Jump to content
Dogomania

Karolina1992

Members
  • Posts

    68
  • Joined

  • Last visited

About Karolina1992

  • Birthday 12/15/1992

Converted

  • Location
    Warszawa

Karolina1992's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

10

Reputation

  1. Nie rozumiem Twojego podejścia. Z Twojej wypowiedzi wynika że nie masz pojęcia o tym co należy zrobić ze złamanym paznokciem u psa, więc nie rozumiem dlaczego uważasz że byłbyś w stanie przeprowadzić zabieg. Niektóre sprawy wymagają niestety wizyty u lekarza i nic na to nie poradzisz. Posiadając psa musisz się zabezpieczyć że nieraz będzie sytuacja w której będziesz musiał wydać jednorazowo na prawdę duże pieniądze na jego leczenie, a wizyta ze złamanym pazurkiem to praktycznie nic w porównaniu z kosztami leczenia np babeszjozy czy zatruć.
  2. Psa nie zawsze można uczyć wychodzenia na dwór od małego. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego że, żeby bezpiecznie wychodzić ze szczeniakiem należy zaszczepić go kompletem szczepień. To jednak zajmuje trochę czasu, więc jakoś trzeba sobie radzić z psem który siłą rzeczy musi załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne.
  3. Moja suka miała podobne wypryski po bieganiu po polach i kąpielach w rzece. Okazały się być zakażeniem gronkowcem złocistym
  4. Ogólnie to powinnaś udać się z psem do weterynarza. Ponieważ może wdać się infekcja, poza tym psa cały czas łapka boli.
  5. Może alergia? Nie zmieniałaś szamponu/karmy/czegokolwiek? Ewentualnie pchły, ale nie widać odchodów...
  6. Ja z Warszawy jestem i już drugi rok na Fripexem moje psy zabezpieczam i ani jednego kleszcza nie miały, tak więc nie wydaje mi się żeby kleszcze mogły się uodpornić, może rzeczywiście albo za mało jest nakładanego preparatu na psa albo nie właściwie. Ja mojej kudłatej suni ważącej 10kg zawsze wylewam ten na od 15kg do iluś tam, krótkowłosa z kolei dostaje na swoją wagę odpowiedni i też nie miała problemu.
  7. Wie ktoś może gdzie można dostać obroże Contra tix? Szuka w sklepach internetowych i nic nie mogę znaleźć, może ktoś wie gdzie w stacjonarnym sklepie są?
  8. Sunia jest u Was mniej niż pół roku, dobrze zrozumiałam? Mój pies ze schroniska zaczął się bawić po 1,5 roku, więc na zabawy przyjdzie jeszcze czas i u was, ale najpierw sunia się musi poczuć bezpieczna a wygląda na to że jednak nie czuje się jeszcze zupełnie dobrze u was. Jak szczeniaki siusiają na posłanie to proponuje położyć na nie maty, do kupienia w aptece, takie dla dzieci lub starszych osób które się moczą w nocy. Co do zachowania wobec dziecka należałoby najpierw nauczyć dziecko odpowiedniego podchodzenia do zwierzęcia. Córka może również podawać psu jedzenie z ręki, nie tyle co stawiać miskę na ziemi ale po prostu całą porcję podawać z ręki.
  9. Jak wychodzisz z domu to się z psem wcale nie żegnasz. Po prostu wychodzisz. Takie żegnanie wzmaga uczucie osamotnienia.
  10. Jeśli nie chcesz mieć wiecznego problemu z powbijaną sierścią w ubrania/meble/dywany to nie bierz psa krótkowłosego bo jego sierść wbija się wszędzie i bardzo ciężko ją usunąć. Ja bym radziła Ci wziąć psa z dłuższą sierścią, wystarczy odkurzyć i wszystko ładnie schodzi, z krótką sierścią nie jest tak łatwo. Poza tym Napisałeś że zastanawiasz się nad beaglem, ja miałam z nimi bezpośrednie doświadczenie i mogę śmiało powiedzieć że to diabły w psich skórach, wyją, niszczą itp.
  11. Z Bielan jest blisko do Kliniki Weterynaryjnej Bemowo. Tam są naprawdę porządni lekarze, robią badania, nie leczą w ciemno...
  12. A badałaś psu krew? Albo chociaż pytałaś o możliwość jej wykonania? Ja bym zmieniła lekarza na twoim miejscu. Nie ma bladego pojęcia co zwierzakowi jest, ale faszeruje go co rusz nową chemią... Katastrofa a nie lekarz. Jeśli pies ma przeciążoną/chorą wątrobę albo trzustkę to tylko może pogorszyć sprawę bo leki podawane w ciemno zazwyczaj więcej szkodzą niż pomagają...
  13. Lekarze mają różnie rozpisane dyżury, ciężko jest trafiać na tego samego weta cały czas, chyba że po prostu zapytasz się kiedy przyjmuje lekarz do którego masz zaufanie i będziesz chodziła tak jak ma dyżury, innej rady nie ma. Napisałaś że pies zjada "śmieci" na spacerze, być może utknęła mu kość gdzieś w przewodzie pokarmowym, lub też ma poranione jelita. Naprawdę mogą być tysiące powodów dla których psiak ma takie objawy. Ważna jest przede wszystkim właściwa diagnoza, a bez badań nie jest to możliwe. Może po prostu na następnej wizycie zażądaj badań krwi? Tylko pamiętaj że pies musi być minimum 8 godzin bez jedzenia przed badaniem.
  14. Po pierwsze psu trzeba zrobić badanie krwi, morfologia i biochemia. Z tego co mówisz jego choroba staje się coraz poważniejsza, dostajesz od wetów różne lekarstwa, ale badan nikt nie zlecił, tak? Jeśli kupy są żółte może to wskazywać na problemy z wątrobą lub trzustką, ważne by było zbadać poziom ich enzymów i ewentualnie potwierdzić podejrzenia że choroba leży po ich stronie. Równie dobrze pies mógł się nabawić zapalenia jelit, zjeść coś ostrego, coś mogło mu się przylepić do jelit i organizm próbuje walczyć z tym, problemów może być mnóstwo, dlatego ważne jest najpierw właściwe zdiagnozowanie psa przed podjęciem leczenia.
  15. Ja nie mówię że Galastop skuteczny nie jest, działa błyskawicznie, mleko zanika, ale przy problemach jakie mogą wystąpić przy jego stosowaniu ja mówię stanowcze nie. Moim zdaniem lepiej jest stosować bardziej naturalne metody, zdrowsze dla suni, oczywiście jeśli nie ma z mlekiem dramatu.
×
×
  • Create New...