Jump to content
Dogomania

IlonaS

Members
 • Content count

  774
 • Joined

 • Last visited

About IlonaS

 • Rank
  Advanced Member

Recent Profile Visitors

1803 profile views
 1. Zaglądam w słoneczne popołudnie.
 2. Przybywam na zaproszenie. Śliczne legowiska Gdyby býłły większe, to może byłabym w grupie licytujących.
 3. Można z psem w Bieszczadach przemierzać kilometry szlaków, omijając Bieszczadzki Park Narodowy. Niezapomniane widoki i klimat tych miejsc. My zawsze celujemy w agroturystykę, jeździmy z dwoma psami. Na szlaku zawsze psy chodzą na lince. Tak jest bezpiecznie.
 4. IlonaS

  Owczarek belgijski

  Raczej nie. Belgi źle znoszą rozstania, one zawsze muszą być blisko człowieka. Potrzebują dużo aktywności i zadań, niezaspokojone są nieszczęśliwe i same sobie znajdują zajęcie, takie, którego człowiek nie pochwala.
 5. IlonaS

  Nocne szczekanie

  W porządku, denerwujące może być ciągłe szczekanie psa, ale mając świadomość jaki to pies / trzeba uruchomić swoją wyobraźnię /, można porozmawiać spokojnie z sąsiadem. Poza tym trzeba też trochę czasu, z dnia na dzień nie przestanie szczekać. Sugerowałam nabycie zatyczek do uszów, bo sama nieraz ich używam. W nocy, na wsi wszystkie psy szczekają i wychowywanie ich właścicieli przeze mnie byłoby niemożliwe i absurdalne dla nich. Jazgotanie całą noc też mi przeszkadza, ale straży miejskiej, czy wiejskiej bym nie wzywała, bo dla psów skończyłoby się to tragicznie.
 6. Przykra wiadomość. Najważniejsze, że nie cierpi, i że ostatni trudny czas spędził w kochającym go domu. Bądź szczęśliwym piesku za TM.
 7. IlonaS

  Nocne szczekanie

  W aptece można nabyć zatyczki do uszów i problem rozwiązany. Psa raczej nie zakneblują ani nie uduszą, no mogliby trzymać go też w domu. To, że wzięli psa dziesięcioletniego i to z interwencji to chwała im za to. Nie każdego na to stać, więc może dołóż też swoją cegiełkę i bądź bardziej wyrozumiały, a z sąsiadami porozmawiaj grzecznie.
 8. IlonaS

  brać trzeciego psiaka???

  Skoro możesz podołać finansowo i jesteś w stanie sprawować nad nimi właściwą opiekę, to chyba nie ma przeciwwskazań. Problemem mogą być wakacje, wyjazdy, Twoje zdrowie - Ty musisz sama to ocenić.
 9. IlonaS

  Nawracające zapalenie odbytu u psa.

  Dobrze, że wszystko się wyjaśniło.
 10. IlonaS

  Nawracające zapalenie odbytu u psa.

  Może Twój pies opróżniając sam gruczoły trze bardzo odbytem. U mnie był taki problem, aż pojawiła się krew. Dostawal metronizadol i jakąś maść sterydową, oprócz tego robilam 2- 3x dziennie przymoczki z rivanolu. Minęło, opróżniamy gruczoły co 2-2,5 miesiąca u weta i pilnuję by nie jeździł na pupile - to znak, że trzeba gnać już tam.
 11. IlonaS

  Nowy pies (jeśli to nastąpi)

  Masz spore wymagania, ale co w zamian dasz psu? Będziesz go szkolił, będziesz poświęcał mu czas, socjalizował, karmił dobrą karmą, a nie resztkami że stołu, dbał o jego zdrowie? Z psem trzeba pracować, bo chcieć sobie można, ale nic samo nie przychodzi.
×