Jump to content
Dogomania

Figa - delikatna, wrażliwa - kochamy się - zostaje


Evas

Recommended Posts

Dwa dni temu w nocy córka wyszła z naszym psem na spacer i zobaczyła, że pod murem sąsiedniego domu, na kupce liści, przytulona do muru leży zwinięta w kłębek psinka. Zaniosła jej coś do jedzenia a ja popatrzyłam przez okno, piesek był bardzo wystraszony, na każdy głośniejszy odgłos wracał na swoją kupkę liści. No i czy można tak zostawić biedactwo. Przyprowadziła do domu. Jest to sunia nieduża, na wysokość do ok. pół łydki, smukła, na wysokich łapkach może ważyć ok. 6 kg. Jest koloru czekoladowego brązu podpalana jaśniejszym, wiek przypuszczam ok 2 lata, ogonek kiedyś przycięty, sam koniec. Robiła żalosne wrażenie. Na każdy ruch, podniesienie ręki, hałas, kuliła i drżała, sprawiała wrażenie jakby chciała się zapaść pod ziemię. Bała się przejść przez otwarte drzwi, jakby się spodziewała że zaraz czymś dostanie. Nie jadła, dopóki ktoś był w pomieszczeniu. Wykąpałam ją, była tak brudna, jakby to była pierwsza kąpiel w jej życiu. Dałąm jej śśrodek przeciwko robakom - Pratel. Szukam dla niej domu, ludzi którzy okażą jej serce i nie zawiodą. To przemiła, delikatna sunia.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 479
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Będą zdjęcia :) Sunia zajęła fotel w pokoju i prawie wcale z niego nie schodzi, tylko na spacery i jedzenie..sprawia wrażenie jakby nic więcej nie było jej potrzebne do szczęścia, tylko to miejsce. Teraz po dwóch dniach zaczyna nieśmiało merdać ogonkiem na nasz widok. W mieszkaniu zachowuje się wspaniale, jest czysta, spokojna. Wcale nie zwraca uwagi na koty ani na psa. Tak samo na spacerze. Nie ciągnie na smyczy. Ładnie wygląda w ruchu, bo jest bardzo podobna do szakala, z wdziękiem podnosi wysoko łapki i truchta. Wszystko robi delikatnie, je, chodzi..i spojrzenie ma takie..oczy jak obwiedzione czarną kredą.

Link to comment
Share on other sites

Mała została odpchlona Frontine, miała ich bardzo dużo. Dzisiaj na spacerze spuściłam ją ze smyczy i zobaczyłam jak potrafi się cieszyć :) Kółeczka, podskoki i ukłony. To będzie radosny piesek, jak już nabierze pewności, że ma włąsny dom.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje Syllo. Ta psina ma minimalne wymagania od życia. Mało je, mało miejsca zajmuje, nie potrzbuje dużego wybiegu. Miała kiedyś swój dom, bardzo dobrze zachowuje się w mieszkaniu, ma nienaganne maniery. Gdzie jest ten dom..dla małej, kochanej Figi?

Link to comment
Share on other sites

Psinka ekonomiczna, zarówno dla osoby w średnim wieku spokojna towarzyszka, jak dla osób lubiących dłuższe spacery. Jak najbardziej do mieszkania nawet niedużego. Nie chciałabym popełnić błędu z jej wiekiem, wg mnie ma między 2-3 lata.

Link to comment
Share on other sites

Tak, ale nie tylko..bardzo się cieszy kiedy słyszy głosy, albo spotyka na spacerze młode panienki, takie ok. nastoletnie. Nie wiem, czy to przez wdzięczność dla mojej córki, czy miała już wcześniej miłe doświadczenia. Umie się łądnie cieszyć. Natomiast boi się mężczyzn, grup ludzi głośno się zachowujących.

Link to comment
Share on other sites

Poszłam z Figą do pobliskiego kiosku właściwie z zamysłem, że może natknę się na kogoś znajomego chętnego na psunię. Ona się boi na ulicy, jest zestresowana. Poznaje już bramę naszego domu i chętnie wraca...na swój fotel. Także nie je przy mnie, daję jej jedzenie, ona macha ogonkiem i leży. Jak wracam za jakiś czas, miseczka jest pusta. Bała się jeść przy kims?

Link to comment
Share on other sites

Gdyby to było możliwe, doprawdy - mam kilka zwierząt w domu. W starszym wieku, wymagające ciągłego leczenia i opieki. Napewno nie dam Figi do schroniska, jak powiedziała moja córka.."ona się tam zaboi" .Zrobię wszystko, żeby znalazła najlepszy dom, z zastrzeżeniem, że jakby coś, może wrócić do mnie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...