Jump to content
Dogomania

Figa - delikatna, wrażliwa - kochamy się - zostaje


Evas

Recommended Posts

  • Replies 479
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Figunia odzyskuje spokój, już nie leży ciagle na fotelu, chodzi po mieszkaniu ale i tak najszczęśliwsza jest na swoim legowisku. Na podwórku czuje się bezpiecznie i widać że się cieszy na spacerkach. Nie lubi wychodzić w nocy, trzeba ją prawie wyciagać, a jak czegoś sie wystaraszy, koniec spaceru.. ciagnie do domu. W niedzielę był odpust i slychać było wystrzały..makabra, Figa wcale nie chciała wyjść z domu. Moja sunia też zawsze bała się strzłów, ale teraz jest głucha, nawet tego nie usłyszała.
Popatrzcie proszę na Figę..

Link to comment
Share on other sites

Tak, wyślę ogłoszenie. Sytuacja Figi wydaje się w tej chwili mało dramatyczna. Ma swój kąt. To młody piesek, przed którym wiele lat życia. Poczucie odpowiedzialności każe mi szukać dla niej domu na te lata. Mój stan zdrowia jest bardzo niepewny, mam skierowanie do dwóch szpitali.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Sylo :) Nie mam wyznaczonego konkretnego dnia sterylki. Ma być przeprowadzona w lecznicy w dosyć odległej dzielnicy Gliwic, muszę więc przystosować się do koleżanki, która zawiezie nas samochodem. Myślałam o domu tymczasowym, ale nie chciałabym małej dokładać stresu. Była to psina bardzo wystraszona, skoro u mnie czuje sie lepiej, może niech okres rekonwalescencji przejdzie w znajomym już miejscu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='syla00']Boże...to pies ideał:loveu: :loveu: grzeczna, posłużna, zero problemów, jak ktoś się mógł jej pozbyć??:angryy:[/quote]

Nie tylko pozbyć, ale źle traktować. Ona jest taka mądra, po krótkim czasie poznaje naszą bramę. Myślę, że przeżyła dużą traumę, zastraszenia, pewnie bicia w końcu porzucenia w miejscu zupełnie obcym. Przez pierwsze kilka dni kulała na jedną łapę. To, że się kuli na krzyk, pewnie zostanie jej na dlugo. Kiedy spotykamy grupkę głośno zachowujących sie ludzi, waha się czy isc dalej, potem bokiem przemyka.

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj miałam pierwszy telefon w sprawie Figi..tylko że znad morza, miejscowość Żukowo koło Gdyni. Pani mówiła, że szuka psa przyjaznego dla kotów. No nie wiem, to daleko i budzi moj niepokój. Ale jednak się cieszę..pierwsza chętna, może to dobry znak. :)

Link to comment
Share on other sites

Umówiłam się z panią, że jeśli nie znajdzie się dobry domek dla Figi bliżej, będę się z nią kontaktowała. Wtedy na pewno chciałabym sprawdzić ten dom i poproszę o pomoc osoby z forum :) Dobrze, że wiem do kogo sie zwrócić.

Link to comment
Share on other sites

Prawda :) Dzisiaj jakiś pan przechodzący z pieskiem powiedział, że Figa ma bardzo miłą, ujmującą mordkę. Widać też bardziej jej charakter, jest mniej zastraszona i ma więcej ochoty do zabawy. Na podwórku chciała dla zabawy pogonić kota sąsiadki..ale mądry kot wcale się nie wystraszył, tylko jej nafuczał i wycofała się zawstydzona :)

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/210e93efc1b0656c.html"][IMG]http://images3.fotosik.pl/273/210e93efc1b0656c.jpg[/IMG][/URL]
pięknie proszę o nowy, kochający domek :loveu:
[URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/9ea209264917543a.html"][IMG]http://images2.fotosik.pl/274/9ea209264917543a.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Figa na dzień dobry podaje łapę..kiedy sie obudziłam i wstałam, ona usiadła naprzeciwko tapczanu i podała mi łapę :) Jest taka zabawna, że muszę się do niej uśmiechać..na spacerach biega jak charcik, pięknie przeskakuje przeszkody. Nawet moją starą sunię zachęciła, żeby przyspieszyła kroku i podbiegła troche, symbolicznie. Figa ma uśmiechniętą, radosną mordkę. Dziwnie kuli się jak daję jej jeść, jakby spodziewała się czegoś złego..czemu? Ktoś odganiał ją od jedzenia?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...