• Announcements

  • Admin

   Regulamin Forum   12/31/16

   Dogomania na Facebooku
   https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    

IlonaS

Members
 • Content count

  537
 • Joined

 • Last visited

About IlonaS

 • Rank
  Advanced Member

Recent Profile Visitors

892 profile views
 1. Dobry wieczór, hoooopsa bazarku dla maluszka.
 2. Drontal Plus - ulotka informuje, że eliminuje giardia lamblia, jak jest w praktyce tego niego wiem.
 3. Klatka - wydaje mi się, że to zależy od rasy psa, charakteru jego i czasu przebywania w niej. Przebywanie przez niedługi czas jest ok., wiele psów przystosowuje się do niej i są szczęśliwe, że w niej przebywają, zwłaszcza, że kojarzy im się z czymś dobrym - spokojem, bezpieczeństwem, smakołykami jakie tam znajdują. Jednak psa rasy bardzo aktywnej, a taką jest border collie jakoś nie widzę w niej. No, chyba że zamkniętesz go na króciuteńko. A w nocy jak będziesz spała wiele godzin, to on też będzie w klatce? Moim zdaniem nie unikniesz zniszczeń, trzeba tylko zastanowić się, jak je zminimalizować. I może zdecydować się na jakąś mniej aktywną rasę, co nie znaczy, że nic Ci nie zmajstruje. Ze szczeniakach tak jest - gryzą i szukają sposobności, jak dać upust swojej energii, a są bardzo pomysłowe. Dlatego dobrze jest zastanowić się co chcemy, czy podołamy, jak to ma wyglądać, by wszystkim żyło się dobrze, by ludzie i pies też, byli zadowoleni.
 4. Witaj Zakupiłam na Twoim bazarku trzy rzeczy - nr. 103, 230, 241. Sorry, nie tu wpisałam się
 5. Witam i poproszę numery - 241, 230 i 103. Wszystkie w opcji KT. Jeszcze jutro spojrzędu na nowości.
 6. Może Twój pies ma coś z pęcherzem np., skoro od roku podsikuje. I niekoniecznie musi być złośliwy, może mu coś dolega. Może za rzadko lub za krótko wychodzi na spacer, raczej od razu nie załatwi swoich potrzeb, A jak nie załatwi, to sika poprostu. Poza tym pies nie myśli jak człowiek '' będę wredny, zrobię im na złość". Dlatego dziwne jest dla mnie karanie go zamykaniem w łazience, za coś, czego on nie rozumie.To jeszcze dodatkowo wywołuje stres u niego i pogarsza całą sytuację. Pomoc behawiorysty byłaby potrzebna, chyba że sama dojdziesz do wniosków, co robicie źle lub czego nie robicie .i potrafisz, to zmienić. Pies nie jest złośliwy, tylko on Was nie rozumie, a Wy jego i w tym cały problem.
 7. Jakie superowe wiadomości o Sarze, tak się cieszę, że żyje sobie beztrosko, mam nadzieję, że to koszmarne choróbsko już nie powróci.
 8. To problem rozwiązany. Mój pies też grymasił, jak był młody, teraz zaś ma wilczy apetyt.
 9. To przykre chwilę, bardzo. Ale czasami trzeba to zrobić, gdy życie bardzo psa boli. Czas leczy smutek, zostaje nadzieja, że kiedyś się spotkamy.
 10. A może temu psu coś dolega?, był odrobaczaný?. Może ma jakieś problemy gastryczne - niekoniecznie musi wymiotować. Warto byłoby porozmawiać z wetem, może zrobić jakieś badania.
 11. Owczarek belgijski to pies, który obowiązkowo potrzebuje kontaktu z człowiekiem, by prawidłowo się rozwijał, funkcjonował i by był szczęśliwym. Czy mieszkając w miejscu odosobnionym będzie to możliwe? - napewno nie. Pies tej rasy powinien mieć zapewniony ruchu - w dużej ilości, zajęcia umysłowe, spacery, bo jest on bardzo aktywny i żywiołowy - a do tego potrzebny jest człowiek, który nie przebywa w kojcu, w budzie, tylko w domu lub w plenerze. Dlaczego chcesz ją odseparować, dzisiaj śpi na kanapie, a jutro sama w budzie, w kojcu? Poczytaj o tej rasie, jeśli to Twój pierwszy taki pies, to powinnaś koniecznie to uczynić. Owczarkowi belgijskiemu, niewłaściwie prowadzonemu, popełniając przy tym wiele błędów, można bardzo łatwo spaczyć psychikę. Te psy naprawdę wybitnie wymagają kontaktu z człowiekim, chcą z nim być, chcą dla niego pracować, trzeba im poświęcić trochę więcej czasu, ale wtedy przekonasz się, jakimi są wspaniałymi i oddanymi przyjacielami.
 12. Czy będziesz miał dość czasu dla psa za rok, gdy być może przybędzie Ci więcej obowiązków?, czy pies będzie nadal z Tobą mieszkał? Bo widzisz, psa nie oszukasz, zaniedbany - / mam na myśli nie rozładowanie nagromadzonej w nim energii, nuda - mogą stać się przyczyną frustracji u niego/, a to duży pies. Poza tym pies młody, raczej nie jest skłonny do polegiwania tylko. Wszystko trzeba wziąć pod uwagę, bo pochłania sporo czasu - szkolenie, spacery, pielęgnacja, a człowiek młody też chcę żyć.