Jump to content
Dogomania

stary pies - zmiany w zachowaniu


ostroszyc

Recommended Posts

jeśli chodzi o zmiany w zachowaniu starszego psa....nasza 12letnia staficzka potrafi godzinami stać i szczekać nie wiadomo na co... Ma też ogromny apetyt, jak nigdy.

w zeszłe wakacje uśpiliśmy naszą kundelkę, suczka kilka dni przed uśpieniem dziwnie się zachowywała- szła na ogród, kładła się pod krzakami, i leżała tam, nie chciała wrócić do domu. jakby poszła odejść...sunia miała prawie 17lat.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

I do nas starość zbliża się powolnymi kroczkami ;). Podstępnie, prawie nie zauważalnie ale jednak :P Pies męczy się nieco szybciej niż parę lat temu oraz nie ma połowy zębów a następne są już w kolejce do usunięcia kiedy tylko zaczną mu przeszkadzać, bo myjąc psi pysk już widzę że się chwieją a u niego raczej same nie wypadną - to już przerabialiśmy, trzeba było usuwać pod narkozą. Zaczynam się powoli zastanawiać jak ja będę go karmić i się z nim bawić kiedy już nie będzie miał nawet tych resztek w paszczy o co u miniaturki nie trudno :( zabawa to tam jeszcze, można kupić miękkie zabawki, ale nie wiem co zrobię jak któregoś dnia nie będzie mógł pogryźć suchej karmy. Puszek nie może jeść, z gotowanym różnie bywa (skąd wiadomo że pies dostał wszystko czego potrzebuje?) a do namoczonej karmy ma awersje od wczesnego szczenięctwa, kiedy jeszcze nie miał czym gryźć.

Nie jest jeszcze stary, raczej w średnim wieku. Biega i skacze znacznie mniej niż kiedyś, już nie pobiega w kółko tak sam od siebie, musi mieć jakiś cel, cierpliwości też ma mniej, ale długim spacerem nie pogardzi. 

Link to comment
Share on other sites

Ja też mam już staruszkę bo ponad 11 lat co w tej rasie jest często granicą życia. To rottweilerka. Ale ta trzyma się wyjątkowo dobrze, ma zdrowe, bialutkie zęby i to wszystkie, apetyt ma dobry ale ona całe życie tak jak moje wszystkie psy jest karmiona mięsem w różnej postaci, surowe, gotowane, drób, podroby drobiowe, oczywiście z dodatkiem warzyw i ryżu, makaronu albo platków błyskawicznych oraz witamin i jakoś nie widać u nie jakichś brakow. A w te super zbilansowane karmy nie wierzę, to jest papka, która powoduje, że psie żołądki nie potrafią już nic innego strawić, psy nie potrafią gryźć kości czy większych kawałków mięsa. No i jak widać psują im się zęby. Ja nigdy nie musiałam swoim psom czyścić zębów pod narkozą bo czyściły je sobie gryząc kości albo sucharki.

Moja starucha wyjątkowo mi się trzyma, oczywiście już nie biega dużo ale jeszcze nieźle truchta i mam nadzieję, że jeżeli nie dorwie jej jakieś raczysko to mi jeszcze trochę pożyje.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Nasz Sonuś - kundelek w typie husky - dożył 17 lat, można powiedzieć, że prawie bez problemów. Ogłuchł, słabo widział, ale przez 15 lat  w ogóle nie chorował. Dopiero 2 ostatnie lata miał problemy neurologiczne, ale zawsze jakoś udawało nam się je opanować! Strasznie to przeżywałam, nie chciała, aby odszedł, ale w końcu musiałam się z nim pożegnać. Wywrócił się na spacerze i nawet nie zdążyliśmy dojechać do weta:( Sony to był wspaniały przyjaciel i na zawsze pozostanie w moim sercu!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...