• Announcements

  • Admin

   Regulamin Forum   12/31/16

   Dogomania na Facebooku
   https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    

mozarcik

Members
 • Content count

  420
 • Joined

 • Last visited

About mozarcik

 • Rank
  Advanced Member
 • Birthday

Profile Information

 • Gender

Converted

 • Location
  Siedlce

Recent Profile Visitors

388 profile views
 1. nie wywołujcie wilka z lasu :D
 2. a możesz podać źródło?
 3. Zgadzam się, bo w razie np. śmierci psa, powiedzmy przez wadę genetyczną, nabywca może domagać się zwrotu kosztów. I tu pytanie jakich kosztów, jeśli nigdzie nie zostało to napisane?
 4. A samego hodowcę pytałeś, dlaczego tak nazywa się ta umowa? Dla mnie te warunki jakie ma zapewnić psu nabywca to trochę taka radosna twórczość.
 5. a co do podatku, to hodowca rejestruje sukę hodowlaną i od niej płaci podatek, a nie od sprzedanych szczeniąt
 6. Zawsze hodowca zastrzega sobie prawo pierwokupu, za jakiś procent ogólnej sumy. Zauważ też, że hodowca nie chroni tylko siebie tą umową, ale również psa. Co do reszty jest punkt 7 umowy.
 7. Sprytnie, nie ma metryczki, nie ma umowy sprzedaży, tylko przekazania, jak by się okazało, ze piesek chory, albo nie przeżył, jak to bywało, to panią hodofczynię można w tyłek cmoknąć.
 8. Jeśli dziewczyna spędza 12 h w pracy a Ty wyjedziesz za granicę, to kup jej pluszaka w sklepie z zabawkami. Żaden pies, z sierścią, czy z włosami, nie powinien tyle czasu spędzać sam.
 9. Kundelki bierze się za darmo ze schroniska, płacąc za psa z takiego miejsca, nakręcasz tylko pseudo biznes. Zapewne przy następnej cieczce, pani też sobie sukę dopuści, bo jak widać naiwnych nie brakuje.
 10. to już nie przez związek z właścicielem ten brak cieczki, tylko przez suchą karmę?
 11. Jest tak wiele powodów braku cieczki u suki, że nie dopatrywałabym się tu jakiejś metafizyki. Bardziej sprawdziłabym stan zdrowia.
 12. Jeśli domownicy zaczynają bać się własnego psa, to bardzo poważna sprawa. Skonsultuj jego zachowania z behawiorystą, zanim dojdzie do tragedii.
 13. Jeśli coś zmieni, to raczej w odwrotną stronę, stanie się jeszcze bardziej dominujący. Radzę wykastrować psa i zabrać się za szkolenie zanim na dobre na Wami zapanuje.
 14. Masz zarejestrowaną hodowlę, suczka ma uprawnienia hodowlane? Bo jeśli nie, sprzedając szczeniaki złamiesz prawo.