• Announcements

  • Admin

   Regulamin Forum   12/31/16

   Dogomania na Facebooku
   https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    

anorektyczna.nerka

Members
 • Content count

  1394
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About anorektyczna.nerka

 • Rank
  Advanced Member
 • Birthday
 1. no nieźle
 2. Nie jest regulowany z tego co mi wiadomo. Spotkałam się z wieloma przypadkami samozwanczych psich psychologów
 3. Mam to samo :) No poza tym, że nienawidzę małych dzieci. W ogóle, mam ciekawy filmik, tylko kilka minut pierwszych, to reklama jakiegoś żarcia dla psów. Generalnie facet opowiada o nakrecaniu na różne zabawki i w pewien sposób mi otworzył oczy, ciekawe czy by podziałało przy moim poprzednim psie, który kompletnie jest niezabawkowy. Czy raczej był https://www.youtube.com/watch?v=f8Z0EOHPNfI
 4. I nie zarzucam Ci braku innych wymagań. Życze, żeby piesek fajnie rósł i był miłym towarzyszem
 5. Ale tu nie chodzi o opinię, tylko o definicje, które się biorą się z wewnętrznych regulaminów danych organizacji, czyli nie oddaja stanu rzeczywistego, a jedynie mają odniesienie do psów rejestrowanych w danym miejscu. Prawo takiej organizacji nie stoi ponad prawem stanowionym w d kranymaju, chyba, że jest to np UE, ale nie stowarzyszenie hodowców. Problem w tym, że w pewnych rasach jest zdecydowanie więcej hodowców takich, których nie powinno być w zkwp niż takich, którzy powinni być. Wystaw, na których wyprasza się z ringu psa o nietypowym umaszczeniu, bo ktoś nie zna wzorca czy o zgrozo nie rozpoznał co to za rasa. Albo lepiej, ocenia się psa rasy X, myśląc, że to pies rasy Y, mimo, że Y nie dopuszcza białego umaszczenia :)
 6. Co za bullshit, rozne organizacje, szczególnie w stanach maja swoje wystawy. Jaki to jest nadzór nad hodowlą? 50 husky w kojcu? Gdzie co drugi ma chore oczy?
 7. Które to są normy prawne? Możesz podać konkretny paragraf, ustawę?
 8. Ale przecież podwyższenie ceny ma miejsce także wtedy, gdy chce się hodować w zkwp.
 9. Przyszłam zobaczyć tego Twojego teriera, boże jakie to kochane. Wystawiaj się z nim, może coś ugracie, a jak nie, to pogadasz z hodowcami, właścicielami, sczeniak będzie miał socjalizację
 10. A poza tym, znam kanał na YT tej babeczki i ile mnie trochę niepokoi fakt, że ma same psy hodowlane i to dość sporo, z czego najstarszy ma tylko 4 lata, to nie powiedziałabym, że jest gorszym hodowcą czy coś. A wielcy hodowcy tej rasy z FCI nie potrafią wymówić nawet poprawnie nazwy swojej hodowli w języku chińskim czy o zgrozo nazwy rasy. Taki ich majestat.
 11. W innych związkach też się zdarza. Kwestia podejścia hodowcy. Jak ktoś nie hoduje byle czego, to nie powinien czuć się zagrożony potencjalnym nowym hodowcą.
 12. A ja obawiam się, ze wplątałam się w dyskusje z pasywno-agresywna paniusia, która braku w myśleniu i znajomości języka angielskiego musi nadrabiać na forum :)
 13. Dla mnie to jest po prostu zabezpieczanie się przed ewentualna konkurencją :) Przedsiębiorca w normalnych warunkach robi to podnosząc jakość swoich produktów, a nie ucieka się do takich zagrywek. I racja takich rzeczy się nie negocjuje tylko albo godzi na takie warunki albo zmienia hodowle.
 14. Jak czytam wysrywy o tym, że jedyny słuszny rodowód to ten z FCI to mam ochotę się zrzygać, wciągnąć te rzygi i zrzygać się jeszcze raz z żenady. W ogóle ciekawe jakie macie podejście do hodowców który uciekli z tego gnoju zwanego FCI do innych organizacji, pewnie ich psy nagle stały się kundlami
 15. Nie znalazłam tamtego wątku, ale wg mnie to nie jest etyczne zachowanie hodowcy, ja bym od kogoś takiego nie kupiła, ale generalnie mam trochę większe wymagania niż "zeby pies byl z zkwp"