• Announcements

  • Admin

   Regulamin Forum   12/31/16

   Dogomania na Facebooku
   https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    

doggar

Members
 • Content count

  91
 • Joined

 • Last visited

 1. Rozumiem, że jest darmowy? I warunek kastracji będzie oczywiście w umowie? Bo szkoda by go w razie czego było...
 2. Czy piesek ma już nowy dom? :-)
 3. https://www.facebook.com/pg/tarnowskiazyldlazwierzat.zwierzat/photos/?tab=album&album_id=1261647310615829
 4. No, gdyby 3-miesięcznego szczeniaka nie dało się już odpowiednio zsocjalizować, to można by rwać włosy z głowy, ale na szczęście tak nie jest :) Rozwiązaniem jest jak najczęstszy kontakt psiaka z nieznanymi ludźmi/rzeczami poza własnym terenem. Możesz go najpierw po prostu wziąć do auta, jechać do pobliskiego miasta, stanąć w jakimś gwarnym miejscu, otworzyć szyby i niech słucha, niech patrzy. Stopniowo z tego auta wysiadać, zapoznawać z otoczeniem, osobami. Wzmacniać poznania smaczkami, zachęcać, ale do niczego nie zmuszać, niech idzie swoim tempem. No i nigdy nie głaskać zestrachanego psa, udawać, że nic się nie dzieje. Na pewno będzie dobrze :)
 5. Odświeżę wątek, bo aktualnie mocno mnie interesuje. Czy chcąc zmienić oddział muszę płacić jeszcze raz składkę za 2017? I czy muszę określić, do jakiego oddziału przechodzę? Może jest ktoś zorientowany w temacie :)
 6. Są też tzw. dry beds, które ponoć nie trzymają oddanego moczu przy ciele. Ja mojemu kotu zakładam pampers z otworem na ogon odwrotnie, niż u dzieci: "zapinki' do góry, na plecach w sensie. Przód trzyma się w zgięciach kolan i nie ma za bardzo szans, żeby się przesunęło :)
 7. Szczerze powiem, że czytając takie historie nóż się w kieszeni otwiera i krew zalewa na bezsilność własną oraz butę instytucji publicznych. Pies w tragicznym stanie (zanik mięśni , szkielet) od września jest w azylu. Azyl nie ma sobie oczywiście absolutnie NIC do zarzucenia, wg nich pies w taki stan wpadł w ciągu 3 dni. Jest osoba chcąca natychmiast dać psu dom - azyl odmawia, bo nie wydają do adopcji psów w trakcie leczenia, by kilka dni później wyadoptować go na drugi koniec Polski! I już. Psa niet, nie ma jak go zbadać i stwierdzić, dlaczego był w tak tragicznym stanie i jak można było go w ogóle do takiego stanu doprowadzić. Azyl pozbył się problemu co najgorsze przy pomocy OTOZ-u. Kiedy takie przypadki przestaną mieć miejsce, pytam się? Oczywiście, pytanie retoryczne :/ https://www.facebook.com/events/712256698936303/
 8. Ja bym się w żadne ortezy nie bawiła, tylko zrobiła psu tta rapid. Trwale i skutecznie likwiduje problem, pies chodzi już na drugi dzień po zabiegu. Jedynie cena dość zaporowa :/
 9. Badanie usg powie Ci prawdę za jakieś 3-4 tygodnie. Wtedy w razie potrzeby możesz jej albo podać zastrzyk poronny, albo zrobić sterylkę aborcyjną, skoro i tak miałaś w planach ją ubezpłodnić :)
 10. Z opinii google o klinice: "zgłosiłam się z moją suczką z powodu bólu kręgosłupa. Cierpiała strasznie.Nie podano jej leku p-bólowego bo tak ponoć lepiej bo pies się nie rusza ! Samo się wyleczy. Zaproponowano mnie leczenie operacyjne w Warszawie lub w Bratysławie. Podejrzewałam, że przyczyną jest uraz. Uczeni twierdzili, że koniecznie trzeba operować. Udałam się do dr. Majki. Po dwóch zastrzykach pies ozdrowiał i nigdy się to nie powtórzyło. Z moim kocurem było jeszcze gorzej - drenowali jemu ropień na głowie. Dren wyprowadzony był pionowo w górę tak jakby ze łba miał lecieć dym a nie ropa.Konieczne były aż trzy operacje. Całe działanie tej kliniki opiera się na ogromnej kasie i drenażu kieszeni! Doktor Dziurla to jedyny rzetelny, mądry człowiek. Szkoda, że nie zawsze jest osiągalny. Pozdrawiam doktora." Wiem, że to nieładnie z mojej strony, ale splułam monitor :D
 11. Gdyby pies miał zabieg tta rapid to powinien od razu używać łapy. W tym przypadku byłabym ostrożna :) A tak w ogóle dużo zdrówka dla bidulka <3
 12. Też nie wiem, czemu jest taka nagonka na dziewczynę, a przecież powiedziała konkretnie, jakiego psa potrzebuje i jakie mu da warunki. Jedynie mogłabym się przyczepić do ewentualnego braku spacerów czyli tym samym socjalizacji psa, ale przypuszczam, że nie jest to sztywne obwarowanie. Osobiście podobają mi się osoby, które wiedzą, czego chcą i raczej nie miałabym oporów by takiej osobie pomóc znaleźć odpowiedniego psa :)
 13. Nic nie podpowiem, a sama zapytam o to samo: moja psica urodziła właśnie pierwsze młode, miot nieliczny jak na molosa (5 sztuk). Od małego szczylka miała wyraźne listwy mleczne, teraz wygląda to paskudnie, wisi wszystko i bardzo interesuje mnie, czy dam radę jej pomóc potem w powrocie do formy, chodzi mi stricte o ten "biust". Czy są jakieś sposoby pomagające w zmniejszeniu listwy mlecznej po porodzie i wykarmieniu młodych?
 14. Też mnie to interesuje :/ Osobiście chylę czoła przed hodowcą, dla którego to nie pieniądze, lecz pies są na pierwszym miejscu. A ci mówiący o "oszustwie" sami wystawiają sobie świadectwo. Zamiast poprzeć, serce boli, bo pies sprzedany przez kogoś innego. Żenada.
 15. Doraźnie spróbowałabym zastosować pastuch bądź obrożę elektryczną - bo tu trzeba działać na już. Ewentualnie zostawiać go na czas Waszej nieobecności w domu w jakimś mało narażonym na zniszczenia miejscu, bądź w ogrodzie na długim łańcuchu. Pastuch o tyle lepszy, że powinien ostudzić zapał do ucieczek, a im szybciej to się stanie, tym lepiej, bo psu się wyraźnie te wypadziki podobają. Zwiększyć ile się da intensywność spacerów i zabaw poza podwórkiem. No i póki sytuacja nie zostanie ogarnięta pilnować, jak oka w głowie :)