• Announcements

  • Admin

   Regulamin Forum   12/31/16

   Dogomania na Facebooku
   https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    

IlonaS

Members
 • Content count

  506
 • Joined

 • Last visited

About IlonaS

 • Rank
  Advanced Member
 • Birthday

Recent Profile Visitors

492 profile views
 1. Owczarek belgijski to bardzo inteligentny pies. Możesz go bardzo wielu rzeczy nauczyć, ale bez używania siły, spokojnie mówiąc. Trzeba być jednak konsekwentnym, co nie znaczy surowym i oschłym. Bardzo ważne jest, by nie popełnić błędu, bo są bardzo pamiętliwe. I najważniejsze - socjalizuj go od maleńkości, bo później bardzo ciężko to nadrobić. To pies, który potrzebuje bliskości człowieka. Raczej nie nadaje się, by samotnie kontrolował posesję. Musi mieć jakieś zajęcia, by zmęczyć jego umysł i ciało. Wtedy jest szczęśliwym. Właściciel również, bo belg niezaspokojony, potrafi przypomnieć o sobie.
 2. Trudno znaleźć takie miejsca, nawet na wsiach zabitych dechami, jak to się mówi - też strzelają, i za wsią również, a echo niesie huki. Może Bieszczady?, ale jak mieszkasz na drugim końcu Polski...? Możesz włączyć telewizor bardzo głośno i trzymaj bezwzględnie psy w domu, a jeśli już na spacer, to krótki t ylko na smyczy Zakładam, że Twoje psy bardzo boją się wystrzałów.
 3. Myślę, że wszystko przychodzi z czasem. Wspólne zabawy, spojrzenia psich oczów, merdający ogon na Twój widok, świadomość, że odpowiedzialny jesteś za to stworzenie - to wszystko łączy. Gdy odchodziły moje psy, przyrzekałem sobie, że nie będę już tak emocjonalnie z kolejnymi wiązała się, bo śmierć ich była dla mnie tragedią. Ale tak się nie da, za niedługi czas następne stawały się całym moim światem. Wszystkie uwielbiałam, wszystkie pamiętam, każdy z nich był wspaniały i inny. Każdy dzień zaangażowania się w psie sprawy - karmienie, spacery, zabawy, pielęgnacja, owocuje zacieśnianiem się więzi. I tego Tobie i Twojemu psu życzę.
 4. Wiele ludzi nie ma świadomości jak to wszystko działa, mam tu na myśli hodowle. Te zarejestrowane w stowarzyszeniach lub te działające na dziko - rozmnażają pieski raczej nie na jakość, ale na ilość. Kierowanie się tylko ceną nie ma sensu, bo najczęściej tanie drogo kosztuje. Dlatego lepiej poczekać, uzbierać trochę grosza i kupić psa z hodowli ZKwP lub po prostu wziąć ze schroniska bez zbędnych kosztów i mieć zadowolenie, że zrobiło się coś dobrego.
 5. Teraz okres grzewczy, może po prostu za gorąco mu w łóżku. Chciałby być blisko Was i kręci się, by ulokować swoje ciałko jak najkorzystniej. Moje duże psy nie sypiają że mną w łóżku, ale też się kręcą po domu, sapią i wzdychają. Jak miałam dawno temu jamniczka, to nie zdarzało mu się nigdy spać w jednym miejscu,. Krążył po domu, odwiedzając łóżka domowników, tudzież swoje legowisko, bardzo chętnie siadział przy oknie balkonowym i czegoś tam wypatrywał lub nasłuchiwał. Gdyby mój pies przespał noc w jednym miejscu, to myślałabym, że jest chory. Dla mnie spacery takie są normalne. Ale Ty najlepiej znasz swojego psa, więc obserwuj go - czy nie piszczy, czy nie maska, czy się nie drapie w tym czasie. Jak coś nie tak, to do weta trzeba.
 6. Podnosimy przed północą, hoooop.
 7. Trafił Ci się super pies. Dziwne byłoby, gdyby młody psiak leżał cichutko i w samotności coś kombinował. Jeśli będziesz bawiła się z nim, staniesz się najatrakcyjniejsze osobą dla niego, a taka osoba wiele może zrobić z psem. To się na prawdę opłaca. Psy zostawione samym sobie, niedostrzegane, omijane, nie są szczęśliwe i zaczynają żyć po swojemu, stając się często utrapieniem właścicieli. A tak w ogóle pierwszy rok powinien być skupieniem uwagi na tworzeniu więzi między Wami. To bardzo ważne.
 8. Na stronie schroniska w Radomiu jest informacja o przyjmowaniu zwierząt wyłącznie za pośrednictwem ekopatrolu Straży Miejskiej. W pierwszej kolejności zwierzęta potrzebujące pomocy ze względów humanitarnych /i to można chyba podpiąć/ i stwarzające zagrożenie agresywnym zachowaniem. Tyle że jakby nie było, mają one właścicieli, którzy powinni sprawować odpowiednio opiekę nad nimi. Pies nie może ciągle przebywać na łańcuchu, jest to łamaniem prawa, choćby nie wiem jakie frykasy przywozili.
 9. Jeśli uraziłam Cię, to przepraszam. Miałam bardzo poważny problem zdrowotny, a oprócz tego ograniczony dostęp do internetu, posty, które pisałam i wysyłałam najczęściej wykasowywały się, bo zrywało połączenie. Tak to jest jak mieszka się zdała od miasta, w lesie. Miałam dobre chęci, ale czasami możliwe staje się niemożliwe, bo są sytuacje , na które człowiek nie ma wpływu.