Jump to content
Dogomania

IlonaS

Members
 • Content count

  760
 • Joined

 • Last visited

About IlonaS

 • Rank
  Advanced Member

Recent Profile Visitors

1730 profile views
 1. IlonaS

  Jaki pies dla samotnej cioci? :)

  Każdy ma wolny wybór - można mieć psa z super hodowli, drogiego, bez wad i psa wielorasowego, ze schroniska i z problemami. I można być szczęśliwym - i w jednym, i w drugim przypadku. Ja tak mam. Kocham owczarki belgijskie i mam z hodowli, i mam też w typie rasy - bo serce mi pękało, jak ją zobaczyłam w przytulisku. Wszystko zależy od tego, czego pragniemy bardziej, na co nas stać - finansowo i nie tylko. Ważne, by była to przemyślana decyzja.
 2. IlonaS

  BOS - szczeniak - nieposłuszeństwo + agresja

  Nie możesz żądać od dziesięciotygodniowego szczeniaka, by w lot wszystko pojął. Wszystko wymaga czasu, nauka również. Ten czas, również jest zacieśnianiem więzi między człowiekiem a psem, a to ułatwia szkolenie i wzajemne dotarcie się. Karm go, baw się z nim, szczotkuj delikatnie, chodź na spacery, dawaj smakołyki za postępy, poprostu bądź dla niego najbardziej atrakcyjną osobą na świecie.
 3. IlonaS

  Jaki to piesek - pomóżcie ;)

  Przeuroczy psiak, oczka bystre i niesamowite uszy. Wiele radości życzę z bycia razem.
 4. IlonaS

  Mnóstwo problemów ze szczeniakiem...

  Skontaktuj się z hodowcą, może on ma jakieś spostrzeżenia - czy suczka była lękliwa mało aktywna , czy wychodził on z nią poza miejsce zamieszkania. Może te spacery to dla niej coś nowego i otaczające ją środowisko również. Małymi kroczkami trzeba iść do przodu. Szczeniakowi trzeba poświęcić wiele czasu, ale jaką radość, jak wszystko się wyprostuje. To psie przedszkole to na pewno dobry pomysł.
 5. IlonaS

  Problem ze szczeniakiem - piszczy

  Masz bardzo młodziutkiego szczeniaczka, zebranego od mamy. Nie dziw się więc, że piszczy, czuje się pewnie zagubiony i osamotniony w nowym domu. Teraz musisz sprawić, by maluch nie czuł się samotnie, by kontakt z Tobą był dla niego ukojeniem. Ja mając wiele lat temu takiego jamniczka malucha, kładłam go na fotelu, który przysuwałam do mojego łóżka. Jak piszczał kładłam rękę koło niego i spał. Oczywiście nie trwało to wiecznie, jak podrósł, to problem znikł. Twój piesek nie będzie ciągle szczeniaczkiem i z czasem zmieni się, ważne by go socjalizować - pokazywać mu nowe zjawiska, ludzi, głosy, uczyć komend i zabaw.
 6. IlonaS

  Jaki pies dla samotnej cioci? :)

  Bardzo możliwe, ale niekonieczne.
 7. IlonaS

  Jaki pies dla samotnej cioci? :)

  Wśród nich psy w typie owczarka niemieckiego. Ponieważ pies ma być aktywny, to pytanie - czy ciocia za lat 6,8,10 da radę zapewnić mu aktywność? Bo można mieć chęci, ale czasem życie układa się nie tak, jak planowaliśmy.
 8. IlonaS

  Bardzo proszę o pomoc nie wiem co robić:(

  Nie wiem o co tu w tym wszystkim chodzi - czy o psa, czy o wypisywanie swoich nieuzasadnionych żali. Mam wrażenie, że pozujesz na jakąś wielką damę, która daje reprymendę niegrzecznym dzieciom za niewłaściwe słownictwo, myślenie, poucza ludzi, którzy mają już kawał życia za sobą i oczekujesz przeprosin nie wiadomo za co. Nikt Ci tu nie ubliżał, a wszyscy mieli dobre intencje. Należy tylko dobrze to odczytać.
 9. IlonaS

  Bardzo proszę o pomoc nie wiem co robić:(

  Jak widzisz osoby, które tu piszą nie są oderwane od rzeczywistości, co im zarzucasz, ale mocno stąpają po ziemi, w odróżnieniu od Ciebie. Skorzystaj więc z ich pomocy. I pamiętaj - w życiu tak jest, że dobro zawsze wraca, ale zło również.
 10. IlonaS

  Żywienie psa marketówkami

  Masz rację. Acana jest bardzo dobrą karmą, choć trzeba wydać na nią znacznie więcej. Za to nie trzeba dokupywać np. glukozaminy z chondroityną, czy dodatkowych witamin itp. Pies ma ładny włos, a to też świadczy o dobrym składzie karmy.
 11. IlonaS

  Dwa psy w domu gryzą się. Pomocy

  Ja karmię w osobnych pomieszczeniach. Dziewczyna je wolno, trochę grymasi, więc czasem zesmaczam, daję jej więcej czasu, potem miskę zabieram. Wieczorem wycina wszystko, bez problemu.
 12. IlonaS

  Bardzo proszę o pomoc nie wiem co robić:(

  Jestem pełna podziwu dla Twoich córek i przykre, że one - w końcu dzieci , wykazały w tej sytuacji więcej empatii niż ich rodzice. Znam bliski przypadek, dorosłej już osoby, która z dzieciństwa wspomina jak rodzice przepędzili pieska, którego znalazła na ulicy i przeprowadziła do domu. Z dzieciństwa szczególnie zapamiętałam ten obrazek. Często to wspomina i nigdy nie wybaczyła tego rodzicom. Twoje pociechy kiedyś też staną się dorosłymi ludźmi, a Wy zawsze młodzi nie będziecie. Córki będą wspominały tę przykrą historię z łezką w oku, albo pojmą to tak, że słabszym, zagubionym, potrzebującym - pomocy się nie udziela, być może rodzicom również. Bo taki wzorzec wyniosą z domu. Można też okazać się wielkim, i szukać domu dla pieska - wśród znajomych, rodziny lub szukać pomocy w fundacjach. Taki piesek może też okazać się wspaniałym przyjacielem dla całej rodziny, o czym nawet nie wiecie.
 13. IlonaS

  Dziwne zachowanie psa

  Nie czekaj, idź do weterynarza. I tak warto, by pies został oglądnięty przez weterynarza, może mieć on jakieś spostrzeżenia odnośnie psa, a Ty możesz pytać, jeśli masz jakieś wątpliwości. Rzadkie kupy mogą sugerować chorobę, a pies może się udowodnić.
 14. IlonaS

  Szalony spaniel

  Pies nie rodzi się zły. Musiał być popełniony jakiś błąd w wychowaniu go. Ty znasz najlepiej calą tę historię, przemyśl dokładnie co było nie tak. Może mama też miała w tym swój udział. Ja uważam, że jeśli coś się zepsuje, to trzeba to naprawić, a nie szukać winnych - w tym przypadku - psa. Zastanów się w jakich okolicznościach pies gryzie. Jeśli będziesz wiedział, to chociaż będzie można uniknąć incydentów takich, a w między czasie, uzbierać na behawiorystę.
 15. IlonaS

  Agresywny szczeniak będę zmuszona oddać

  Musisz sobie zdać sprawę, że przy dziecku jest bardzo dużo pracy, bardzo dużo czasu upływa, by to wszystko ogarnąć, pól biedy jak nie ma problemów. Człowiek jest zmęczony, podenerwowany. Czy starczy Ci sił, samozaparcia?, musisz wykazać się nie lada elastycznością, organizacją, siłami witalnymi. Dobrze byłoby mieć pod ręką jakąś dobrą duszę, która by wsparła. Pies, jeśli go zatrzymasz musi mieć kontakt z Wami, to konieczne. Przecież nie musisz cały dzień zajmować się nim, tylko to wszystko dobrze poukładać i zaangażować domowników do pomocy. Kilka razy na spacer, choćby niedługi, trochę, ale bez przesady w kojcu, trochę w domu, trochę na podwórku. Mów do niego dużo, ucz komend i obycia między ludźmi, dawaj gryzaki i zabawki. Pies musi uczestniczyć w życiu domowym i poznawać różne zjawiska, dźwięki, przedmioty, Wasze zwyczaje, musi uczyć się właściwych reakcji na nie. Na zewnątrz również tj. poza domem - to się nazywa specjalizacją. Pies niesocjalizowany jest problemem, ale to człowiek ponosi winę. Wiele osób w podobnej sytuacji daje radę, ale potrzeba chęci, samodyscypliny, sił, samozaparcia i często pomocy innych. Rozważ to.
×