Jump to content
Dogomania

mdk8

Members
 • Content count

  8001
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

mdk8 last won the day on September 20 2017

mdk8 had the most liked content!

6 Followers

About mdk8

 • Rank
  Advanced Member

Converted

 • Location
  Warszawa

Recent Profile Visitors

5550 profile views
 1. Dziękuję za potwierdzenie i tym samym uznaję bazarek za rozliczony .
 2. DORA poproszę nr konta . Mam jeszcze z mojego bazarku 145,- na karmę dla szczebrzeszyńskich kotków. Jak przelew dojdzie to prosze o potwierdzenie na wątku:
 3. Dziękuję. Ja mam już wszystkie wpłaty więc proszę o podanie konta na które przelać kaskę :) Agat21 dziękuję za wpłatę.
 4. https://www.facebook.com/pg/runapomaga/about/?ref=page_internal
 5. Na koncie mam wpłatę od Malwy. Dziękuję :)
 6. Można zbierać darowizny bez podatku: Podatki od osób fizycznych Organizatorzy internetowych zrzutek pieniędzy zobligowani są, w świetle obowiązującego prawa, do odprowadzania podatków od zebranych środków finansowych. Obowiązek ten precyzuje ustawa z 28 lipca 1983 r. o podatku od spadków i darowizn. Przy darowiznach pieniężnych, obowiązek podatkowy powstaje w chwili otrzymania pieniędzy ze zbiórki. Zgodnie z art. 9 ust. 1 ww. ustawy, opodatkowaniu podlegają środki o wartości przekraczającej: 9 637 zł – jeżeli obdarowanym jest osoba wchodząca w skład I grupy podatkowej (zaliczamy tu małżonka, zstępnych, wstępnych, pasierba, zięcia, synową, rodzeństwo, ojczyma, macochę i teściów) 7 276 zł – jeżeli obdarowanym jest osoba wchodząca w skład II grupy podatkowej (zaliczamy tu zstępnych rodzeństwa, rodzeństwo rodziców, zstępnych i małżonków pasierbów, małżonków rodzeństwa i rodzeństwo małżonków, małżonków rodzeństwa małżonków, małżonków innych zstępnych) 4 902 zł – jeżeli obdarowanym jest osoba wchodząca w skład III grupy podatkowej (zaliczamy tu innych nabywców, czyli osoby obce). Co ważne, kwoty opisane powyżej sumują się na przestrzeni 5 lat. Jednak dotyczą sytuacji, w których wpłaty przekazane są tylko przez pojedyncze osoby, a nie całościowej wartość internetowej zbiórki. – 100 wpłat po 2 000 zł na jedną zrzutkę przekazane przez 100 różnych osób nie wymaga zgłoszenia i opodatkowania zbiórki, gdyż żadna z wpłat nie przekracza kwoty zwolnionej z podatku tj. kwoty 4 902 PLN. W tym przypadku nie trzeba więc płacić podatku – wyjaśnia Tomasz Chołast, współzałożyciel Zrzutka.pl. – Najlepiej, aby na potwierdzenie powyższego, obdarowany był w posiadaniu imiennego spisu darczyńców i wpłaconych przez nich sum pieniędzy – dodaje Chołast.
 7. Gosiu nie wiem dokładnie. Jest u Murki. A tutaj jest jego ogłoszenie: https://www.olx.pl/oferta/slodki-malutki-irysek-przekochany-rodzinny-psiak-CID103-IDwJcbn.html
 8. wiem i nawet mam Ciebie w gronie znajomych :) Podaj mi proszę Twoje konto . Postaram się trochę pomóc.
 9. KONIEC. Bardzo serdecznie dziękuję za zakupy , obecność i pilnowanie bazarku w czasie mojej nieobecności.
 10. może Irysek , który wrócił z adopcji .
 11. dzisiaj doszły pieniądze od 3 x, Aska7,BORYSboxer. Dziękuję .
×