Jump to content
Dogomania

Anula

Members
 • Content count

  16618
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Anula last won the day on September 6 2017

Anula had the most liked content!

About Anula

 • Rank
  Polkowice

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Converted

 • Location
  Polkowice

Recent Profile Visitors

5863 profile views
 1. Dla Abi w moim przekonaniu jedynym ratunkiem to jest domowe DT.Musi przebywać na okrągło z ludźmi,obcować z nimi,widzieć ich,obserwować ich życie i w nim uczestniczyć.W przypadku wycofanego psiaka,siedzącego w odosobnieniu,skazanego na własne myśli,na zajęcie się sobą, resocjalizacja jest bardzo trudna i w zasadzie nie przynosi efektu.Tak sądzę,ponieważ raz miałam na BDT pieska,sznaucera bardzo wycofanego,który przyjechał ze schronu na środkach uspakajających (był wyciągany z budy na chwytaku)było ciężko nawet bardzo ciężko ale był skazany na nas,na przebywanie z nami,na mój dom i udało się go wyprowadzić na prostą.Przechodziłam nie raz załamanie,że nie dam rady,nie umiem,nie mogę już walczyć o to aby stał się normalnym psiakiem.Stał się cudownym,fantastycznym psiakiem.Jego dawniejsze zachowanie nigdy nie wróciło.
 2. Sadzę,że to wynika z przemyślenia aby Nelcia miała towarzyszkę i nie nudziła się bo w tej chwili ewidentnie widać,że okupuje P.Beatę i P.Wojtka. A takie jest zainteresowanie Nutką na OLX po jednym dniu ogłaszania,jednym słowem ogromne. Statystyki Wyświetleń: 2413 Tel: 23 Obserwuje: 97
 3. Tak bardzo mi szkoda sylwiji.W moim odczuciu jest to wspaniały człowiek o ogromnym sercu do zwierząt,ludzi i wszystkiego w koło.Walczy jak może,jak umie o przetrwanie. BARDZO PROSZĘ,NIE POGŁĘBIAJMY POSTAMI JEJ PROBLEMÓW,WRĘCZ PRZECIWNIE PODTRZYMUJMY JĄ NA DUCHU.SYLWIJA NA TO ZASŁUGUJE. WYSTARCZY ZADAĆ SOBIE PROSTE PYTANIE,CZY ZNAMY W SWOIM KRĘGU OSOBĘ,KTÓRA TAK KOCHA I POŚWIĘCA SIĘ ZWIERZAKOM.
 4. A taką odpowiedź dostałam jak wyszczególniłam procedury adopcji: A to ja dziękuję po jednej takiej wizycie przed adopcyjnej jak chciałam adoptować pieska po dwóch dniach pozbyliśmy się z mężem dobytku zostaliśmy okradzeni nigdy już nie uwierzę że tacy ludzie działają zgodnie z prawem bo nikt nie ma prawa wchodzić mi do domu i go oglądać pozbawiacie tylko te biedne pieski szansy na dom ja się nie dam ponownie okraść
 5. Malutka,śliczna nasza kruszynka.Teraz najłatwiej maluszka uczyć tym bardziej,że z wiadomości wynika,że jest pojętny chłopczyk.Dawać mu sporo zabawek aby miał zajęcie.On sam wypracuje sobie metody aby się nie nudzić zostając sam poprzez zabawki.A witał będzie z zabawką w pysiu i to jest ten dobry znak.
 6. Haniu co słychać u Nutki.Jak malutka czuje się,jak w nocy?
 7. Taka statystyka od rana na OLX: Statystyki Wyświetleń: 1428 Tel: 7 Obserwuje: 55
 8. O rany ale smutna wiadomość.Bardzo,bardzo mi przykro i źle.Sądziłam,że podanie szybkie surowicy uratuje psiaki.
 9. Zrobiłam Nusi ogłoszenie OLX na Poznań-wyróżnione do 21.10.18. https://www.olx.pl/oferta/nusia-cudna-pekinka-czeka-na-dom-w-hoteliku-CID103-IDvJrjq.html Marzy mi się dla Nutki luksusowy domek,a więc marzenia też mam.
 10. Rozi,ja już swoje życie przeżyłam,co miałam zrobić to już zrobiłam,zrealizowałam.Teraz dbam jedynie o to co już posiadam.Ogólnie jestem zadowolona i szczęśliwa,że jeszcze chodzę,mogę pomagać ludziom,zwierzętom i to mi daje ogromną satysfakcję.W żadnym wypadku nie dołuję się jak to określiłaś wcześniej,żyję normalnym życiem.Ogromnie cieszę się,że mogę pomóc Nutce w jakiś sposób i innym psiakom,kotkom na dogo i nie tylko na dogo.W tej chwili to jest sens mojego życia,mojej egzystencji.Przechodząc na emeryturę własnie taki sposób sobie życia wybrałam aby czuć się potrzebna jeszcze.Nie zaszyłam się w ścisłym gronie rodzinnym czekając na śmierć.
 11. Rozi,ja do różnych spraw podchodziłam i podchodzę realnie,nie żyję dzisiejszym dniem.Spotykam ludzi,którzy autentycznie żyją dzisiejszym dniem a co będzie jutro,za tydzień,za miesiąc,za rok to dla nich to jest nieistotne.Wybitnie denerwują mnie starsi ludzie widziani na mieście o lasce,młodziutki psiak(około roczny),smycz bardzo krótka przy lasce w ręku,wraz z panią idący powolutku kroczek za kroczkiem.Wprost nie mogę się na to patrzeć.Jest to snobizm do n-tej potęgi-bo ja czuję się samotna i chcę mieć psa przy sobie,nie patrząc kompletnie na potrzeby młodziutkiego psiaka,który potrzebuje wybiegania się,powąchania trawki a nie szlifowania w żółwim tempie chodników.Z początku ten piesek wyrywał się do przodu,w tej chwili idzie zrezygnowany,smutny,nie robiąc nawet normalnego kroku.Ja akurat mam nieszczęście co jakiś czas na to patrzeć idąc w tamtym kierunku do sklepu.Na naszej łące nigdy jeszcze nie spotkałam pani.Piesek prawdopodobnie po jej śmierci trafi do schronu nie zaznając nawet normalnego dzieciństwa.Pani jest osobą samotną.Nie mam pojęcia skąd ma od niedawna tego pieska.Wcześniej miała ratlereczkę,zapewne nie żyje.Ratlereczka w zimę trzęsła się jak osika bo pani przystawała i rozmawiała sobie z sąsiadeczką.Proponowałam jej ubranko nie raz ale pani nie przyjęła. Dałam Tobie przykład,że ja absolutnie sobie tego nie wyobrażam aby pies na stare lata wylądował w schronie.Dlatego staram się myśleć realnie.A śmierci absolutnie nie boję się,każdy musi z tego świata odejść ale przed tym uporządkować swoje sprawy aby bliskim czy innym nie pozostawić kłopotu.I to się także tyczy psiaka.
 12. Elu,dzięki za OLX na Wrocław.Hotelik znajduje się w Nowej Soli.Wstawiłaś link ale chyba przed wyróżnieniem jest. To ja zrobię na Poznań jeszcze.
 13. Od rana byłam jakoś niespokojna o Nutkę,być może to się wiązało z doświadczeniem z Mikim.Miki przy operacji kręgosłupa też był reanimowany pomimo narkozy wziewnej.Krótka kufa stwarza zagrożenie przy jakimkolwiek zabiegu. Dobrze,że weci poradzili sobie z problemem,zapewne jeszcze podali tlen zaraz po zabiegu.
 14. Dziś Nuteczka ma sterylkę,oby dobrze się odbyła i bez komplikacji.Jestem myślami.
×