Jump to content
Dogomania

Co o tym myslec?


katriana

Recommended Posts

Dwa tygodnie temu mialam odebrac rodowodowa suczkę rasy Cane Corso z jednej ze ślaskich hodowli, niestety hodowca zadzwonił i powiedział, ze Pani ze związku kynologicznego, która jest upoważniona do wydawania metryk pojechala na wakacje... i będzie dopiero za dwa tygodnie ( Czy tylko jedna osoba jest upoważniona do wydawania metryk?) Dwa tyg. minęly i dzisiaj dowiedziałam się, że reproduktor nie miał robionych testów psychicznych, wiec metryki nie moga byc wydane dopoki ich nie zrobi, wiec Pan hodowca zaproponował sprzedanie psa bez metryki lub dalsze czekanie az pies przejdzie te tesy(ile one trwaja?)Zaliczka juz dawno zapłacona, a ja nie wiem co mam robic, bo coś mi tu nie gra. Co wy o tym myslicie?

Link to comment
Share on other sites

Napisz na forum molosy, ujawnij tam nazwę hodowli - oni Ci napiszą, czy ta hodowla jest dobra. Hodowcy zapewne chodzi o to, że na razie dostaniesz szczenię bez metryki, a jak już zostaną wyrobione, to Ci ją dośle/dowiezie. Nie, że będziesz miała "porodowodowego:

Link to comment
Share on other sites

Oj, coś tu mocno śmierdzi. Z tego co mi wiadomo, żeby pies został wpisany na listę reproduktorów i można było w ogóle złożyć kartę krycia z jego udziałem, musi być już po tych testach psychicznych. Jeśli tych formalności nie dopełniono wcześniej, to powiedziałabym, że marne szanse, że metryki będą w ogóle.

Przede wszystkim w regulaminie jest jasno - hodowcy nie wolno sprzedawać szczeniaka bez załączenia metryki, więc na upartego już sama zabawa w dosyłanie metryk jest nielegalna, nie mówiąc o tym, że szczeniak jest do odbioru, a metryk w ogóle nie ma na horyzoncie i nie wiadomo czy będą.

Link to comment
Share on other sites

Sprawdź ,czy faktycznie hodowla,w której zamówiłaś suczkę jest w ogóle zarejestrowana w ZKwP i czy zgłaszała miot.Coś tu nie pasuje.Jeżeli pies nie miał zaliczonych testów ,to nie jest reproduktorem,czyli nie może legalnie kryć(chyba,że dostanie pozwolenie na jednorazowe krycie,no ale wtedy szczeniaki dostały by metryki)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bobroska.']Stanowczo sobie odpuść. Piszesz, że suczka ma 9 tygodni a miała do Ciebie trafić w wieku 7? Poszukaj innej hodowli.[/QUOTE]

A co w tym dziwnego? 7 tygodni to dolna granica - tak odbiera się praktycznie wszystkie rasy wymagające starannej socjalizacji i skłonne do lęków, często też psy pracujące, żeby nawiązały jak najlepszy kontakt z przewodnikiem.

Link to comment
Share on other sites

Tak naprawdę wiek wydania szczeniąt jest różny. zk określa dolną granicę, ale hodowca sam decyduje ostatecznie. zapewne dużo zależy od rasy...
a co do psiaka- ja bym zrezygnowała, odebrała zaliczkę z powrotem (mam nadzieję że masz jakiś papierek na dowód tego że wpłacałas zaliczkę), i poszukała innej hodowli.
jesli pies nie ma badań, to nie może być repem, czyli nie ma uprawnień. jaki normalny hodowca kryłby psem bez uprawnień???? no chyba że został perfidnie oszukany.
Możesz też powiedzieć hodowcy że wolisz zaczekać na metryczkę i odebrać wtedy psiaka- swoją droga ciekawa jestem jego reakcji w takiej sytuacji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='katriana'] niestety hodowca zadzwonił i powiedział, ze Pani ze związku kynologicznego, która jest upoważniona do wydawania metryk pojechala na wakacje... i będzie dopiero za dwa tygodnie ( Czy tylko jedna osoba jest upoważniona do wydawania metryk?) [/QUOTE]
Zawsze jest przerwa urlopowa w oddziałach i wtedy oddziały po prostu nie pracują.
Dziwi mnie fakt, że hodowca krył psem, który nie ma wszystkich niezbędnych uprawnień...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...