• Announcements

  • Admin

   Regulamin Forum   12/31/16

   Dogomania na Facebooku
   https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    

marta30

Members
 • Content count

  237
 • Joined

 • Last visited

About marta30

 • Rank
  Advanced Member
 • Birthday 05/13/80

Converted

 • Location
  Kleszczele
 1. Mi też wydaje się, że dzieciaczki będą ale ta doza niepewności zostaje. To nasze pierwsze dzieci długo oczekiwane :-) Nie mogę się doczekać potwierdzenia a z drugiej strony boję się jechać na to usg. Ot takie babskie myślenie :-D
 2. Dziś 22 :-)
 3. A ja nie mogę się doczekać usg. Byle do piątku. Uff.
 4. a_niusia- gratulacje!!! bardzo lubię gordony :-)
 5. No ale ktoś może nie chcieć "jakiegoś" psa tylko konkretnego. Z różnych powodów, tu można wymieniać. Czyli co? Pozwolić by rasy wyginęły? Problemem nie są hodowle tylko rozmnażacze, te domowe "dla zdrowia" i "tylko raz", "bo moja ładna i mądra" itp. i hurtowe fabryczki, nie hodowle.
 6. Są rasy modne lub popularne i w tych hodowle się mnożą. Są rasy mało popularne i hodowcy pasjonaci. Jak można włożyć je do jednego worka? Parę lat temu chciałam cocker spaniela, ten pies odpowiada mi pod względem wizualnym i charakteru. W schronach są tylko psy w typie którym do cudownej osobowości cocker spaniela baaardzo daleko. Gdyby nie było hodowli ta cudowna rasa raz dwa by wyginęła bo mnożyliby tylko pseuduchy bez bladego pojęcia o rasie.
 7. Moje szczenięta będę nazywać wyłącznie ja. Domowe zostawię nowym właścicielom.
 8. Nie przepełnione jadem tylko szokiem, że ktoś chce kupić psa rasy agresywnej i pyta czy psie przedszkole wystarczy do socjalizacji. To jaką Ty masz wiedzę na temat tej rasy? Do psiego przedszkola to z yorczkiem, tosę trzeba szkolić, szkolić i jeszcze raz szkolić.
 9. Psie przedszkole :-D Koleżanka kupiła dobermana i widzę ile wkłada w niego pracy. Codziennie. A pies ma rok.
 10. Jaki słodziaczek!
 11. My planujemy 13 stycznia dopiero. Krycie 18 i 20 grudnia więc świeżaki :-D
 12. a_niusia ja też czekam na wieści spanieluszkowe :-D Wyrabia się tą cierpliwość :-D
 13. Od razu powiem, że aktualnie może być ciężko ze złotkami. Są bardzo na topie chyba. A szkoda bo spanieluchy mają tyle innych pięknych umaszczeń. Możesz popytać jeszcze w hod. Blue Valley, może jeszcze mają lub Wrzeciono Czasu. Lub poczekać do wiosny, będą nowe mioty.
 14. TomekM- jestem początkującym hodowcą spanieli i odpowiem ci skąd bierze się wygórowana jak dla Ciebie kwota za szczenięta. Samo krycie bez opłaty reproduktora (zaliczka dla repa, badania progesteronu, dojazdy itp.) wyniosły mnie już 1000 zł. Dolicz do tego badania genetyczne i kliniczne suki (genetyczne PRA i FN, klinicznie serce, oczy z certyfikatem, prześwietlenie stawów z wpisem do rodowodu). Dolicz resztę należności dla repa (niemało), odchów szczeniąt, wyjazdy na wystawy i uwierz, nie sprzedałbyś maluchów po tysiaczku. Kupując w zkwp dostaniesz szczenię po rodzicach badanych (ale to musisz sprawdzić i dopytać się bo nie ma obowiązku badań), z metryką pochodzenia. Masz pewność, że pies, którego kupujesz to cocker spaniel angielski a nie kundelek w typie rasy. Psy w typie spanieli prócz długich uszu mają bardzo mało z typowych przedstawicieli swej rasy. Mało, że nie wiesz czy jego rodzice i dziadkowie nie cierpieli na poważne choroby, agresję (tak, to jest dziedziczne) to jeszcze szerzy się wśród nich skłonność do dominacji i rage syndrom- syndrom niekontrolowanej agresji. Na miot zbierałam jakiś czas kaskę, czy mi się zwróci? Wątpię. Raczej liczę na to, że nie stracę zbyt dużo :-D
 15. Hodowla zarejestrowana w stowarzyszeniu więc zgodnie z prawem. Natomiast co do rasowości pieska... jakby to ująć... takie stowarzyszenia powstałe po 2012 roku drukują rodowody kundlom z ulicy jeśli choć kapkę do jakiejś rasy podobne. Taka więc jest ich rasowość i tyle warta. Strona o której mowa to tylko baza zaczipowanych zwierząt. Tam można zarejestrować każdego psa bez względu na pochodzenie. Chciałaś yorka to trzeba było poszukać dobrej hodowli zarejestrowanej w Związku Kynologicznym w Polsce. Metrykę dostaje się od razu, nie trzeba nic dopłacać. A umowa też powinna być inaczej sporządzona bo teraz w razie W to "hodowca" powie, że przekazał ci szczeniaka darmo.