Jump to content
Dogomania

Jak zostać treserem/trenerem psów


HUARES

Recommended Posts

[quote name='Sylka']Przed chwila kontaktowalam sie z PZK. Zarowno w oddzialy w Poznaniu i Siedzibie Glownej w Warszawie, poinformowano mnie ze nie ma mozliwosci u nich zrobienia dokumentow na tresera psow. Sami zastanawiaja sie skad ludzie na forum wzieli takie informacje. BO JEST TO NIE PRAWDA. Zaden oddzial w Polsce nie przygotowuje ani szkolen, kursow ani tez nie mozna sie zapisac na staz. [/quote]
Może najpierw spójrz na daty, kiedy na ten temat pisano tu, na forum.

[quote name='Sylka']Pani z Zarzadu Glownego podejrzewa ze widocznie ktos nie rozroznia faktu bycia treserem psow a sedzia lub asystentem. PZWK przygotowuje do bycia sedzia lub asystentem ale nie ma to nic wspolnego jak pisano na tym topicu z bycie treserem.[/quote]
Może Pani z Zarządu Głównego nie pamięta, jak to się odbywało choćby 2-3 lata temu :evil_lol:, że o bardziej zamierzchłej przeszłości nie wspomnę. Sama doskonale pamiętam te czasy, wszak nie było to tak dawno.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 298
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

sylka-gleboki wdech i spojrz na date jak ci radzi mokka.
treserem moze byc obecnie kazdy.rowniez pierwszy lepszy magik .takie czasy.klient nasz pan:razz::diabloti:
psMokka-to ksiazeczusie tresera/instrutkora przeszly do lamusa?bozszsz czego ja dozylam:roll::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

przeczytalam caly watek i dalej nie wiem jak na dzien dzisiejszy zostac szkoleniowcem? Mam 18 lat w przyszlym roku zaczynam studia (daj Bog) na UŚ na geografii ale zamierzam byc szkoleniowcem psim i chcialabym sie wszystkiego podowiadywac jak jest na dzien dzisiejszy i gdzie na ślasku najlepiej w okolicach katowic mozna zdobyc ten tytul. Zawsze chcialam pracowac z psami bo tak naprawde tylko to mnie najbardziej fascynuje.

Link to comment
Share on other sites

papier tez nie zrobi z ciebie szkoleniowca;).to tak jak z licencja pozoranta.nie licencja "robi"pozoranta.;)
jesli chcesz byc szkoleniowcem to pracuj z najlepszymi,ucz sie pracujac zwlasnymi psami,poddawaj owa prace ocenie sedziow prob pracy na zawodach a przy okazji postaraj sie o oficjalne uprawnienia[chociaz te "oficjalne"to naprawde obecnie jakiekolwiek.wszystkie....czyli rownie dobrze...zadne:diabloti:].

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']papier tez nie zrobi z ciebie szkoleniowca;).to tak jak z licencja pozoranta.nie licencja "robi"pozoranta.;)
jesli chcesz byc szkoleniowcem to pracuj z najlepszymi,ucz sie pracujac zwlasnymi psami,poddawaj owa prace ocenie sedziow prob pracy na zawodach a przy okazji postaraj sie o oficjalne uprawnienia[chociaz te "oficjalne"to naprawde neiwie ktore sa oficjalne.wszystkie czyli rownie dobrze...zadne:diabloti:].[/QUOTE]

no wlasnie pytanie ktore sa oficjalne skoro podobno ZK nie organizuje tych szkolen . ;) "papier" nikogo z Ciebie tak na prawde nie robi liczy sie to co potrafisz ja to dobrze wiem. Cwicze ze swoim psem i psami znajomych, ja teraz potrzebuje konkretne informacje.

Link to comment
Share on other sites

" Może najpierw spójrz na daty, kiedy na ten temat pisano tu, na forum."

alez tez macie problem. Watek przeczytalam dokladnie. Ale ani razu nie zakwestionowano tej sprawy. Moze tez Pani nie pamieta albo po prostu nie wie ze PZK cos takiego organizowal. Wazne sa informacje na dzien dzisiejszy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylka']
alez tez macie problem. Watek przeczytalam dokladnie. Ale ani razu nie zakwestionowano tej sprawy. [/quote]
Nie zakwestionowano, bo w czasach, gdy o niej pisano była jak najbardziej aktualna :lol:. Potem temat umarł, w międzyczasie ZK przestał prowadzić kursy i staże dla instruktorów, a teraz Pani z ZK w dośc lekceważący sposób wypowiada się o ludziach, którzy lepiej niż ona pamiętają, co związek robił 2 lata temu.
Dla mnie nie jest problemem, że związek przestał szkolić, a to, że pracownicy związku (mający, jak widać, małą wiedzę na temat szkoleń dziś i wczoraj) tak się zachowują. Przyznacie chyba, że określenia typu
[quote] podejrzewa ze widocznie ktos nie rozroznia faktu bycia treserem psow a sedzia lub asystentem [/quote] są co najmniej niemiłe.
A na pytanie
[quote]Sami zastanawiaja sie skad ludzie na forum wzieli takie informacje. BO JEST TO NIE PRAWDA.[/quote]
mogę odpowiedzieć - z autopsji, z doświadczenia. Bo - powtórzę jeszcze raz - dyskusja w tym temacie i informacje tu podane datują się na rok 2006 i wcześniej, gdy związek jeszcze angażował się w zdobywanie uprawnień przez instruktorów.

Link to comment
Share on other sites

W Katowicach jest kilka ośrodków, które szkolą psy. Może wybierz taki, który najbardziej Ci odpowiada (słyszałaś/czytałaś opinie zadowolonych kursantów, psy tam szkolone odnoszą największe sukcesy na zawodach, itp.) i porozmawiaj ze szkoleniowcami o swoich planach związanych ze szkoleniem psów. Może ktoś zaproponuje Ci coś fajnego?
Oczywiście nie licz na to, że jeśli ktoś będzie chciał Ci w jakiś sposób pomóc, od razu "sprzeda" Ci swoją wiedzę.
A może najpierw pochodź na zajęcia ze swoim psem, zobacz jak szkolą, i już w trakcie kursu staraj się zdobyć jak najwięcej wiedzy. Po kilku (kilkunastu?) zajęciach będziesz napewno bardziej wiarygodna, niż osoba "z ulicy" i szkoleniowiec będzie miał okazję choć trochę Cię poznać. I może przekona się, że wystarczy Ci zapału żeby się w to "bawić" i warto w Ciebie zainwestować?

Może idę w złym kierunku, ale w tym momencie wydaje mi się że to chyba najlepszy sposób, żeby w przyszłości szkolić profesjonalnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ifat']W Katowicach jest kilka ośrodków, które szkolą psy. Może wybierz taki, który najbardziej Ci odpowiada (słyszałaś/czytałaś opinie zadowolonych kursantów, psy tam szkolone odnoszą największe sukcesy na zawodach, itp.) i porozmawiaj ze szkoleniowcami o swoich planach związanych ze szkoleniem psów. Może ktoś zaproponuje Ci coś fajnego?
Oczywiście nie licz na to, że jeśli ktoś będzie chciał Ci w jakiś sposób pomóc, od razu "sprzeda" Ci swoją wiedzę.
A może najpierw pochodź na zajęcia ze swoim psem, zobacz jak szkolą, i już w trakcie kursu staraj się zdobyć jak najwięcej wiedzy. Po kilku (kilkunastu?) zajęciach będziesz napewno bardziej wiarygodna, niż osoba "z ulicy" i szkoleniowiec będzie miał okazję choć trochę Cię poznać. I może przekona się, że wystarczy Ci zapału żeby się w to "bawić" i warto w Ciebie zainwestować?

Może idę w złym kierunku, ale w tym momencie wydaje mi się że to chyba najlepszy sposób, żeby w przyszłości szkolić profesjonalnie.[/QUOTE]

Jest to dosc dobry sposob, ale tez najtrudniejszy.
Ja dopisałabym jeszcze wyjazdy na seminaria - no i zabawe w powazniejsze szkolenie swojego psa - zawody jakies.
Wiadomo, ze dobry trener powinien miec tez obeznanie z zawodami.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

hej :)

Za rok jak już będę pełnoletnia itd chciałabym zacząć kurs na tresera,bo w przyszłości chce pracować z psami :)
tylko nie wiem czy się kwalifikuje ..
Na początku tematu w pierwszych postach wyczytałam,że trzeba być co najmniej 5lat członkiem ZK :roll: a ja nie jestem członkiem ZK ... może od tego czasu przepisy się zmieniły ?
Będę w trakcie liceum i nie wiem czy te kursy mają coś wspólnego z wykształceniem ?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

to prawda, wreszcie coś sie ruszyło... szkoda tylko, że nagle i niespodziewanie aż tak wiele pozmieniali... staż z 4 lat do 2 lat (!!!) i zamiast IPO - PTT...(jeśli chodzi o posłuszeństwo); ech... jednak przynajmniej coś sie ruszyło bo od paru lat nie działo się nic..

Diabelkowa, wejdź sobie na strone gksp i przeczytaj "komunikat2" i wszystko bedzie jasne ;)

Link to comment
Share on other sites

jakzweryfikowac?a jak ktos nie szkoli zwiazkowo?nie wyobrazam sobie tego.;).
w takich momentach ciesze sie ze mnie to nie dotyczy bo uprawnien niezrobilam w zkwp:cool1:.
zreszta taka weryfikacja niby czego mialaby dotyczyc?polowa sie nie zglosi bo na co im to?
chyba ze uprawnienia bylyby przyznawane na okreslony czas-np4 lat.ale musialby ktos prowadzic np kurs z wykladami itd co te 4 lata.kto niby mialby to robic?:evil_lol:
oj pryzdalyby sie preznie dizalajace kluby rasy z cwiczakami klubowymi:roll:.i bez deprecjonowania jednych przez drugich czyli bez miszczostwa miszczow.:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

No to może by tak zweryfikowac najpierw rozmaite dyplomy instruktorskie pozazwiazkowe po szkoleniu zaocznym? Kilkuweekendowym??? Bez obowiazkowej praktyki przy wiecej niz jednym instruktorze, przy wiecej niz jednym szkoleniu, bez wykazania sie wiecej niz jednym wyszkolonym psem?
Takie, co to dostaje sie je po przeczytaniu kilku ksiazek, napisaniu wypracowania na zadany temat i pokazaniu, ze wlasny jeden jedyny piesek przyjdzie do nogi, przejdzie kawalek na smyczy i bez smyczy i poda lapke???


Zofia

Link to comment
Share on other sites

:evil_lol::evil_lol::evil_lol:to byloby czesto zabawne.
nie wyobrazam sobie sensu weryfikacji uprawnien zwiazkowych po prostu.do tego uwazam to za lekko bezsensu bo zwiazek nei ma monopolu na instruktorow szkolenia.
wiec cala reszta bylaby nieweryfikowalna[lacznie z cala gromada instruktorow z kursow...korespondencyjnych].
oczywiscie fajnie by bylo jakby egzamin na instruktora zkwp nie bylby jedynym sprawdzeniem umiejetnosci.jakies seminaria,doszkalanie,warsztaty...zeby bycie instrukotrem zkwp nobilitowalo i pachnialo profesjonalizmem co rowniez przynosiloby dobra opinie zwiazkowi itd.
uwazam tez ze instruktor ipo powienien miec psa zrobionego do ipo3.ale to moja dygresja.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...