Jump to content
Dogomania

vetches

Members
 • Content count

  232
 • Joined

 • Last visited

About vetches

 • Rank
  Advanced Member
 • Birthday 08/16/1980

Converted

 • Location
  Poznań/Warszawa
 • Occupation
  lekarz weterynarii

Recent Profile Visitors

712 profile views
 1. vetches

  Prośba o opinie

  Doniq a robiliście rozmaz w kierunku Babesia Canis? Inne choroby odkleszczowe też wchodzą w grę.
 2. vetches

  Badania krwi a guz sutka

  Anarchia szkoda, że wet nie zaproponował Ci przechowania guza, można go było zakonserwować w formalinie i zbadać jakbyś miała fundusze. Na oko nie da się określić co to za guz, na sutkach najczęściej rosną gruczolaki i gruczolakoraki.
 3. vetches

  Lekarz od akupunktury

  Warszawa Meridian dr Beata Bałucińska
 4. vetches

  Polecany weterynarz we Wrocławiu, Swidnicy

  Marta może skorzystaj z pomocy z kliniki uczelnianej we Wrocławiu? Najlepiej by było zrobić USG jamy brzusznej żeby wykluczyć nowotwór wątroby, koniecznie pęcherzyk żółciowy, nadnercza. Nie czekaj na swojego weterynarza. Nie odstawiaj essentiale i hormonów tarczycy aż do konsultacji. Czy to za mało leków nikt nie jest w stanie powiedzieć bez USG i badania psa.
 5. Doti zrób badanie moczu, może USG jamy brzusznej. Teraz jest gorąco więc ma prawo więcej pić.
 6. vetches

  Pęcherz ponad 6 miesięcy leczenia i nic

  Pozostaje Wam do zrobienia cystoskopia albo dokładne przeanalizowanie wyników badania moczu. Krwiomocz może pochodzić również z prostaty. Mój osobisty pies miał krwiomocz, żadnych objawów po nim nie było widać a okazało się że miał kamień w cewce moczowej, malutki ale wyglądający jak jeż czyli szczawian wapnia. Wyniki moczu miał całkiem niezłe.
 7. JamniczaRodzina. czy te smycze są produkcji USA? Wyglądają na porządne :)
 8. vetches

  Przeziębienie - brak apetytu

  Małgorzata15, niestety nie ma szczepionek które chronią w 100% przed daną chorobą, ale mogą złagodzić nieco jej objawy. Ciężko stwierdzić co może być przyczyną takiego samopoczucia Twojej suni, może osłabia ją antybiotyk? Może ma zaczerwienione gardło i boli ją przy jedzeniu,może ma gorączkę. zawsze można poprosić o badania dodatkowe np krew i USG, ewentualnie testy w kierunku chorób zakaźnych.
 9. Można jeszcze zrobić echo serca, ekg pokazuje tylko zaburzenia rytmu,a echo to takie kolorowe usg, będzie można zobaczyć grubość ścian w sercu, zastawki, jak przepływa krew. Ewentualnie można jeszcze zmierzyć ciśnienie krwi.
 10. vetches

  Sprowadzanie psa z Kuby

  Najrozsądniej będzie zadzwonić do powiatowego inspektoratu weterynarii ale sprawa jest ciężka. Skoro na Kubie nie ma czipów to co dalej, przecież taki pies powinien mieć założony paszport. Jakbyś dostarczyła czip, został by zaimplantowany psu, trzeba by było wyrobić paszport i pobrać krew na miano przeciwciał, w Polsce czeka się na wynik ok 2-3 tygodni. Może trzeba szukać u źródła, trzeba by spytać się na wydziale medycyny weterynaryjnej w Havanie czy by nie pomogli. Jeśli nie znacie języka hiszpańskiego, mogę odrobinę pomóc.
 11. vetches

  IBD u pieska! pomocy

  Może przyda się to innym poszukującym informacji. Od jakiegoś czasu, w jednym z laboratoriów można wykonać u zwierząt testy alergiczne z krwi. Testy są bardzo czułe ( 99,3%). Czas oczekiwania na wynik to ok 7-10 dni. Myślę , że testy można wykonać w większości lecznic na terenie Polski. Dostępne są 2 rodzaje badań. Pierwszy rodzaj testów da nam odpowiedź czy zwierzątko wykazuje uczulenie na alergen środowiskowy lub alergen pokarmowy jednak takie badanie niewiele wniesie do naszego życia. Drugi rodzaj testu jest bardziej szczegółowy. Badanie obejmuje: Alergeny środowiskowe Trawy : Cynodon, Owies, tymotka, życica i żyto Zioła: Ambrozja, bylic, komosa, pomurnik, pokrzywa, rzepak Drzewa: Brzoza, leszczyna, olcha, dąb, cyprys, platan, ligustr, sosna, topola i wierzba Grzyby: Alternaria, aspergillus, cladosporium, penicillium Roztocza: Acarus siro, dermatophagoides farinae, dermatophagoides pteryssinus, tyrophagus putrescentiae, lepidoglyphus destructor. Alergeny pokarmowe: Burak cukrowy, drożdże, groch, indyk, jagnięcina, jajko, jelenina, kukurydza, kurczak, marchew, mleko, owies, pszenica, ryby chude, ryby tłuste, ryż, soja, wieprzowina, wołowina, ziemniaki.
 12. vetches

  powracające zapalenie pęcherza u szczeniaka

  Włoszczakowa najlepiej zadzwonić i spytać się w rejestracji co by się przydało. Z własnego doświadczenia wiem, że doktor robi sama USG, uznaje jedynie USG m.in dr Marcińskiego
 13. Atak kleszcza da się przeżyć jeśli się wcześnie podejmie walkę, najbardziej martwiący jest tak wysoki poziom leukocytów u Twojego psa, dlatego przydał by się rozmaz i omacanie węzłów chłonnych czy to nie jest coś gorszego niż babeszjoza. Nie masz bliżej do Łodzi?
 14. Sada szkoda, że macie większą klinikę oddaloną o taki kawał drogi. Czy Wasza sunia nie ma powiększonych węzłów chłonnych? Na pewno przydał by się rozmaz krwi żeby wykluczyć pasożyty krwi i dokładniejsze badanie psa - omacanie jego węzłów chłonnych żuchwowych i podkolanowych. Tak,przy takich wynikach krwi liczy się każda sekunda, pies ma taką niedokrwistość, że na ten moment nadaje się do przetoczenia krwi od innego psa.
 15. vetches

  narośle między poduszkami u łap...

  Henri nie wiem czy byłeś u weterynarza na Morenie, centrum weterynaryjne Nordica. Co do zmiany na łapie na pewno nie zaszkodzi psu wzmocnić odporności.Było tak żeby ta zmiana zniknęła i znowu wróciła?
×