• Announcements

  • Admin

   Regulamin Forum   12/31/16

   Dogomania na Facebooku
   https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    

radiesteta

Members
 • Content count

  114
 • Joined

 • Last visited

About radiesteta

 • Rank
  Advanced Member
 • Birthday
 1. Niestety winę za to w znacznej mierze ponoszą lekarze rozmaitych specjalności wiec też i weterynarze. Wielokrotnie łapani byli na przyjmowaniu korzyści od producentów leków i to te leki a nie inne równie dobre ale np nieco tańsze polecali. Upadek nauki jest dziś powszechny. kiedyś naukowiec to był autorytet. Dziś rudno ufać komuś bo zbyt wiele było i będzie badań lub danych publikowanych lub prezentowanych pod zamówienie jakichś koncernów a nie z punktu widzenia obiektywnej nauki. Mam wrażenie, że te procesy zaszły zbyt daleko i nie szybko zostaną odwrócone.
 2. Świat idzie do przodu ale czasem się myli i cofa. Nawet ewolucja nieraz tworzy ślepe odnogi i nie kontynuje w danych kierunkach biegu.
 3. NaOtóż jestem jeszcze z pokolenia które gdy w szkole coś przeskrobalo to i mogło linijką po rękach dostać i do oślej ławki bylo sadzane ale jakoś nie mam linijkofobii ani oporów przed tym by na zebraniach czy podczas innych okazji siadać w pierwszym rzędzie
 4. Może małe wyjaśnienie ten maluch ma 55 cm w kłebie każdą łapę 2 razy większa niż kapeć. To nie York czy ratler tylko lanseer. A kapeć to nie wojskowy but podbity podkową tylko plastikowe coś czego często używa się do chodzenia po plaży oraz na basenach. Siła uderzenia równa ukluciu komara.
 5. Nie wiem jak miałbym zwiększyć jej pewność siebie i bezpieczeństwo w domu. Mam ją prawie 3 miesiące . Noszenie kapci tym bardziej mnie dziwi że czasem służą one do wzmacniania poleceń gdy gdy jeszcze nie zawsze je wykonuje. Czasem lecą one w jej kierunku
 6. Co rano mam zabawę w szukanie kapci. Prawie 5 miesięczny szczeniak w nocy relokuje mi kapcie. Nie gryzie ich tylko przemieszcza po domu. Cały czas ma dostęp do kilku swoich zabawek w tym gryzak, szarpak, kość.
 7. Ja też stosuję Fiprex i nawet jak znajdę kleszcza to jest on mały i martwy. Wyciągnięcie go nie stanowi wtedy problemu.
 8. Pomocy szczeniak mi czerwonym zachodzi. Nie podejrzewam o przynależność do komunistów. Wine upatruje w uprzęży. Miała nie farbować. Niestety nie mogę jej reklamować bo kupiona kilkaset km ode mnie. Czy macie jakieś sprawdzone modele uprzęży dla dużych psów które nie farbują ?
 9. Chwila chwila. A czy to nie jest jakiś rodzaj niesubordynacji psa, że otwiera tego typu drzwi ? Czy nie można by tu zastosować metody "programowej" czyli zakazać ich otwierania komendą ? Wiadomo, ze to trudna sprawa, bo pewno otwiera gdy was nie ma w domu ale wg mnie to jednak niesubordynacja psa.
 10. Chwilowo szczeniak jeździ tylko na stosunkowo krótkie trasy i przewożony jest z przodu na podłodze samochodu. Oczywiście ten okres szybko się skończy gdy podrośnie ale jeszcze myślę ze 2 miesiące wystarczy taka metoda.
 11. Odświeżam temat. Co polecacie z preparatów witaminowych głownie na stawy i kości dla szczeniaka dużej rasy ? Na razie jest jeszcze na suchej karmie ale niebawem zacznę włączać gotowane mięso drobiowe, marchewkę i chcę dodawać witamin by stawy i kości prawidłowo się rozwinęły.
 12. Też się nad nimi zastanawiam. Tym bardziej, że szczeniak ma już u nich czip.
 13. Ja jednak zmieniłem zdanie. Będę tę karmę w niewielkich ilościach dodawać do lepszej karmy aż do całkowitego wykorzystania bo trochę szkoda nie wykorzystać. Ale jednak uznałem, że mój pierwszy pies dużej rasy zdecydowanie zasługuje na lepszej jakości karmę.
 14. Tak też o tym słyszałem. Jednak z uwagi na to że nie przewiduję agresji u psa to szukam raczej produktu pokrywającego koszty leczenia. Opcja OC ewentualnie jako dodatek byłaby miła ale ma dla mnie znacznie mniejsze znaczenie.
 15. Odświeżam temat. Czy ktoś korzysta z tego rodzaju ubezpieczenia? Chodzi zarówno o ewentualny zwrot kosztów leczenia jak też i OC za psa.