• Announcements

  • Admin

   Regulamin Forum   12/31/16

   Dogomania na Facebooku
   https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    

LILUtosi

Members
 • Content count

  8503
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

LILUtosi last won the day on October 19 2017

LILUtosi had the most liked content!

7 Followers

About LILUtosi

 • Rank
  Advanced Member

Converted

 • Location
  Z urodzenia Wrocław - z wyboru gdzieś pośrodku między Jordanowem śląskim, Borowem a Strzelinem
 • Interests
  sport, fotografia, futrzaki
 • Occupation
  specjalista
 1. Campi uwielbia czuc moja reke na glowie. W trakcie spaceru co chwile podbiega I wsadza glowe pod reke I tak idzie. Moje psy tez uwilbiaja glaskanie po glowie. Ale sa rzeczywiscie takie co unikaja. Campi byl zagrozony uspieniem z powodu agresji. Przyjechal na szanse do mnie. Teraz jest psem idealnym.
 2. Boze... obiektywnie mowisz. Ok filmik jeszcze cieply bez dodatkowych wymuszonych bodzcow.
 3. Prosze https://m.facebook.com/events/385950338501514?ref=bookmarks&notif_t=admin_plan_mall_activity
 4. Kochani, filmik został nagrany żeby pokazać całą gamę negatywnych zachowań jakie ona reprezentuje. I nie zachowuje się tak bo nagle jej coś zrobiłam. Żeby dobrze rozpoznać co psu jest, niektóre psy naraża się na stres bo inaczej się pewne zachowania nie ujawnią. Sonia chodzi w szelkach na spacerze i od zawsze od kiedy jest u mnie przy zakładaniu ich sika pod siebie. Zmieniłam jej szelki z jej własnych na takie , których zapięcie trwa krócej, po to żeby skrócić czas stresu z tym związany. Na obroży ten stres jest jeszcze mniejszy ale na szelkach nie ma podduszania. Tu w tym akurat przypadku szłyśmy konkretnie nagrać filmik i dla WAS i dla dziewczyn z którymi współpracuje we Wrocławiu. Ale rozkminianie na wątku szelki czy obraża są tu najmniejszym problemem. (ech). Nauczyłam się przez lata pokory i chętnie korzystam z pomocy ludzi wiedzących więcej, dlatego jeśli tylko z czymś sobie nie potrafię sama poradzić to pytam, szukam. Sonia w poprzednim hotelu nie była w sumie zmuszana do niczego i nic się też nie wydarzyło szczególnego przez dwa lata. Czyli ta metoda do niej nie trafia. Sonia jest u mnie dość krótko i każdy behawiorysta z którym konsultowałam jej zachowanie mówi to samo - daj sobie i jej czas. Soni nie sprawia przykrość dotykania teraz tylko nie sprawiało przyjemności od zawsze. Miałam wiele psów lękliwych u siebie i wiele z agresją lękową i psy wszystkie siedzą w swoich domkach, ale już teraz widzę że Sonia jest szczególnym przypadkiem. Mogłabym cicho siedzieć i wzruszać ramionami i nagrywać filmiki kiedy ma lepsze dni i wszyscy byliby zadowoleni. Ale nie chodzi tu o nas tylko o nią, staram się szukać drogi, jakiegoś pkt który ją złapie. Na dziś wprowadzam jej psa przewodnika, który jest mi niezmiernie oddany a Sonia bardzo go lubi. Pracować będę z tym psem i poczekam czy Sonia się dołączy. Jeśli tylko szkolenia są blisko staram się w nich uczestniczyć, niestety nie mogę sobie pozwolić na wyjazdy dwu dniowe po za Wrocław, No chyba że znajdzie się tu ktoś to zostanie na hotelu i to za mnie ogarnie?? Czekam na propozycję :-) Osoby prowadzące szkolenie mają zadecydować czy jest sens brać Sonie. Będzie 8 par człowiek z psem plus obserwatorzy.
 5. pewnie dlatego że za długi. Na YouTube wrzućcie
 6. Sonia nie potrzebuje człowieka do szczęścia, micha i miękkie spanko. Ma lepsze dni i gorsze. Głęboko zakodowany strach przed kontaktem. Tak jakby blokowała dobre intencję. Na spacerze jak się rozkręci to idzie. Lepiej nam idzie w stadzie psów, wtedy czuje się pewniej. Jak jest sama ze mną to czuje się zagrożona. Boi się odkurzacza i wtedy nie chce przez jakiś czas wracać do domu. Taka ta nasza Sonia.
 7. Asiuniab, mogę prosić o zwrot kontenerka, nie odpisujesz na privy.

 8. nie doczytałam że tak można , dopiero Ddorota mi dała cynka ;-)
 9. zaczynam, 27 dozownik za wyw
 10. Mialam liscie grabic ale boje sie ruszyc.
 11. Zasnelo malenstwo I chrapie