Jump to content
Dogomania

monika785

Members
 • Content count

  17
 • Joined

 • Last visited

About monika785

 • Rank
  Member

Converted

 • Location
  Radzyń Podlaski
 • Occupation
  Zootechnik
 1. monika785

  Obroża elektroniczna

  Jestem po kilku spotkaniach ze szkoleniowcem. Na razie utrwalamy wszystkie komendy z posłuszeństwa, uczymy chodzenia przy nodze, przyzwyczajania do innych psów, zobaczymy jak będzie dalej. Jest kolosalna różnica pomiędzy wcześniejszą trenerką z Wesołej Łapki, a obecną, która nie boi się do niego podejść i pogłaskać (oczywiście był w kagańcu). Od razu na pierwszych zajęciach sama prowadziła go na smyczy i w ogóle nie okazywała strachu i poddania jak zaczął na nią skakać. Poza tym zajęcia są indywidualne, metody dostosowane do każdego psa. Nie musi mieć kolczatki ani innych wynalazków jak w Wesołej Łapce. Zajęcia są do woli, a nie tak jak w poprzedniej szkole, jeśli pies nic się nie nauczył to już nasz problem, a jedyne rozwiązanie na wszystkie nieprawidłowe zachowania to obroża elektroniczna. Alex ma silny temperament i tak łatwo się nie poddaje, ale widać, że trenerka ma bardzo dobre podejście do psów i coś z tego będzie, wolę za dużo nie pisać, żeby nie zapeszyć. Obecnie też próbujemy zapanować nad jego dominacją i nadmiernym skakaniem na plecy (odruchy kopulacyjne). Skacze na mnie zazwyczaj jak po skończonym spacerze i zabawie chcę wejść do domu. Na trenerkę podczas szkolenia, też bardzo skakał. Poradziła używać pieprz, ponieważ psy nie lubią tego zapachu. Zaczęłam stosować tę metodę i pies odpuszcza. Piszę o tym pieprzu, bo może ktoś skorzysta, jeśli ma problem np. z podgryzaniem rąk i takim skakaniem. Przy okazji, jeśli ktoś by szukał szkoleniowca z moich okolic i tu zajrzy to szczerze odradzam Wesołą Łapkę (osoba ta szkoli w Białej Podlaskiej, Siedlcach), a polecam szkolenie w Łukowie.
 2. monika785

  Obroża elektroniczna

  Postaram się zrobić tak jak piszesz, żeby miał jednego pana. A OE po tym co piszecie na pewno już nie kupię tylko wprowadzę w życie Wasze rady. Przed dławikiem używałam szelek easy walk zapinanych z przodu, ale szkoleniowiec mi je odradziła. Co sądzicie o tych szelkach? Najpierw skontaktuję się z tą osobą i zobaczę co ona mi poradzi.
 3. monika785

  Obroża elektroniczna

  Alex (tak nazywa się mój ON-ek) jest kochany i bardzo mądry, widać, że jest do nas przywiązany i nie wiem jak ludzie mogą trzymać owczarki zamknięte całymi dniami w kojcu. Nie ma jednego pana, zajmuję się nim razem z siostrą, ale od 8 do 17 pracujemy i wtedy jest sam lub spędza czas z tatą, który raczej pozwala mu na wszystko. Ja z siostrą go karmię, zajmujemy się jego wychowaniem, spacerami i zabawą. Niestety nie poświęcam mu za dużo czasu, rano przed pracą około 20 min i po pracy ok. 1,5 godziny, wtedy jest spacer połączony z nauką, zabawa piłeczką lub w przeciąganie, na koniec szukanie ukrytych smakołyków. Żałuję, że nie mogę poświęcać mu więcej czasu, bo odkąd przebywa sam zaczęły się jego problemy.
 4. monika785

  Obroża elektroniczna

  Bardzo dziękuję za zaangażowanie, naprawdę to doceniam.
 5. monika785

  Obroża elektroniczna

  Super, będę czekać na wiadomość.
 6. monika785

  Obroża elektroniczna

  Bardzo dziękuje ,namiary już wysyłam na priv
 7. monika785

  Obroża elektroniczna

  Wszystko co piszę to prawda. Studiowałam behawiorystykę magisterskie 2 lata, ale dużo o zachowaniu psów tam nie było, owszem ankietę przeprowadzałam, ale to było na studiach kilka lat temu. Jakbym wiedziała co robić to bym nie szukała pomocy na takim forum. Swojego psa bardzo dużo nauczyłam, ale niestety z agresją nie potrafię sobie poradzić i dlatego zdecydowałam się na szkolenie, chyba nie ma w tym nic złego. Szkolenia szukałam w pisanych przeze mnie miejscowościach, ponieważ tylko tam udało mi się znaleźć informację na temat przeprowadzanych szkoleń. W mojej okolicy niestety nie udało mi się nikogo znaleźć.
 8. monika785

  Obroża elektroniczna

  Wspomnę jeszcze, że niedawno skoczył z agresją do dziadka, mieszkającego po sąsiedzku, do którego jest przyzwyczajony. Kilka miesięcy temu (już w trakcie szkolenia), podczas gdy witałam się z ciocią rzucił się na nią, najgorsze jest to, że od razu jakby kierował się jej do gardła, na szczęście był na smyczy, więc go szybko odciągnęłam. Szkoleniowca też chciał ugryźć, ale szybka reakcja z mojej strony temu zapobiegła. Na ostatnim szkoleniu zaczął się gryźć z innym psem, mimo założonej obroży elektronicznej i wysyłanego impulsu.
 9. monika785

  Obroża elektroniczna

  Dziękuję za bardzo cenne wskazówki. Jestem z Radzynia Podlaskiego, obecnie szkolę go w Wesołej Łapce i jest to jedna wielka ściema, na ich stronie wszystko pięknie, ładnie a w rzeczywistości brak profesjonalnego podejścia do psa. Staram się go uczyć, że gdy idziemy na spacer musi usiąść przed furtką i dopiero jak usiądzie to wychodzimy, gdy podaję mu jeść, też musi grzecznie usiąść i na moją komendę "jedz" zacząć jeść. Gdy bawimy się piłeczką przed rzutem, też każę mu usiąść. Sowa dobrze radzisz, że NIC ZA DARMO, ale u mnie problemem może być brak wcześniejszej konsekwencji u wszystkich z domowników. Pies ma prawie 2 lata, na początku nie sprawiał takich problemów, był od szczeniaka uczony posłuszeństwa. Jego zachowanie zmieniło się, gdy zostawał sam długo, pod moją i domowników nieobecność na podwórku i uczył się złych nawyków od drugiego psa - kundelka. Łapie za ręce, gdy chce zwrócić na siebie uwagę, gdy coś mu się nie podoba, np. gdy złapię go za obrożę i chce go odciągnąć. Tak jak pisze Zagrodowy Pies Polski przede wszystkim wynika to z niekomfortowej dla niego sytuacji. Myślałam o kastracji, ale nie wiem czy to coś zmieni.
 10. monika785

  Obroża elektroniczna

  Gdy usłyszę samochód wydaję komendę "spokój" (pozycja do waruj) i czekamy aż samochód przejedzie, jeśli grzecznie leży to go chwalę. Dopiero zaczynam takim sposobem, bo wcześniej to drastyczniej wyglądało (szkoleniowiec zalecił dwa dławiki i jedna osoba miała ciągnąć smycz w jedną stronę a druga osoba drugą smycz w przeciwnym kierunku - początki nauki komendy "spokój"), było to okropne i też nie dało rezultatów. Jak radzisz podporządkować psa? Jestem z woj. lubelskiego.
 11. monika785

  Obroża elektroniczna

  Chciałabym po tym szkoleniu rozpocząć gdzieindziej tylko nie mogę znaleźć szkoleniowca godnego polecenia. Komenda spokój egzekwuje uległość psa, a była uczona właśnie przez podduszanie na dławiku. Pies, po wydaniu tej komendy waruje przy mnie i czekamy aż samochód przejedzie, czasami to pomoże, a czasami się wyrywa. Wydaje mi się, że to jest u niego tak silnie rozwinięty instynkt pogoni. Na stojące samochody nie zwraca uwagi, ale na włączony silnik już tak, wystarczy, że z daleka zobaczy jakieś światła i już nie spuszcza wzroku z tego samochodu, na spacerze tylko nasłuchuje i wyłapuje wszystkie dźwięki samochodów. Wobec domowników pies nie wykazuje agresji, chociaż jak mu coś się nie spodoba to łapie za ręce, obcych ludzi nie toleruje, zwłaszcza jakby ktoś wszedł na jego posesję to mogłoby być źle, jest taki nieobliczalny, że raz pozwala się głaskać a za chwilę mógłby tą osobę ugryźć. Na szkoleniu raczej jestem spięta, bo boję się żeby nie zaatakował innych psów albo człowieka, wybrałam szkolenie grupowe, bo miałam nadzieję, że zostanie przyzwyczajony do kontaktu z innymi, ale niestety z każdym dniem szkolenia było coraz gorzej.
 12. monika785

  Obroża elektroniczna

  Głownie chodzi mi o agresję w stosunku do ludzi i innych zwierząt. Jestem w trakcie szkolenia niby pozytywnymi metodami, ale właśnie na tym dławiku eliminujemy m.in. pogoń za samochodami poprzez komendę spokój. Obecnie razem z dławikiem używamy obroży elektronicznej. Szkolenie już się kończy a ja nie widzę żadnych efektów, szkoleniowiec radzi zakup tej obroży, ale ja boję się, żeby nie pogorszyć całej sytuacji i czy to w ogóle wyeliminuję przyczynę takiego zachowania.
 13. monika785

  Obroża elektroniczna

  Co sądzicie o eliminowaniu agresji u psa za pomocą obroży elektronicznej?
 14. monika785

  Behawiorysta godny polecenia

  Szukam dobrego behawiorysty, szkoleniowca, okolice Lublina, Siedlec, Łukowa, który ma doświadczenie w pracy z agresywnymi psami, agresja wobec ludzi i innych zwierząt.
 15. W związku z występującym u niektórych psów lękiem separacyjnym zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie ankiety, której celem jest zebranie informacji na temat zachowania psów zostających samotnie w domu http://www.ankietka....nie-w-domu.html . Ankieta jest anonimowa i będzie służyła wyłącznie celom badawczym przy pisaniu pracy magisterskiej. Bardzo proszę o udzielanie szczerych odpowiedzi. Z góry dziękuję za poświęcony czas i udział w badaniu.
×