Jump to content
Dogomania

Pies z chorymi stawami - jak karmić? Co podawać?


nomiczek

Recommended Posts

Osobiście polecam ArthroScan (syrop lub kęsy): https://animalia.pl/scanvet-arthroscan-syrop-500ml/szczegoly/31276/. Spodobał mi się bo ma też kolagen, mangan i witaminę C. Pies dostaje też ArthroDol w małej dawce https://animalia.pl/dolfos-arthrodol-preparat-przeciwbolowy-dla-psow-30-tbl/szczegoly/28667/#opis i Luposan-Lupocox GRA dla ogólne regeneracji organizmu http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_specjalistyczna_alternatywna/senior/preparaty_uzupelniajace_dla_seniorow/307690. Zanim wprowadziłam ArthroScan/ArthroDol pies nie mógł nawet podejść do miski, a teraz śmiga tak szbko, że za nim ledwo nadążę :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
On 6/3/2017 at 7:21 AM, amartyno said:

Osobiście polecam ArthroScan (syrop lub kęsy): https://animalia.pl/scanvet-arthroscan-syrop-500ml/szczegoly/31276/. Spodobał mi się bo ma też kolagen, mangan i witaminę C. Pies dostaje też ArthroDol w małej dawce https://animalia.pl/dolfos-arthrodol-preparat-przeciwbolowy-dla-psow-30-tbl/szczegoly/28667/#opis i Luposan-Lupocox GRA dla ogólne regeneracji organizmu http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_specjalistyczna_alternatywna/senior/preparaty_uzupelniajace_dla_seniorow/307690. Zanim wprowadziłam ArthroScan/ArthroDol pies nie mógł nawet podejść do miski, a teraz śmiga tak szbko, że za nim ledwo nadążę :)

Zpróbowałam jednak sproszkowane małże i są o wiele lepsze od ArthroScanu. Pies zaczął nawet wchodzić na kanapę i skakać na blat czego nie robił od dawna ze względu na słabe stawy. Polecam.

Link to comment
Share on other sites

Ja swojej staruszce daję Lupocox-GRA Senior, dostaje już czwartą puszkę i jakoś się rusza a wcześniej przewracała mi się na spacerach albo na pupę albo potykala się na przednie łapy i podpierała czołem. Teraz nawet czasami porusza się truchcikiem.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, amartyno napisał:

Zpróbowałam jednak sproszkowane małże i są o wiele lepsze od ArthroScanu. Pies zaczął nawet wchodzić na kanapę i skakać na blat czego nie robił od dawna ze względu na słabe stawy. Polecam.

Racja. Małże sproszkowane są b. skuteczne. Przetestowane na psie i człowieku.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, dwbem said:

Fakt bo w tym Lupo-GRA też są właśnie małże tyle, że z dodatkiem innych naturalnych składników wzmacniających serce, wzrok i inne.

Jest tylko ekstrakt z małży i ich dawka jest za mała dla starszego psiaka. Podejrzewam że dlatego sam Luposan-LupocoxGRA nie pomagał na stawy u mojego psa, który przez wiele lat był bardzo otyły i ma osłabione łapki.

Link to comment
Share on other sites

No możliwe, że dla twojego psa to za mało. Moja starucha zawsze była szczupła a teraz na starość bardzo schudła mimo, że je normalnie. Ale dzięki temu jeszcze jakoś chodzi bo mnie najbradziej martwi perspektywa, że może przestać chodzić a usypiać tylko z powodu tego, że jej na ręce nie wezmę to dla mnie niezbyt miła. Bo dotąd robiłam tylko wtedy, kiedy pies umierał w bólach na raka a ta moja poza słabymi łapkami jest zdrowa.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Co by nie zaśmiecać to podbiję temat z moim pytaniem.

 

Moja babulinka prawie 18 letnia, miała masę ostatnimi miesięcy badań bo miała nowotwór, wycięli wszystko, psinka dobrze się trzyma itd. no ale ma problemy ze stawami. Puki chodzi jest dobrze (dobrze jak dobrze) ale gdy stanie nad miską to po chwili siada, nogi ją też widać bolą bo często zmienia pozycję w jakiej śpi. 

Problemy ze stawami miała od dawna, najpierw weterynarz uznał iż to od serca i dał leki nasercowe i trochu pomogły no ale nie chciał leczyć w ciemno więc zalecił wizytę u kardiologa. Kardiolog zbadał i powiedział iż jak na tak starego psa to serce ma w rewelacyjnym stanie i kazał odstawić leki bo mogą jedynie zaszkodzić, zasugerował iż to coś z układem oddechowym, płucami. 

Psinka przed zabiegiem miała robione wszystkie badania, prześwietlenia (czy gdzieś nie ma nowych miejsc guzów), usg, ekg, badanie krwi rozszerzone i wszystko w jak najlepszym porządku, serce bdb, badania krwi bdb, usg nic nie wykazało, na prześwietleniach nie widać jakichś zmian, jedynie trochu krzywiej chodzi. Weterynarz powiedział iż ciężko mu ocenić co może być powodem takiego stanu bo wszystkie badania ma bdb, zmian na zdjęciach nie widać i dał jakieś witaminy w takim jak by "czopku/tubce" wyciskane do pyska psa i kazał 2 kapsułki dziennie dawać po jedzeniu. Oczywiście nie zapamiętałem co to był za lek, na pewno na "A", niestety u mnie to jedyny weterynarz w promieniu 20km a ja nie mam samochodu więc... jak pisałem u kardiologa byłem w Krakowie aczkolwiek nie jeżdżę z psiną nigdzie dalej bo ciężko znosi jazdy samochodem. Przez to iż nasza przychodnia nie ma "konkurencji" to ceny mają zapewne wysokie (1 zł za 1 kapsułkę). Na internecie jest masa różnych informacji o stawach, jakie leki itp. ale od tego wszystkiego sam już nie wiem... nie jada suchej karmy bo nie może pogryźć a namoczonej nawet nie tknie więc karmy z dodatkami odpadają i tu pozostają wspomniane wcześniej witaminy czy tam suplementy (zwał jak zwał). Co możecie polecić dla psinki lub co to może być za lek o którym pisałem, bo weterynarz jak pisałem nie bardzo wie co jest przyczyną takiego stanu skoro nie ma zmian ani w mózgu ani w ciele czy stawach a wyniki wszelkich badań bdb. Dodam iż weterynarz u którego byłem widział wyniki badań i mówił iż jak na ten wiek to pies ma bdb a wręcz wzorowe wyniki badań.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...