Jump to content
Dogomania

ona03

Members
 • Content count

  14380
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

ona03 last won the day on October 2 2016

ona03 had the most liked content!

About ona03

 • Rank
  ona03

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Recent Profile Visitors

2781 profile views
 1. Bardzo proszę, jutro wszystko sprawdzę, dziś jakieś nadgodziny mnie dopadły...... To one chyba przez pączkowanie ....... Jak ma się szczęście to i deszczyk w porę popada :) Wiosenko, wszystko się da :) Najlepszym terminem na przesadzanie piwonii jest druga połowa sierpnia i pierwsza połowa września. Nie należy przesadzać później niż w połowie września, rośliny mogą nie ukorzenić się dobrze przed zimą, a wtedy jest duże prawdopodobieństwo, że wymarzną. Bardzo ważne, by w gorące dni przesadzać roślinę wieczorem. Najlepiej przesadzać w pochmurny, trochę zimniejszy dzień. Przed wykopaniem należy przyciąć liście na około 2/3 długości, okopać całą roślinę i – najlepiej widłami amerykańskimi – ostrożnie wydobyć karpę uważając by nie uszkodzić korzeni. Na pewno jakieś korzonki odpadną, są bardzo kruche, ale nic jej nie będzie.. Trzeba tylko uważać aby za głęboko nie posadzić, przykryć pąki nie więcej niż 4 cm warstwą ziemi. Cieszę się, zwłaszcza z serduszki, że się nie uszkodziła, taka ładna była przed wykopanie, dobrze, że taka została :)
 2. Ze dwie powinny być, ale dziś już na grzędy nie wdepnę, jeszcze jestem w pracy, jutro po południu oglądnę co tam zostało :) Dzień dobry :)
 3. Jest Pokerku jest, ale to jest Małe Rude - właśnie parę dni temu skończyło 6 lat, ależ ten czas leci :) Ruda Maupa była zarezerwowana tylko dla jednego ...... Witam serdecznie, dziekuję za zakupy, piwonia obecna :) Miłego dnia Wszystkim pędzę do pracy
 4. Scewola biała z niebieską / biała szybko padła...../ pochodzi z Australii szałwia muszkatołowa - uwielbia ciepło / pochodzi z Hiszpanii/ tu w donicy z daturą portulaka - w piętrowej donicy /pochodzi z Brazylii/ Loluś i portulaka Loluś i biała scewola uxmalku, na patelnię wybieraj rośliny z ciepłych krajów, wtedy wytrzymają palące słońce :)
 5. Poleciałaś PP - paczka plus :) Bardzo dziękuję za zakupy :) uxmalku kofffany, chyba troszkę źle napisałam, scewoli nie mam w ofercie - sama ją kupuję, może gdzieś uda ci się ją dostać, na pewno wytrzyma patelnię, ale tylko niebieska, biała i różowa jest delikatniejsza,nie zawsze wytrzymuje do końca sezonu.
 6. Dzień dobry :) Pędzę wysłać: mgog, Negra&Anna, beataczl, anecik i do pracy, będę po południu :)
 7. W zeszycie mam wykreślone, to powinny być......, a może gdzieś powędrowały....
 8. Dziękuję za potwierdzenie :) Dziś wysłałam: WiosnaA, LupusNord, mdk8, BORYSboxer, Magdarynka Na jutro pakuję: mgog, Negra&Anna, beataczl, anecik Została lunarmermaid, czekam na adres :)
 9. Togusia całą prawdę gada, oj potrafi gadzina japę drzeć, potrafi....., do bloku nie nadaje się wcale, eksmisja od razu. A jeszcze, Loluś boi się większych psów i reaguje na nie szczekaniem, nie wiem jak potraktowałby Moriska, ale mógłby się Rudasek zestresować, może to i lepiej, że zostawał w domku. Mizianka dla Morisonka / jak ja się o niego strasznie bałam, że gdzieś bryknie...... / Ogrodniczki wstawać, po nocnej burzy można wejść na grzędy:), ja pędzę wysłać badylki. uxmalku :) kompozycja bazarkowa: trawa rozplenica rozchodnik okazały jest tam jeszcze liatra i oczywiście lilie są jeszcze bratki i coś tam..... taras południowo-zachodni, patelnia okropna, a i wieje lilie, agapanty, canny, dziwaczki - wszystko w donicach i moja ukochana scewola na patelnię.... najważniejsze jest podlewanie, takie małe skrzynki, jak słońce pali, muszę podlewać co 2-3 godz. jak masz taką możliwość, to wszystko wyrośnie. reszta później
 10. Beatko, dawaj adres, lilie rosną jak głupie,niedługo nie zmieszczą się do żadnego kartonu......
 11. To Nasz pluszaczek kochany. Byłaś tak blisko i nie spotkałaś cudaczka, aż dziwne..... Ale Ciebie zapakowałam, dałam radę, jutro lecisz :) I zapraszamy nadal, tylko ten głupi długi weekend pokomplikuje wysyłki, a kwiatki rosną, niektóre lilie musiałam wycofać, troszkę za długie porosły....
 12. Będzie zieloniutko :) Na resztę odpowiem troszkę później, idę pakować dalej :) Ja też wszycho przygotowałam, we wtorek poleci :) Kochani, jak już wszystko zapakuję i wyślę, wezmę się za rozliczenie bazarku, teraz po prostu brak mi czasu, a jak mam chwilkę wieczorem to padam na ryjek, i nie chcę nic namieszać :).
 13. Mam pełne adresy /bardzo dziękuję/ i pakuję do jutrzejszej wysyłki : WiosnaA, Magdarynka, BORYSboxer, dopakowałam - mdk8, LupusNord mogłabym zapakować więcej paczek ale niestety nie dostałam adresów. Jutro cały dzień pracuję, następne wysyłki po długim weekendzie ....... Na wysyłkę we wtorek umawiałam się wcześniej z : mgog, Nrgra&Anna, anecik - i te paczki w poniedziałek zapakuję, jak oczywiście dostanę brakujące adresy.
×