Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

gryzaczki dla szczeniaka

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
12 odpowiedzi na ten temat

#1 Blyskotka

Blyskotka

Newbie

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 06 sierpień 2011 - 16:33

Mam ok 7 tygodniowego szczeniaczka w domu, który wszystko dookoła gryzie. Kupiłam mu gumową kość ale ona strasznie nieładnie pachnie chemią i psiunia nie chce jej gryźć. W sklepie zoologicznym niedaleko są kurze łapki takie dla piesków, tylko nie wiem czy one są suszone czy wędzone. Pytanie jest takie: czy te kurze łapki będą dobre dla takiego młodego szczeniaka?

#2 gryf80

gryf80

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 6991 postów

Napisany 07 sierpień 2011 - 09:42

kurze łapki,wędzone uszy,kości ze skór prasowanych,piszczące piłki i nie wiem co jeszcze....;)to co wymieniłam jest moim zdaniem super dla szczeniaka o ile będzie tym zainteresowany

#3 Jara

Jara

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 2936 postów

Napisany 07 sierpień 2011 - 13:07

Dla szczeniaka lepiej kupić nogę wołową (surową) niż kurze łapki. Prasowane chrząski w formie kości o raz wieprzowe uszy. Któraś firma ma fajne kauczukowe zabawki, które bardzo ciężko zniszczyć. Nie mogę znaleźć jaka to firma, ale wszystkie zabawki mają w kolorze niebieskim.

Polecam również piłkę Trixie DentaFun, są to piłki smakowe, które czyszczą zęby i masują dziąsła.
Dodany obrazek

#4 Franca81

Franca81

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 3118 postów

Napisany 15 wrzesień 2011 - 20:41

Jeżeli szczenię ma tendencję do gryzienia polecam kongo (są różne rozmiary). Ja dzięki niemu oduczyłam psa demolowania mieszkania pod moją nieobecność. Można napchać do środka smakołyków, można w fazie zmiany ząbków podawać schłodzone w lodówce. Nie śmierdzi. Trochę kosztuje oryginalny ale jest wytrzymały a kauczuk jest bardzo dobrej jakości.
Dodany obrazek

#5 borysova

borysova

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 24 październik 2011 - 14:01

Co do kurzych łapek, moim zdaniem nie są dobre dla małego szczeniaka. Są twarde i Borys po nich wymiotował. No ale to też zależy od psa, ja bym nie ryzykowała :)
Dodany obrazekDodany obrazek

#6 Martens

Martens

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 11321 postów

Napisany 25 październik 2011 - 06:28

No 7 tygodni to za mało na całe kości - ja kurze łapki dawałam koło 3 miesiąca.

#7 gryf80

gryf80

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 6991 postów

Napisany 25 październik 2011 - 07:35

moje uwielbiały i uwielbiaja suszone uszy świńskie

#8 chau

chau

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 71 postów

Napisany 25 październik 2011 - 15:05

Moim ulubionym sklepem, w którym kupuję zabawki i jedzenie dla mojego psiaka jest Krakvet. Z zabawek fajną sprawą do gryzienia (i troszkę mniej standardową od zwykłych gryzaków) jest http://www.krakvet.p...131-p-8926.html piłka mini rugby, fajna bo masuje też dziąsła. Myslę, że dla większych psów też się nada. No i ma ciekawy kształt, który umożliwia różne zabawy psiakowi i powinna się sprawdzić w roli 'gryzaka' ;)

#9 Klaudia M.

Klaudia M.

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 804 postów

Napisany 25 październik 2011 - 15:44

Ja kupiłam mojemu szczeniakowi taką ogromną kość nie wiem czy wołową czy wieprzową. (nie znam się) Zakupiłam ją u weterynarza za 5 zł. Tyle, że nie wiem czy ona jest wskazana dla tak młodych szczeniąt jak twoje.

#10 chau

chau

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 71 postów

Napisany 16 listopad 2011 - 12:15

w krakvecie też znajdziesz podobne przekąski ale przeznaczone dla małych piesków/szczeniąt. Dobrze jest patrzeć na przeznaczenie danej karmy i faktycznie dla małych psów kupować karmy oznaczone junior etc. Jednak zapotrzebowanie dla organizmu psiaka się zmienia wraz ze wzrostem i potrzebuje innych witamin i elementów, innej diety dlatego zwracajcie na to uwagę.

#11 Gorgo

Gorgo

Newbie

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 19 listopad 2011 - 08:28

Jara, może o te ci chodzi? http://animalia.pl/p...ck_Small__.html :)

#12 chau

chau

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 71 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 16:16

no mnie się wydaje, że dla małego psa to ona się srednio nadaje, są tez takie mniejsze specjalne dla małych psów, ale takie większe kości to właśnie raczej dla większych psów ;)

#13 Klaudia M.

Klaudia M.

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 804 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 08:47

no mnie się wydaje, że dla małego psa to ona się srednio nadaje, są tez takie mniejsze specjalne dla małych psów, ale takie większe kości to właśnie raczej dla większych psów ;)

Moje sunie miały takie mniejsze kości około 15 cm. ale zjadały je w jeden dzień. Teraz kupiłam im taką ponad 50 cm. i męczą ją już kolejny miesiąc. U mnie się sprawdza.:) Co do takiego szczeniaka 7 tyg. uważam że kupić zawsze można, najwyżej nie będzie się nią bawić i będzie na później.