• Announcements

  • Admin

   Regulamin Forum   12/31/16

   Dogomania na Facebooku
   https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    

radiesteta

Members
 • Content count

  122
 • Joined

 • Last visited

About radiesteta

 • Rank
  Advanced Member
 1. A czy psy były na smyczach? Zwłaszcza tamten?
 2. Mieszkam na osiedlu w bloku. Mam psa. W pobliżu osiedla jest park który stanowi miejscowy nieoficjalny spacerniak dla psów. Po drodze ze swojego bloku do tego parku mijam trochę innych bloków, które są jak to często bloki otoczone trawiastymi terenami. W czasie tej drogi wchodzę na te tereny zielone. I właśnie w jednym z bloków mieszka mężczyzna któremu to niezbyt pasuje. Pokrzykuje z balkonu bym tam nie chodził. Początkowo ignorowałem te krzyki jednak zaczynają mnie one irytować. Ostatnio poinformowałem go, jeśli terenem jest jego własnością prywatną to powinien go oznaczyć, a jeśli nie to by zaprzestał tych krzyków. By było śmiesznie mój pies nie załatwia się w tamtym miejscu , nie szczeka tylko sobie przechodzi i wącha - jak to pies. Jest tez oczywiście prowadzony na smyczy. Nie ma tam też żadnego placu zabaw dla dzieci. Przynajmniej w miejscu gdzie ja przechadzkę. Natomiast obok na trawniku który jest położony prostopadle do tego terenu i n jest osobno wydzielony jest piaskowca, huśtawki i kilka ławek. Jednak jest to inny bok tego terenu. To tereny jak całe osiedle spółdzielni mieszkaniowej. Po prostu gość ma taki kaprys. Myślę nad nagraniem tego i wniesieniem skargi na policję. W końcu facet stara się uniemożliwić mi korzystanie z publicznego miejsca do którego nie ma większego prawa niż ja. Chyba da się takie działanie podciągnąć pod jakiś paragraf ? Nie chodzi o skazanie go tylko by policja i jej śledztwo trochę go opamiętały. Możliwe tez że przeszkadza mu obecność mojego psa dlatego, że w tamtym miejscu często widzę rozsypany w sporej ilości chleb - chyba dla ptaków. Możliwe, że to on go rozsypuje. Moim zdaniem podpada to pod zaśmiecanie terenu. Po drugie ten chleb jest dla mnie dodatkowym czynnikiem by tam chodzić - szkolę psa by nie brał jedzenia z ulicy. Wiem że jest artykuł 144 kodeksu wykroczeń ale nie wiem czy ma tu zastosowanie skoro kilka metrów dalej można legalnie chodzić po trawie by dojść do ławek, piaskownicy itp.
 3. Widzę, że albo mało kto z psami tak spędza wakacje albo nie udziela się w tym temacie.
 4. Tak się domyślam że z małymi psami nie ma problemu. Ja chwilowo też nie mam konkretnie planów. Sprawa jest bardziej skomplikowana. Jutro kończy 6 miesięcy moja sunia lanadseer i rozważam jak się na najbliższe ok 13 lat na urlopy nastawiac ale nie tylko urlopy. Opcje są 3. Albo jeżdżenie z psem do hoteli, albo na czas urlopu petsittier. Jest też 3 opcja czyli zakup przeczepy kempingowej. Każda z opcji ma swoje zalety ale i wady. Przyczepa byłaby wykorzystywana nie tylko do spędzenia urlopu ale też i podczas wystaw psów i dlatego że nie lubię siedzenia w 1 miejscu podczas urlopu. Wolę robić objazdowe wczasy . Tym bardziej że nie zamierzam "robic" tylko minimum do hodowlanki. Wręcz przeciwnie to dopiero później. Zależy mi na trochę wyższym dorobku osiągnięć.
 5. Mam pytanie. Ile wiadomo w dużym przybliżeniu płaci się za psa mam na myśli trochę większe rasy, w hotelu za granicą? Wiem że to może zależeć od wielu czynników ale w przybliżeniu czy jest to w % stawki w stosunku do ceny dla człowieka. Czy jest to bliżej 30 czy 50%,a może jeszcze inaczej?
 6. Psy które jeżdżą na wystawy raczej mało kiedy miewają tego typu problemy bo zwyczajnie są od szczeniaka wożone.
 7. Dokładnie tak. Temat znam bardzo powierzchownie. Jednak teraz u mnie sytuacja się zmieniła i będę miał do wybory na czas urlopu albo opiekun zwierząt albo hotel albo wakacje z psem. W przypadku właśnie zakupu takiej przeczepy odpada problem szukania kwatery gdzie przyjmą psa zarówno podczas wystaw jak i w czasie urlopu. Tak sobie wykombinowalem.
 8. Czy są tu jacyś sympatycy karawaningu z psami? Sam zastawiam sie nad zakupem przyczepy kempingowej zarówno w celach wyjazdów na wystawy psów jak też i czysto turystycznie. Próbowałem na forum karawaningu ale spora część ludzi tam jest poziomem inteligencji poniżej naszych czworonogów. Za to poziomem zajadlosci i agresji biją na głowę większość naszych pupili.
 9. Niestety winę za to w znacznej mierze ponoszą lekarze rozmaitych specjalności wiec też i weterynarze. Wielokrotnie łapani byli na przyjmowaniu korzyści od producentów leków i to te leki a nie inne równie dobre ale np nieco tańsze polecali. Upadek nauki jest dziś powszechny. kiedyś naukowiec to był autorytet. Dziś rudno ufać komuś bo zbyt wiele było i będzie badań lub danych publikowanych lub prezentowanych pod zamówienie jakichś koncernów a nie z punktu widzenia obiektywnej nauki. Mam wrażenie, że te procesy zaszły zbyt daleko i nie szybko zostaną odwrócone.
 10. Świat idzie do przodu ale czasem się myli i cofa. Nawet ewolucja nieraz tworzy ślepe odnogi i nie kontynuje w danych kierunkach biegu.
 11. NaOtóż jestem jeszcze z pokolenia które gdy w szkole coś przeskrobalo to i mogło linijką po rękach dostać i do oślej ławki bylo sadzane ale jakoś nie mam linijkofobii ani oporów przed tym by na zebraniach czy podczas innych okazji siadać w pierwszym rzędzie
 12. Może małe wyjaśnienie ten maluch ma 55 cm w kłebie każdą łapę 2 razy większa niż kapeć. To nie York czy ratler tylko lanseer. A kapeć to nie wojskowy but podbity podkową tylko plastikowe coś czego często używa się do chodzenia po plaży oraz na basenach. Siła uderzenia równa ukluciu komara.
 13. Nie wiem jak miałbym zwiększyć jej pewność siebie i bezpieczeństwo w domu. Mam ją prawie 3 miesiące . Noszenie kapci tym bardziej mnie dziwi że czasem służą one do wzmacniania poleceń gdy gdy jeszcze nie zawsze je wykonuje. Czasem lecą one w jej kierunku
 14. Co rano mam zabawę w szukanie kapci. Prawie 5 miesięczny szczeniak w nocy relokuje mi kapcie. Nie gryzie ich tylko przemieszcza po domu. Cały czas ma dostęp do kilku swoich zabawek w tym gryzak, szarpak, kość.
 15. Ja też stosuję Fiprex i nawet jak znajdę kleszcza to jest on mały i martwy. Wyciągnięcie go nie stanowi wtedy problemu.