Jump to content
Dogomania

gryzaczki dla szczeniaka


Blyskotka

Recommended Posts

Mam ok 7 tygodniowego szczeniaczka w domu, który wszystko dookoła gryzie. Kupiłam mu gumową kość ale ona strasznie nieładnie pachnie chemią i psiunia nie chce jej gryźć. W sklepie zoologicznym niedaleko są kurze łapki takie dla piesków, tylko nie wiem czy one są suszone czy wędzone. Pytanie jest takie: czy te kurze łapki będą dobre dla takiego młodego szczeniaka?

Link to comment
Share on other sites

Dla szczeniaka lepiej kupić nogę wołową (surową) niż kurze łapki. Prasowane chrząski w formie kości o raz wieprzowe uszy. Któraś firma ma fajne kauczukowe zabawki, które bardzo ciężko zniszczyć. Nie mogę znaleźć jaka to firma, ale wszystkie zabawki mają w kolorze niebieskim.

Polecam również piłkę Trixie DentaFun, są to piłki smakowe, które czyszczą zęby i masują dziąsła.
[IMG]http://kukurykus.pl/upload/images/products/big/TRIXIE_Dentafun_pilka_baseballowa_srednica_7_cm936.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jeżeli szczenię ma tendencję do gryzienia polecam kongo (są różne rozmiary). Ja dzięki niemu oduczyłam psa demolowania mieszkania pod moją nieobecność. Można napchać do środka smakołyków, można w fazie zmiany ząbków podawać schłodzone w lodówce. Nie śmierdzi. Trochę kosztuje oryginalny ale jest wytrzymały a kauczuk jest bardzo dobrej jakości.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Moim ulubionym sklepem, w którym kupuję zabawki i jedzenie dla mojego psiaka jest Krakvet. Z zabawek fajną sprawą do gryzienia (i troszkę mniej standardową od zwykłych gryzaków) jest [url]http://www.krakvet.pl/trixie-dentafun-mini-rugby-105cm-33131-p-8926.html[/url] piłka mini rugby, fajna bo masuje też dziąsła. Myslę, że dla większych psów też się nada. No i ma ciekawy kształt, który umożliwia różne zabawy psiakowi i powinna się sprawdzić w roli 'gryzaka' ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

w krakvecie też znajdziesz podobne przekąski ale przeznaczone dla małych piesków/szczeniąt. Dobrze jest patrzeć na przeznaczenie danej karmy i faktycznie dla małych psów kupować karmy oznaczone junior etc. Jednak zapotrzebowanie dla organizmu psiaka się zmienia wraz ze wzrostem i potrzebuje innych witamin i elementów, innej diety dlatego zwracajcie na to uwagę.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='chau']no mnie się wydaje, że dla małego psa to ona się srednio nadaje, są tez takie mniejsze specjalne dla małych psów, ale takie większe kości to właśnie raczej dla większych psów ;)[/QUOTE]

Moje sunie miały takie mniejsze kości około 15 cm. ale zjadały je w jeden dzień. Teraz kupiłam im taką ponad 50 cm. i męczą ją już kolejny miesiąc. U mnie się sprawdza.:) Co do takiego szczeniaka 7 tyg. uważam że kupić zawsze można, najwyżej nie będzie się nią bawić i będzie na później.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...