Jump to content
Dogomania

Paulina94

Members
 • Content count

  1375
 • Joined

 • Last visited

About Paulina94

 • Rank
  Advanced Member
 • Birthday 03/21/1994

Profile Information

 • Gender
  Female
 • Location
  Poznań

Converted

 • Interests
  kynologia, dietetyka, kosmetologia

Recent Profile Visitors

3973 profile views
 1. Paulina94

  Zostawianie psa samego w domu

  W opisie większości raz napisane jest, że nie lubią samotności i nie nadają się dla osób pracujących 8h dziennie. Ale prawda jest taka, ze wielu ludzi tak pracuje i ma psy i wszystko jest w porządku. Pies nie jest tylko dla bezrobotnych i emerytów. Grunt to stopniowo przyzwyczaić psiaka do zostawiania samemu. Najpierw na kilka minut, potem na godzinę, dwie, pięć... Niech wie, że to normalne, że wychodzisz i że zawsze do niego wrócisz ;) A jeśli nie chcesz, żeby czuł się samotny... kup dwa psiaki :D Pod Twoją nieobecność zajmą się sobą albo po prostu pójdą spać ;)
 2. Paulina94

  Chodsky pes na Śląsku

  Super widok :)
 3. Paulina94

  Sara - Szkocka Dama

  No nie mogę się napatrzeć :D Fantastyczna :D
 4. Paulina94

  Jaką rasę mam wybrać vol. 2

  Pewnie chodzi o psa dla rodziny z 10-letnim dzieckiem, a nie dla 10-latka, który sam ma się nim opiekować. Jeśli tak jest to należy wybrać rasę łagodną, ale chętną do zabaw. Moje propozycje to: - Beagle - Owczarek szetlandzki - Sznaucer miniaturowy - West highland white terrier - Cavalier king charles spaniel Jeśli chcielibyście większego psa, pomyślcie nad labradorem, goldenem lub którymś z seterów. Pamiętajcie, że obowiązek wychowania psa spoczywa na Was. Choćby pies kochał Wasze dziecko nad życie to i tak dziecko nie będzie miało w psie autorytetu i nie będzie w stanie psa wychować. Pies to jest absorbujące zwierzę, potrzebuje nie tylko zabawy, ale także regularnych spacerów, karmienia, pielęgnacji, no i musi mieć wpojone zasady co mu wolno a czego nie, żeby Wasze życie z nim było przyjemnością, a nie utrapieniem. Zrzucanie całej odpowiedzialności na 10-letnie dziecko jest dużym błędem. Jeśli chcecie zwierzaka, którym jedynie dziecko się zajmie to wybierzcie chomika, świnkę morską albo królika - są dużo mniej wymagające. A to i tak tylko wtedy, gdy macie pewność, że dziecko jest na tyle odpowiedzialne, że nie znudzi się zwierzątkiem po jakimś czasie. Zwierzę to nie rzecz...
 5. Paulina94

  Baron Madra Rua

  Jaką ma fajną obróżkę :D
 6. Paulina94

  Ilość karmy dla szczeniaka West

  Na opakowaniu każdej karmy powinno być rozpisane dawkowanie ;)
 7. Paulina94

  Corgi pembroke lub cardigan zakup

  Obecnie dostępne są cardigany w hodowlach: - Rajska Kraina - Corgiliusz Oraz pembroke w: - Academia Canis
 8. Paulina94

  Edi - mój springerek ;)

  Dzięki :) Też mam nadzieję, że już będzie dobrze ;)
 9. Paulina94

  Baron Madra Rua

  Cudooo :)
 10. Paulina94

  Chodsky pes na Śląsku

  Śliczny :)
 11. Paulina94

  Wychowanie szczeniaka

  Inki Sjosten "Posłuszeństwo na co dzień" :)
 12. Paulina94

  Gizmo- kundel bury.

  Przykro mi... :(
 13. Paulina94

  Dokupienie drugiego buldoga. Pytanie

  a ) Tak, to dobry pomysł :D Spotkanie zwierzaków najlepiej przeprowadzić na neutralnym gruncie, np na spacerze - Ty trzymaj na smyczy swoją suczkę, ktoś do pomocy niech trzyma nowego psiaka, dajcie im się spokojnie zapoznać. b) Teoretycznie lepiej dogadują się zwierzęta przeciwnej płci, ale ja miałam dwa samce i nigdy nie było między nimi spięć. c) Lepiej kup młodego. Niestety nie zawsze hodowca dba o to, aby szczenięta pozostające dłużej w hodowli miały zapewnioną odpowiednią socjalizację. Ja kupiłam niespełna 9-miesięcznego psa i bardzo się naciełam - był tak lękliwy, że masakra... Musieliśmy trochę kasy wydać na behawiorystę, bo pies zupełnie nie potrafił się odnaleźć w mieście. Jeśli znasz hodowcę, ufasz mu, wiesz że na pewno poświęca dużo czasu każdemu ze zwierząt to spoko, możesz kupić starszego szczeniaka. Ale jeśli to obca dla Ciebie osoba to radzę uważać.
 14. Paulina94

  Edi - mój springerek ;)

  Z sierścią jest lepiej :) Nie wiem czy to zasługa tego szamponu czy suplementu diety (dawaliśmy mu Gammolen), ale jest lepiej :)
 15. Paulina94

  Baron Madra Rua

  Edi na spacer to chodzi jak za karę, widać że nie lubi upałów :P
×