Jump to content
Dogomania

Jak zostać treserem/trenerem psów


HUARES

Recommended Posts

  • Replies 298
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Najpierw trzeba mieć psa ,wybrać się z nim na kurs szkolenia (do dobrego szkoleniowca) ,wyszkolić go na jak najwyższym poziomie zdać z nim egzaminy.Warto uczestniczyć też w różnych seminariach i czytać podręczniki na temat szkoleń.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sabusia']a jakie podreczniki polecacie?[/QUOTE]

[FONT=Calibri][SIZE=3]Nie nauczysz się układać psa z książek. Oczywiście warto je czytać, zarówno te dobre jak i złe (aby wiedzieć czego nie robić), ale najważniejsza jest praca z psem, starty w zawodach, udział w seminariach. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3]Z książek polecam „posłuszeństwo na co dzień” Inki Sjösten – z dołączoną płytą DVD i „Obedience. Trening posłuszeństwa” tej samej autorki .[/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3]Z forów „Psy sportowe” i forum owczarka niemieckiego „owczarek.pl”, głównie chodzi o to co pisze p. Mrzewińska.[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

oj-z książek można sie również wiele nauczyć. no a np seminaria to tez wiedza teoretyczna. Mysle ze wszystko co wymienilas plus wiele przeczytanych ksiazek daje caloksztal obrazu szkoleniowca.

Jest jeszcze jeden ciekawy punkt ksztalcenia sie- dostanie sie do szkoly dla psów w ramach praktyk :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']oj-z książek można sie również wiele nauczyć. no a np seminaria to tez wiedza teoretyczna.[/QUOTE]

Teoretyczna, no cóż. Chyba bywamy na innych seminarach.
Seminarium z tropienia - [URL]http://picasaweb.google.com/inkazg/SeminariumZMilanemHoyeremZdjeciaMaciejPiatkowiak?feat=directlink[/URL]#

seminarium z agility - [URL]https://picasaweb.google.com/101143622042108940927/SeminariumAgillityZMagdaZioKowska24082010[/URL]#

podobnie wyglądają seminaria z obrony czy posłuszeństwa.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 year later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

No co Wy. Smieszni jestescie.

Przyklady z Gliwic i Tarnowskich Gor pokazuja, ze wystarczy isc na 3tyg kurs do "szkoleniowca" ktorego nazwiska nikt nie kojarzy- oplacony przez urzad pracy. = jest sie trenerem, bechawiorysta, specjalista i otwiera sie szkoly.


.....


Wiem o 2 takich szkolkach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marmara_19']No co Wy. Smieszni jestescie.[/QUOTE]

Ogłosić sie treserem i prowadzić działalność gospodarczą jako treser może każdy, nie trzeba chodzić na żaden kurs. Rozmowa powyżej dotyczyła raczej tego jak zdobyć realną wiedzę.

A że ludzie korzystają z niedouczonych trenerów, zamiast wybrać porzadną "psią szkołę", no cóż. Masę mamy także kiepskich fryzjerów, dentystów, korepetytorów i innych usługodawców, do których walą tłumy. Czasem przeważa dobry marketing, czasem tańsza cena. To tak jak z pseudohodowlami zawsze jest część ludzi, która nie posługuje się rozumem, tylko innymi czynnikami w wyborze.

Link to comment
Share on other sites

Szkoda, ze wiekszosc spoleczenstwa tego nie rozumie a sami "treserzy" jak i ich najblizsze i wyksztalcone towarzystwo obraza sie na Ciebie i mowi, zes glupia, ze zazdroscisz. Przeciec odbyl ten ktos 3 tyg kurs i teraz jest mistrzem. A, ze Ty widzisz mase podstawowych bledow tos gupia, bo przeciez nie bylas na kursie...


p.s. takie osoby zabieraja sie tez za szkolenie psow przewodnikow....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='14ruda']Dobry szkoleniowiec może nie mieć żadnego papierka.Ważne,aby mógł pochwalić się wyszkolonym przez siebie psem.
Wolałabym pójść do zawodnika psiego sportu niż do teoretyka z milionem dyplomów.[/QUOTE]

jednym psem to akurat nie jest filozofia, co z tego ze potrafie swojego kundla wyszkolic i bede sie z nim pokazywac, jak nie wyszkole maliniaka ani dobrmana? Dlaczego zawodnicy, ktorzy jezdza na mistrzostwa swiata zazwyczaj nie pokazuja sie na seminariach szkoleniowych z bylymi mistrzami swiata ? Bo sa madrzejsi i juz tego nie potrzebuja? To dlaczego Polacy nic nie zdobywaja na np. mistrzostwach swiata owczarkow belgijskich ?

Link to comment
Share on other sites

Właśnie o to mi chodziło-wyszkolonym przez siebie psem-nie znaczy własnym i jednym jedynym:razz:
Wiadomo,że sama umiejętność nawiązania kontaktu i więzi z psami oraz ich szkolenia nie jest jedynym wymaganiem dla dobrego trenera.
Przecież trener pracuje z przewodnikiem.Musi posiadać umiejętność przekazywania wiedzy w taki sposób,aby każdy ją przyswoił.
No i wypadało by znać specyfikę każdej rasy,aby odpowiednio dobrać metody szkoleniowe.

Link to comment
Share on other sites

Według mnie to jest najtrudniejsza kwestia w tym zawodzie i o ile ktoś chce sie czegoś nauczyć, to super... gorzej jak "wie lepiej"... Wiadomo, że są różne metody i trzeba być otwartym - nie zamykać się na jedną (ah ci klikerowcy..), ale konkretni debile z konkretnie debilnymi metodami powinni być po prostu podłączani do jakiejś maszyny, która czyści mózg.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Witam, jestem pierwszy raz na tym forum, chcę się podzielić wiedzą inie tylko. W 80-tch, 90-tych latach jako amator zacząłem szkolić psy przede wszystkim obronne, wielu właścicieli byli b. zadowoleni bo m.innymi przygotowywałem na wystawę.Trochę mnie dziwią przepisy ZK co do otrzymania licencji tresera.Znam Pana (który już nie żyje) nie mając licencji szkolił psy dla Policji i Wojska w których też brałem udział jako pozorant, twierdzę że liczą się umiejętności a nie posiadanie licencji. Na wystawach nie powinno być brane kto szkolił psa tylko jego umiejętności, osobiście jestem za tym żeby szkolenia były zbiorowe. Uczy się pies i jednocześnie właściciel.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...