje nie wpuszczeniem na przeprawę.

Jeśli chodzi o podróż, to chyba najbezpieczniejsza dla psa jest samochodem. Jest też firma kurierska, która zabiera psa i właściciela, ale ceny mają straszne (przynajmniej dla mnie), bo w jedną stronę coś ok. 2500zł. Nie wiem, jak z autobusami, busami...

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi. A paszport ile jest ważny ? Wyjazd mam prawie pewny, więc chyba zaczne załatwiać to już teraz. Najprawdopodobniej pojedziemy samochodem, tylko rozumiem że jak autem to podróż promem tak? No bo przecież to wyspy. I jak to jest na promie, bo słyszłam że nie na wszystkich zwierzęta mają wstęp na pokład i muszą cały rejs pozostać w samochodzie, na pokładzie samochodowym gdzie nie można do nich schodzić podczas podróży.
Ewelinabuck, a pamiętasz może z jakiej firmy był ten przewoźnik? I ile w ogóle czasu jechałaś?

Link to comment
Share on other sites

No to ten Eurotunel chyba wydaje się najlepszym rozwiązaniem ;)
Patrzyłam na trase i musiałabym przejechać przez Niemcy, Holandie, Belgie i Francje, czy przez przejazd przez te kraje trzeba spełnić jakieś dodatkowe wymogi? Czy te procedury do wjazdu do Wielkiej Brytanii wystarcza?
I jeszcze jedno pytanie, może głupie ale wole się upewnić. Czy pies w samochodzie musi być w klatce? Bo klatki nie mam i raczej do bagażnika kombi bym jej nie zmieściła, pies jechałby po prostu w bagażniku, ale nie wiem może są jakieś procedury że pies w samochodzie musi być w klatce czy coś. Wole wiedzieć już teraz.

Link to comment
Share on other sites

No to mam nadzieję, że nie będzie problemu. Jeszcze się dowiem dokładnie co do tego. No ale nie ma opcji żebym do auta zmieściła klatke dla ON-ka... Jak jej kaganiec założę to moze nie będą się czepiać, no ale dowiem się jeszcze dokładnie, może zajrzy tu ktoś kto przejeżdżał z psem Eurotunelem ;).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermanka']W Eurotunelu nasza jechała na kolanach, bez klatki.[/QUOTE]

Czyli najprawdopodobniej takich wymogów nie ma, w końcu pies będzie przecież zamknięty w samochodzie ;). Dzięki wielkie za wszystkie rady i sugestie ;).
A doliczyli Ci coś dodatkowo za psa?

Link to comment
Share on other sites

Pociagiem? Myślałam że przez ten Eurotunel jedzie się normalnie samochodem, ehh wybacz nie ogarniam tego ;)
A z tego co wyczytałam to ceny są różne, w zależności ile czasu wcześniej się bilet rezerwuje itp., ale jak patrzyłam na cenniki to nigdzie nie znalazłam psa, więc wolałam zapytać kogoś bardziej doświadczonego w tej sprawie ;)

Link to comment
Share on other sites

Od 1go stycznia 2012 roku, znoszona zostaje kwarantanna i latwiejsze podrozowanie ze zwierzakiem.

[URL]http://www.defra.gov.uk/news/2011/06/30/new-rules-pet-passports/[/URL]

Nie bedzie tez testow krwi dla mieszakancow EU, jedynie pies/kot musi byc regularnie co roku szczepiony. Bedzie musial rowniez posiadac chip i paszport.

:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kasiass']Pociagiem? Myślałam że przez ten Eurotunel jedzie się normalnie samochodem, ehh wybacz nie ogarniam tego ;)[/quote]
samochody wjeżdżają do wagonów i nie wysiada się z samochodów przez te ok. pół godziny.
[quote name='Kasiass']A z tego co wyczytałam to ceny są różne, w zależności ile czasu wcześniej się bilet rezerwuje itp., [/QUOTE]
To możliwe - to jest cena bez wcześniejszej rezerwacji, bo pierwotnie moje dziewczyny miały jechać "tam" promem...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Orange Tree']Od 1go stycznia 2012 roku, znoszona zostaje kwarantanna i latwiejsze podrozowanie ze zwierzakiem.

[URL]http://www.defra.gov.uk/news/2011/06/30/new-rules-pet-passports/[/URL]

Nie bedzie tez testow krwi dla mieszakancow EU, jedynie pies/kot musi byc regularnie co roku szczepiony. Bedzie musial rowniez posiadac chip i paszport.

:loveu:[/QUOTE]

O kurde, super ! Dzięki wielkie :D! Bałam się tych wszystkich testów, ale teraz cudownie po prostu :D Jedynie trzeba odczekać 3 tygodnie od szczepienia przeciwko wściekliźnie , ale to już żaden problem ;) Heh, pofarciło mi się nieźle :)
Poczekam jeszcze aż pojawi się więcej informacji na ten temat w internecie :)

Link to comment
Share on other sites

Link ktory podalam jest do strony departamentu srodowiska UK wiec informacja na pewno prawdziwa.

[quote name='Kasiass']Jedynie trzeba odczekać 3 tygodnie od szczepienia przeciwko wściekliźnie , ale to już żaden problem ;) [/QUOTE]
3 tyg przeczekac po pierwszej w zyciu szczepionce. Jezeli pies jest regularnie co roku szczepiony to nie trzeba czekac nic.

Ale wiadomo, wszystko sie okaze od 1go stycznia, jak zaczna obowiazywac nowe zasady :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='Orange Tree']Od 1go stycznia 2012 roku, znoszona zostaje kwarantanna i latwiejsze podrozowanie ze zwierzakiem.

[URL]http://www.defra.gov.uk/news/2011/06/30/new-rules-pet-passports/[/URL]

Nie bedzie tez testow krwi dla mieszakancow EU, jedynie pies/kot musi byc regularnie co roku szczepiony. Bedzie musial rowniez posiadac chip i paszport.

:loveu:[/QUOTE]

Dowiadywałam się właśnie od swoich 2 niezależnych wetów i jeszcze wytycznych o zmianie przepisów nie otrzymali :shake::shake::shake:
Nie wiem więc, które przepisy są/będą obowiązujące?

Link to comment
Share on other sites

hej jestem nowa na forum wiec witam wszystkich dogomaniakow.
mam nadzieje, ze ktos mi pomoze.
otoz mieszkamy od niedawna w anglii.zostawilismy naszego yorka z mama, poniewaz pies przechodzi kwaratanne.mamy wszystkie badania,znamy procedury.mamy dzieci,ktore sa bardzo przywiazane do naszego pieska.w tym miesiacu pies konczy kwaratanne.jednak mezowi trafil sie wyjazd pod koniec tyg do polski i zaraz wraca (doslownie jedzie w ta i z powrotem) no i bardzo chcemy, zeby ja przywiozl.bedzie brakowac 13 dni do konca kwaratanny!!jak mysliscie czy uda sie ja przewiezc??czy celnicy przymkna oko??czy ktos mial podobna sytuacje??mamy wielka nadzieje,ze sie uda tym bardziej, ze wchodza w zycie nowe przepisy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nati80']hej jestem nowa na forum wiec witam wszystkich dogomaniakow.
mam nadzieje, ze ktos mi pomoze.
otoz mieszkamy od niedawna w anglii.zostawilismy naszego yorka z mama, poniewaz pies przechodzi kwaratanne.mamy wszystkie badania,znamy procedury.mamy dzieci,ktore sa bardzo przywiazane do naszego pieska.w tym miesiacu pies konczy kwaratanne.jednak mezowi trafil sie wyjazd pod koniec tyg do polski i zaraz wraca (doslownie jedzie w ta i z powrotem) no i bardzo chcemy, zeby ja przywiozl.bedzie brakowac 13 dni do konca kwaratanny!!jak mysliscie czy uda sie ja przewiezc??czy celnicy przymkna oko??czy ktos mial podobna sytuacje??mamy wielka nadzieje,ze sie uda tym bardziej, ze wchodza w zycie nowe przepisy.[/QUOTE]
Nie ma szans, chyba, ze chcecie sie pozbyc psa i dosc slono za to zaplacic.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kasiass']Patrzyłam na trase i musiałabym przejechać [B]przez Niemcy[/B], Holandie, Belgie i Francje, czy przez przejazd przez te kraje trzeba spełnić jakieś dodatkowe wymogi? Czy te procedury do wjazdu do Wielkiej Brytanii wystarcza?
I jeszcze jedno pytanie, może głupie ale wole się upewnić. Czy pies w samochodzie musi być w klatce? Bo klatki nie mam i raczej do bagażnika kombi bym jej nie zmieściła, pies jechałby po prostu w bagażniku, ale nie wiem może są jakieś procedury że pies w samochodzie musi być w klatce czy coś. Wole wiedzieć już teraz.[/QUOTE]

Ja mieszkam w Niemczech i pies musi być odpowiednio zabezpieczony podczas jazdy autem, tzn. klatka, bądź zapięty w pasy bepieczeństwa lub też jak podróżuje w bagażniku (bez klatki) to musisz mieć siatkę odzielającą psa od reszty samochodu, żeby podczas chamowania, wypadku itp. pies nie wpadł w przestrzeń dla kierowcy bądź nie przeleciał przez szybę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...